GüncelGündem

Dünyada bu hafta bir dizi etkinlik sanatseverlerle buluşacak

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Müzik dünyasına 60 yılı aşkın süredir damga vuran The Rolling Stones, 5 Temmuz’da Kanada’nın Vancouver kentinde vereceği konserle dünya turnesine devam edecek.

Grammy ödüllü Kanadalı sanatçı Bryan Adams, Norveç turnesi kapsamında yarın Norveç’in Bodo kenti, 5 Temmuz’da Finlandiya’nın Tampere kenti, 7 Temmuz’da ise Estonya’nın Tartu kentinde konser verecek.

ABD’li metal grubu Metallica, 5 ve 7 Temmuz’da Varşova’da iki ayrı şarkı listesiyle konser verecek.

Grammy ödüllü ABD’li müzisyen Stevie Nicks, 3 Temmuz’da Dublin, 6 Temmuz’da Glasgow’da hayranlarıyla buluşacak.

Rock grubu Red Hot Chili Peppers, yarın ve 5 Temmuz’da ABD’nin Pensilvanya ve Ohio eyaletlerinde sevilen şarkılarını yorumlayacak.

Alman metal grubu Rammstein, 5 Temmuz’da vereceği Kopenhag konseriyle dünya turnesini sürdürecek.

Rock grubu Red Hot Chili Peppers, 2 ve 5 Temmuz’da ABD’nin Pensilvanya ve Ohio eyaletlerinde hayranlarıyla bir araya gelecek.

Andrea Bocelli ve AC/DC Londra’da

İstanbul konseri büyük ilgi gören İtalyan tenor Andrea Bocelli, 5 Temmuz’da Londra’da konser verecek.

Dünya turnesine devam eden Taylor Swift, 4 ve 6 Temmuz’da Amsterdam’da sahne alacak.

Avustralyalı hard rock grubu AC/DC, 3 ve 7 Temmuz’da Londra’da hayranlarının karşısına çıkacak.

Kolombiyalı urban pop müzisyeni Karol G, yarın Berlin’de, 7 Temmuz’da ise Lizbon’da sevilen şarkılarını yorumlayacak.

Meksikalı müzisyen ve prodüktör Luis Miguel, İspanya turnesi kapsamında 3 Temmuz’da Pamplona, 6 ve 7 Temmuz’da ise Madrid’de müzikseverlerle buluşacak.

ABD’li rap yıldızı Megan Thee Stallion, 7 Temmuz’da gerçekleştireceği Paris konseriyle dünya turnesinin ikinci ayağına başlayacak.

İngiliz heavy metal grubu Judas Priest, bu hafta Almanya’da bir dizi konser gerçekleştirecek. Grup bugün Hamburg, yarın Berlin, 4 Temmuz’da da Nürnberg’de sahne alacak.

Alternatif rock grubu The Smashing Pumpkins, 4 Temmuz’da Prag’da, 6 Temmuz’da ise İtalya’nın Lucca kentinde konser verecek.

Sergiler, fuarlar ve festivaller

İngiltere’de 1972’de kurulan ve ülke genelinde çok sayıda kitap fuarı düzenleyen İl Kitapçıları ve Fuarcıları Birliği (PBFA), bu yıl ilk kez çevrim içi kitap fuarı düzenleyecek. Kitapseverlerin farklı kategorilerden kitaplara erişebileceği fuar, bugün “pbfa.org” adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Bu hafta gerçekleştirilecek sanat etkinliklerinin başında Monaco’da 6-7 Temmuz’da düzenlenecek “artmonte-carlo” fuarı geliyor. İlki 2016’da gerçekleşen fuarda bu yıl, Avrupa genelinden çağdaş ve modern sanat çalışmaları sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Avustralya’da 1-31 Temmuz’da “Melbourne Uluslararası Belgesel Festivali” gerçekleştirilecek. Festival kapsamında çok sayıda ülkeden başarılı belgesellerin gösteriminin yanı sıra ustalık dersleri de verilecek.

ABD’de vizyona girecek filmler

Ünlü yönetmen Jakee Patel’in yeni filmi “Operation Dragon”, bugünden itibaren ABD sinemalarında vizyonda olacak.

Chris Renaud ve Patrick Delage’nin yönettiği “Despicable Me 4” filmi ise 3 Temmuz’da vizyona girecek.

Yönetmenliğini Joshua Weigel’ın üstlendiği “Sound of Hope: The Story of Possum Trot”, Nikhil Nagesh Bhat’ın yazıp yönettiği “Kill”, Ken Sibanda’nın yazıp yönettiği “Reparations in America”, 4 Temmuz’da ABD genelinde beyazperdede olacak.

Hollywood yıldızı Maxine Minx’in hayatını konu eden “MaXXXine”, Mel Gibson ve 50 Cent’in başrolü paylaştığı “Boneyard”, Conor Soucy’nin yazıp yönettiği Dead Whisper ve Jong-pil Lee’nin yönettiği aksiyon filmi “Talju” 5 Temmuz’da ABD’de sinemaseverlerle buluşacak.

Muhabir: Ömer Faruk Yıldız

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu