GüncelGündem

Dünyada bu hafta bir dizi etkinlik sanatseverlerle buluşacak

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – İtalyan Tenor Andrea Bocelli yarın ve 1 Mayıs’ta İspanya’nın Barselona kentinde konser verecek.

Rock grubu Tenacious D, Avrupa turnesi kapsamında yarın Oslo’da, 1 Mayıs’ta Kopenhag’da, 3 Mayıs’ta da Lüksemburg’da sahne alacak.

Dünyaca ünlü müzisyen Bryan Adams, Danimarka’da bir dizi konser verecek. Adams 1 Mayıs’ta Odense, 2 Mayıs’ta Kopenhag, 3 ve 4 Mayıs’ta ise Herning kentinde hayranlarıyla buluşacak.

Madonna 4 Mayıs’ta Brezilya’nın Rio de Janerio kentinde sahne alacak.

Dün dünya turnesine başlayan The Rolling Stones, turne kapsamında 2 Mayıs’ta Los Angeles’ta konser verecek

ABD’li rock grubu Foo Fighters ABD turnesi kapsamında 1 Mayıs’ta Teksas, 3 Mayıs’ta da New Orleans’ta konser verecek.

İngiliz müzisyen Ed Sheeran, dünya turnesine 3 Mayıs’ta ABD’nin Florida eyaletinde vereceği konserle başlayacak.

Rock müzisyeni Sting, 3 Mayıs’ta ABD’nin Kaliforniya eyaletinde hayranlarıyla buluşacak.

Fuarlar ve sergiler

Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) bugün kitapseverlere kapılarını açan “Uluslararası Abu Dabi Kitap Fuarı”, 5 Mayıs’a kadar devam edecek.

Sanat fuarlarında ise Tayvan’da gerçekleştirilecek “Art Solo” etkinliği öne çıkıyor. Çağdaş ve fütüristik sanat örneklerinin çeşitli galerilerde sanatseverlerin beğenisine sunulacağı fuar 3 Mayıs’ta başlayacak.

İtalya’nın Torino kentinde 3 Mayıs’ta fotoğraf ve sanatın birleştiği “Phair” etkinliği gerçekleştirilecek. Fuar bu yıl, kentin en büyük alanı Torino Espozisioni’de yapılacak.

New York’ta 2 Mayıs’ta Yeni Sanat Tüccarları Biriminin (NADA) organize ettiği “NADA New York” fuarı düzenlenecek. Fuar, 120’nin üzerinde galerinin eserlerine ev sahipliği yapacak.

Film Festivalleri

Bu haftaki film festivalleri arasında Güney Kore’de 25’incisi düzenlenecek “Jeonju Uluslararası Film Festivali” dikkati çekiyor. 1-10 Mayıs’ta düzenlenecek bu yılki festivale 200’ün üzerinde film başvurdu.

Almanya’da 2 Mayıs’ta başlayacak “Münih Uluslararası Belgesel Festivali”, 39’uncu kez kapılarını sinemaseverlere açacak. Festivalde 51 ülkeden 109 belgesel, farklı kategorilerde yarışacak.

Kanada’nın British Columbia eyaletinde 2 Mayıs’ta “DOXA Belgesel Festivali” başlayacak. 10 gün sürecek festivalde 80 belgesel gösterilecek.

ABD’de vizyona girecek filmler

Başrollerinde Jason Allen Wear, Cole Springer ve Theresa Mills’in yer aldığı drama filmi “Want Love?…” 1 Mayıs’ta ABD sinemalarında olacak.

Johnny Depp’in başrol oynadığı ve Fransız Kralı XV. Louis’in son metresi Madam du Barry’nin hayatını konu alan “Jeanne du Barry” filmi 2 Mayıs’ta ABD’de vizyona girecek.

Ryan Gosling’in yeni filmi “The Fall Guy”ın yanı sıra Spenser Cohen ile Anna Halberg’in yönettiği korku filmi “Tarot”, Jianping Li ve Salvador Simo imzalı animasyon filmi “Dragonkeeper”, Jeremie Perin’in yönetmen koltuğunda oturduğu bir diğer animasyon filmi “Mars Express”, Maren Poitras’ın yönettiği belgesel “Finding the Money”, Katherine Propper imzalı “Lost Soulz” ve Mara Eibl-Eibesfeldt’in yönettiği aile filmi “Thabo and the Rhino Case”, 3 Mayıs’ta beyaz perdede olacak.

Muhabir: Ömer Faruk Yıldız

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu