GüncelGündem

Dünyada bu hafta bir dizi etkinlik sanatseverlerle buluşacak

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Piyanist Fazıl Say, Almanya turnesinin ilk ayağı kapsamında yarın ülkenin kuzeybatısındaki Leer kentinde konser verecek.

İstanbul konserleri büyük ilgi gören Alman rock grubu Scorpions, yarın Kazakistan’ın Almatı, 31 Mayıs’ta ise Gürcistan’ın Ozurgeti kentinde dünya turnesini sürdürecek.

Rock grubu The Rolling Stones, dünya turnesine 30 Mayıs’ta ABD’nin Massachusetts eyaletinde vereceği konserle devam edecek.

Dünyaca ünlü pop yıldızı Taylor Swift, 2 Haziran’da Fransa’nın Lyon kentinde hayranlarıyla buluşacak.

Avustralyalı hard rock grubu AC/DC, dünya turnesine 29 Mayıs’ta Sevilla konseriyle devam edecek.

The Eagles, veda turnesi kapsamında 31 Mayıs ve 1 Haziran’da Manchester’da sahne alacak.

Blues müzisyeni ve gitarist Eric Clapton, devam eden dünya turnesi kapsamında bugün Fransa’nın başkenti Paris’te, 29 Mayıs’ta Decines Charpieu kentinde hayranlarıyla buluşacak.

Country müzisyeni George Strait, 2024 dünya turnesine 1 Haziran’da Kuzey Carolina’daki konseriyle başlayacak.

ABD’li ünlü müzik grubu Green Day, bu yılki dünya turnesine 30 Mayıs’ta İspanya’nın Santiago de Compostela kentinde vereceği konserle başlayacak.

Ünlü rock grubu Red Hot Chili Peppers, yarın ve 31 Mayıs’ta, ABD’nin Washington eyaletinde iki konser verecek.

İngiliz müzisyen Sting, 29 Mayıs’ta Slovenya’nın başkenti Lübliyana’da, 31 Mayıs’ta Budapeşte’de, 1 Haziran’da ise Bratislava’da sahneye çıkacak.

ABD’li müzisyen Bruce Springsteen yarın Prag’da konser verecek.

Avrupa turnesi büyük ilgi gören Alman metal grubu Rammstein, 30 Mayıs’ta Atina’da sahne alacak.

Sergiler ve fuarlar

Fransa’nın Bordeaux kentinde bu yıl 3. kez düzenlenecek “BAD+” çağdaş sanat fuarı, 31 Mayıs’ta sanatseverlere kapılarını açacak.

Farklı ülkelerden yenilikçi çağdaş sanat örneklerinin görülebileceği etkinlik, 2 Haziran’a kadar sürecek.

ABD’nin Minnesota eyaletinde ise her yıl düzenlenen “Edina Sanat Fuarı”, bu sene 31 Mayıs ile 1 Haziran arasında yapılacak.

Bu yıl ABD genelinden 280 sanatçının katılacağı fuar, eyalette 50 yıldan fazladır düzenleniyor.

Film festivalleri

Londra’da Müslüman film yapımcıları ve sinemacı adaylarının bir araya geleceği “Uluslararası Müslüman Film Festivali”, 30 Mayıs’ta kapılarını açacak.

Festival yarışmasında finale kalan kısa ve uzun metrajlı filmlerin gösterileceği etkinliğin yarışma jürisinde Asif Kapadia, Neila Butt, Tas Brooker, Leon Oteng, Youssef Kerkour ve Claudia Yusef yer alıyor.

Endonezya’nın Bali adasında her yıl düzenlenen “Bali Uluslararası Film Festivali”, 1 Haziran’da başlayacak.

Festival kapsamında 25 ülkeden 60 film gösterilirken 45 film, dünya prömiyerini yapacak.

ABD’de vizyona girecek filmler

Auschwitz toplama kampını konu eden “The Commandant’s Shadow” belgeseli 29 Mayıs’ta ABD sinemalarında olacak.

Chris Nash’in yönettiği gerilim filmi “In a Violent Nature”, Robert De Niro’nun başrolde oynadığı komedi filmi “Ezra”, Viggo Mortensen imzalı Western drama filmi “The Dead Don’t Hurt”, Castille Landon’ın yönetmen koltuğunda oturduğu komedi filmi “Summer Camp” ve Pablo Berger imzalı animasyon filmi “Robot Dreams” 31 Mayıs’ta ABD’de vizyona girecek.

  Muhabir: Ömer Faruk Yıldız

  Paylaş:

  Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
  Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

  • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
  • Kan dolaşımını hızlandırır,
  • Kronik yorgunluğu azaltır,
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
  • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
  • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
  • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
  • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
  • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

  Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
  Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
  Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
  Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
  SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

  • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
  • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
  • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
  • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
  • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
  • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
  • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
  • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
  • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
  • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
  • 05523307100-05325466184
  • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
  • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
  • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

  İlgili Makaleler

  Bir yanıt yazın

  Başa dön tuşu