Spor

Dursun Özbek: Başarılı olunca topyekun akınlar başlıyor

Paylaş:

Nef Stadı’nda düzenlenen ocak ayı olağan divan şurası toplantısında konuşan Özbek, futbolda düzgün bir takıma sahip olduklarını lisana getirerek, “Futbol ekibimiz koyduğumuz maksat doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor. Ezeli rakibimizi, onların alanında üstün bir oyun ve net bir skorla yendik. Bu başarılı sonuçların tüm Galatasaraylıları keyifli ettiğini görüyoruz. İnanıyorum ki Cumhuriyet’in 100. yılında şampiyon olmak en çok Galatasaray’a yakışacak. Verdiğimiz gayret yalnızca Galatasaray’ın şampiyon olması değil, Türk sporunda herkese adaleti getirmek için de çalışıyoruz. Şayet yalnızca bir kulübün kendisi için ayrıcalık peşinde koştuğu bu sisteme müsaade verirsek, Türk futboluna ve geleceğimize ihanet etmiş oluruz. Profesyonel Futbol Disiplin Konseyinin beni disipline sevk ettiğini öğrendim. Ne yaparlarsa yapsınlar, biz sonunu kadar doğruları söylemeye devam edeceğiz” sözlerini kullandı.

‘İNANIN KENDİMİ HİÇ BU KADAR GÜÇLÜ HİSSETMEDİM’

Dursun Özbek, topluluk olarak birleştiklerinde muvaffakiyetlerinin arttığını belirterek, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Başarılı epeyce da dört bir yandan, topyekun hücumlar başlıyor. Biliyoruz ki bu akınlar dönem boyunca artarak devam edecek. Tüm bunların karşısında topluluk olarak dimdik durmamızı sağladığınız için siz kıymetli divan üyelerimiz başta olmak üzere tüm üyelerimiz ile taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Biz de bu dayanak sayesinde gerek rakiplerimize gerekse kurumlar içine yerleşmiş kliklere karşı, ki vakit zaman birbirlerinin avukatlığına soyunduklarını şaşkınlıkla izliyoruz, dimdik durup, herkes için adalet talebimizi lisana getirebiliyoruz. İnanın hayatımda kendimi hiç bu kadar güçlü hissetmedim. Bu takviyenin büyüklüğü için ne kadar teşekkür etsek azdır. Çocuklarımıza, torunlarımıza gurur duyacağımız bir Galatasaray bırakmak için daima birlikte çalışacağız. Galatasaray için ortak doğruyu birlikte bulacağız. Birlikte düşünen, hareket eden ve birbirini seven bir Galatasaray, her sorunu çözer her başarıyı kazanır her kupayı kaldırır.”

“5-6 futbolcumuza, hatırı sayılır transfer teklifi var”

Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek, futbol ekiplerinden 5-6 isme önemli transfer teklifleri olduğunu söyledi. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümünde futbolda muvaffakiyetin en kıymetli amaçları olduğunu aktaran Özbek, “Futbol kadromuzun başarılı yürüyüşü çerçevesinde futbol assetimiz giderek pahalanıyor. Dönem başında dünya piyasalarında bir futbolcumuza talep vardı. O da çok büyük bir sayı değildi. Bugün 5-6 futbolcumuza, hatırı sayılır transfer teklifi var. Bizim temel faaliyetimiz futbol. Buradan para kazanamıyoruz. Ben ve arkadaşlarım bu hususun üzerine eğildik. Bilhassa altyapıyla ilgili büyük çalışmalarımız var. Önümüzdeki hafta bu çalışmalarımızla ilgili sizi bilgilendireceğiz.” diye konuştu.

Toplantıda kulübün mali durumu hakkında da konuşan Özbek, Galatasaray Sportif AŞ’nin son 6 aylık devir ziyanının 250 milyon lira olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Galatasaray Sportif AŞ, futbol ve futbolla ilgili hususları yöneten bir kuruluşumuz. Burada futbol grubumuzun maliyeti ehemmiyet arz ediyor. Takımızın bedeli 30-31 milyon avro mertebesinde. Geçen yılki bedelle birebir. Galatasaray’ın takım maliyeti, öbür yarışmacı rakiplerimize oranla biraz daha düşük. Geçen yılki sayılara bağlı kalarak bir kadro kurduk. Pekala neden bu türlü bir ziyan ortaya çıktı? Naklen yayın gelirleri geçen seneye kıyasla son derece geride kaldı. Hatta bundan 7-8 önce galibiyete aldığımız prim 2 milyon 300 bin liraydı. Bugün, yeniden tıpkı sayı. Evvelki başkanlığım devrinde naklen yayın ihalesinde Kulüpler Birliği Vakfı olarak birlikte çalıştık. 500 milyon dolar mertebesinde bir naklen yayın geliri planladık ve mutabakat o denli imzalandı. Bugün geldiğimiz ölçü 120 milyon dolar çerçevesinde. Münasebetiyle bu büyük düşüş, galibiyet ve şampiyonluk sayısı fazla, performansları yüksek olan kadroların aleyhine çalışan bir sistem.”

Sponsorluk gelirlerinde düşüş olduğunu ve bunları yükseltmek için ağır uğraş harcadıklarını aktaran Özbek, kulübe yeni gelir kazandırmak için dijital projelere de büyük ehemmiyet verdiklerini lisana getirdi. Özbek, futbolda kurulan düzgün takım sayesinde mağazacılık gelirlerinin ise arttığını kaydetti.

GAYRİMENKUL PROJELERİ

Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek, gayrimenkul projelerinin son durumu hakkında divan heyeti üyelerini bilgilendirdi. Mecidiyeköy’deki rezidans projesinde yer alan dairelerin yüzde 70’ini sattıklarını aktaran Özbek, geriye kalan yüzde 30’luk kısmın ise yakında satışa sunacaklarını anlattı. Bu projeden 1,5 milyar liralık gelir beklediklerini belirten Özbek, oluşturacakları fonla hem öbür projelerini finanse edeceklerini hem de Türkiye Bankalar Birliği ile yapılacak mutabakattan çıkacaklarını söyledi.

Florya projesinde de sona yaklaştıklarını lisana getiren Özbek, “Florya projesi aslanlar üzere yürüyor. Son kertesine geldi, her şey hazır. 1-2 hafta içinde Florya’nın tapusunu alacağız.” dedi.

Dursun Özbek, futbol tesislerini taşımayı planladıkları Kemerburgaz projesine büyük ehemmiyet verdiklerini belirterek, “Esas faaliyetlerimizden para kazanmanın yollarından biri de akademi ve altyapı faaliyetlerinin uygun ortamda ve başarılı bir biçimde yapılması. Bugünkü tesislerimiz maalesef bunun için kâfi değil. Kemerburgaz tesisleri buna ziyadesiyle hizmet verecek. Çalışmalarımız sürüyor. Çok kısa bir mühlet sonra hepinizi davet edeceğimiz bir temel atma merasimiyle oradaki faaliyetlerimiz sürat kazanacaktır. Kemerburgaz bizim futbolda olmazsa olmazımızdır.” diye konuştu.

Riva projesinde 150 civarında villalarının olduğunu tabir eden Özbek, bu villalarının kıymetinin her geçen gün arttığını buradan 2,5 milyar liranın üzerinde bir gelir beklediklerini lisana getirdi. Toplantıda kelam alan divan şurası üyeleri de yeni hususlar hakkında görüşlerini söz etti.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu