Yaşam

Duşta alırken bu hatayı asla yapmayın! Vücudun erken kırışmasına sebep oluyor…

Paylaş:

Sabun, vücuttaki kiri etkili bir şekilde temizlerken aynı zamanda cildin salgıladığı doğal yağları da temizler.

Düzenli olarak sabun kullanmak, cildin pH dengesini bozarak kurumasına ve tahriş olmasına neden olabilir.

Bu yüzden sadece suyla banyo yapmak cildin koruyucu tabakasının daha sağlıklı olmasını sağlar.

Sabunla duş almak kısa vadede güzel kokmayı sağlasa da cildi bakterilere karşı daha savunmasız hale getirir.

Sabunun içindeki sert maddeler cilt yağları ile ciltte yaşayan bakteriler arasındaki dengeyi bozarak cildin daha fazla yağ, bakteri üretmesine neden olur.

Sabunsuz yıkanmak koltuk altı gibi pek çok bölgenin kokmasını önler.

Sabunda bulunan birçok bileşen, cildi temizlemeyi amaçlasa da aslında yarardan çok zarara neden olabiliyor.

Cildin asit örtüsüne zarar veren sabunlar sivilce ve dermatit gibi birçok cilt rahatsızlığına sebep oluyor.

Sabunla banyo yapmak cildi kuruturken aynı zamanda kırışıklığa da yol açıyor.

Düzenli olarak sabunla banyo yapmanın genital bölgeyi kurutabildiği ve bazı sağlık sorunlarına yol açabildiği tespit edildi.

Özel bölgeleri yıkamak için ılık su, kokuları gidermek gerektiğinde sıcak su kullanmanın en iyi yöntem olduğuna inanılıyor.

Sabun cildin erken yaşlanmasına yol açarken öte yandan D vitamini emilimini de engelliyor. Cildimiz güneş enerjisini D vitaminine dönüştürür ve bazı sağlık uzmanları, cilt dengesini bozabileceği ve D vitamininin bir kısmını emmeyi engelleyebileceği için daha az duş almayı öneriyor.

Duşta yapılan diğer hatalardan biri de 20-30 dakikalık duşların daha temiz olmayı sağladığına inanmak.

Uzun süre duşta kalmak ciltte kaşıntı, kızarıklık sorunlarının oluşmasına neden oluyor. Bu nedenle en ideal duş süresi 10 dakika olarak belirlenebilir.

Peeling ve kese uygulamaları, cildi ölü derilerden arındırarak rahatlatsa da aşırı yapıldığında deride oluşan sürtünmeye bağlı iritasyon nedeniyle cilt kuruluğunda artış olur.

Sabah yapılan duş soğuk su sizi uyandırmaya yardımcı olabileceği için kişisel tercih meselesidir ancak gece yatmadan önce duş almak daha doğru bir alışkanlık gibi görünüyor. Böylelikle yatağa girmeden önce cildinize gün içinde yapışan şeylerden kaçınabilirsiniz.

Duş sonrası vücudu nemlendirmek nemi hapsetmeye yardımcı olur. Eğer beklerseniz, cilt olduğundan fazla kuruyacaktır.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu