GüncelGündem

EBRD ve Truffle Capital, Türk firması DG Pays’e yatırım yapacak

Paylaş:

LONDRA/ANKARA (AA) – EBRD ve Truffle Capital firmasının Türk finansal teknoloji firması DG Pays’e yönelik ikinci yatırımı yapma kararına ilişkin Türkiye’nin Londra’daki Büyükelçilik Rezindası’nda basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, EBRD Türkiye Yöneticisi Arvid Tuerkner, Truffle Capital Üst Yöneticisi (CEO) Bernard-Louis Roques ve DG Pays CEO’su Serkan Ömerbeyoğlu katıldı.

Söz konusu yatırım, Türkiye’ye finansal teknoloji (fintek) alanında yapılan en önemli uluslararası yatırımlardan biri olma özelliğini taşıyor.

EBRD Türkiye Yöneticisi Tuerkner, EBRD’nin, DG Pays’e yönelik ikinci yatırım kararı almasından memnuniyet duyduğunu ifade ederek, bunun büyük başarı olduğunu dile getirdi.

EBRD’nin fintek alanında Türkiye’de yatırımlar yaptığını kaydeden Tuerkner, DG Pays ile ortaklığı devam ettirmeyi dört gözle beklediklerini söyledi.

Tuerkner, Türkiye’nin, EBRD için çok önemli bir ülke olduğunu, yatırım ve piyasa açısından büyük potansiyeli bulunduğunu dile getirdi.

“Avrupa’dakine benzer şekilde Türkiye’de rekabetçi bir ortam var”

Truffle Capital CEO’su Bernard-Louis Roques de fintek alanında önde gelen bir şirket olduklarını belirterek, 2014’te Avrupa’da bu alanda öncülük ettiklerini söyledi.

Bu yatırımın Türkiye’deki ilk yatırımları olduğunu aktaran Roques, yatırım yapılan şirketlerdeki girişimcilerin kalitesinin ve geçmişinin öne çıktığını ifade etti.

Roques, şirketin üretim ve hizmet alanlarında çalıştığını ve uluslararası hale gelmeye başladığını kaydederek, gelişmelerin boyutunun ve kalitesinin etkileyici olduğunu dile getirdi.

Türkiye’de teknik kaynak sağlayan şirket olduklarını aktaran Roques, Avrupa’dakine benzer şekilde Türkiye’de de rekabetçi bir ortam olduğunu söyledi.

“Türkiye Orta Doğu’ya erişimde önemli”

Bernard-Louis Roques, bundan çok etkilendiklerini vurgulayarak, “Şirketin Türkiye’de bulunmasının kazançlarından biri de Orta Doğu’ya erişimin ön cephesi olması. Bu, genel olarak Avrupa’dansa Türkiye’den daha başarılı şekilde yürütülen bir şey.” dedi.

Benzer piyasalarda Avrupalı şirketlerle de görüştüklerini bildiren Roques, DG Pays’in şu anda Avrupalı ortaklardan daha büyük olduğunu ve o bölgeye de erişimi bulunduğunu ifade etti.

Roques, aynı zamanda DG Pays’in Orta Doğu’ya da daha iyi bir erişimi olduğunu belirterek, bunun çok iyi bir kombinasyon olduğunu söyledi.

Türkiye’deki yatırım konusunda bölgede harika bir itibarı olan EBRD’nin halihazırdaki desteğinin önemli olduğuna işaret eden Roques, bu yatırımda potansiyel olduğuna inandıklarını kaydetti.

“Şirket değerimiz 600 milyon doların üzerine geldi”

DG Pays CEO’su Serkan Ömerbeyoğlu da Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu’na katkıları, EBRD’ye de destekleri için teşekkür etti.

Truffle Capital CEO’su Roques’e de teşekkür eden Ömerbeyoğlu, Roques’in şirketinin yaptığı yatırımdan onur duyduklarını dile getirdi.

Ömerbeyoğlu, Roques’in Avrupa pazarındaki büyük tecrübesi nedeniyle ondan çok şey öğrenebileceklerini söyledi.

Henüz çok genç bir şirket olarak DG Pays ile 7 yıl içinde hızla büyüyerek önde gelen bir teknoloji şirketi haline geldiklerini anlatan Ömerbeyoğlu, “Son 2 yıl içinde yatırım değerlememizi katlayarak yabancı yatırımları ülkemize getirmeye ve şirketimizin değerini daha da yukarı taşımaya devam ediyoruz. Son olarak aldığımız yatırımlarla şirket değerimiz 600 milyon doların üzerine geldi. Türkiye ve yurt dışında güçlü büyümemizi sürdürerek fintek sektöründe globalde kritik bir oyuncu olma hedefimizle çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Fintek en çok işlem gerçekleşen dikeylerden biri oldu”

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu da Türkiye’nin büyüyen ekonomisine ve stratejik konumuna vurgu yaparak, şunları kaydetti:

“Ülkemizdeki erken aşama teknoloji yatırımlarında 2023 yılında toplam 325 işlem gerçekleşirken, 33 yatırım turu ile fintek en çok işlem gerçekleşen dikeylerden biri oldu. Ülkemizin teknoloji ekosisteminin en önemli gücü yetenekli girişimcileri ve nitelikli çalışanlarından kaynaklanmaktadır. Sektörün önemli oyuncularından biri olan DG Pays’in aldığı bu uluslararası yatırım, ülkemizin potansiyeline olan inancı ve ülkemize yönelik artan yatırımcı ilgisini de göstermektedir. Yatırım Ofisi olarak en büyük hedeflerimizden biri Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde ülke ekonomimize katkı sunmak üzere uluslararası doğrudan yatırımların artırılması ve ülkemizin yatırım ortamının geliştirilmesidir.”

Muhabir: Tuğba Altun,Can Efesoy

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu