Ebru Gündeş’in, Erdoğan’ın yakın çevresine kaygılarını ilettiği iddiası: “Kocama güvenmiyorum, Türkiye’ye zarar verebilir”

Ebru Gündeş’in eşi Reza Zarrab’ın yargılanması ABD’de devam ediyor. Konu hakkında bir açıklamada bulunmayan ünlü sanatçının kaygılarını yakın çevresi aracılığıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilettiği iddia edildi.

Türkiye Gazetesi’nde yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 18 ilden 53 milletvekiliyle AK Parti Genel Merkezindeki buluşmasında bazı yöneticiler, ABD’deki Reza Zarrab davasını gündeme getirdi.

Toplantıda Ebru Gündeş’in Erdoğan’ın yakın çevresine Zarrab mesajı ilettiği ortaya çıktı.

Toplantıda konuşulana göre, Zarrab’ın 2016 yılında ABD’de tutuklanmasının ardından Ebru Gündeş, Erdoğan’ın yakın çevresine “Eşimin ABD’ye gidişi, sıradan bir olay değil. Türkiye’ye zarar verecek bir tutum içine girebilir.” diyerek endişesini anlattı.

Erdoğan da ABD’de görülen Reza Zarrab davasıyla ilgili, Türkiye’nin İran ile ticari ve enerji ilişkisi olduğunu söyledi, “Davadan ne çıkarsa çıksın biz doğru olan yaptık, ambargoyu delmedik.” yorumunda bulundu.

Ebru Gündeş’in sözleri için ise Erdoğan, “Abdestimden şüphem yok ki, namazımdan şüphem olsun” diye konuştu.

Jurnalci.com

ilgili haberler