Ekonomi

Eczacıbaşı Topluluğu, Akbank ve Fazla yöneticileri staj programına katılan öğrencilerle buluştu

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Türkiye Bilişim Vakfı'nın platformu “Başlangıç Noktası”nın koordinasyonuyla “Ezber Bozan Deneyim” projesinde bir araya gelen Eczacıbaşı Topluluğu, Akbank ve Fazla şirketlerinin veri bilimi, dijital pazarlama/e-ticaret ve yazılım alanlarında sunduğu rotasyonlu staj programı 27 üniversite öğrencisiyle başladı.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, açılış programına katılan Eczacıbaşı Topluluğu, Akbank ve Fazla şirketleri, etkinlikte 27 üniversite öğrencisi stajyer ile bir araya geldi.

Network görüşmeleriyle başlayan etkinlik daha sonra Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı ve Başlangıç Noktası Lideri Cem Leon Menase'nin moderatörlüğünde gerçekleşen panel ile devam etti.

Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa, Eczacıbaşı Topluluğu Yetenek Müdürü Taylan Gümüş ve Fazla İnsan ve Kültür Yöneticisi Melike Akan Baş'ın konuşmalarının ardından kapanış bölümünde, Bihter Akköse, Buse Kasımbeyli, Ezgi Günay ve Cem Leon Menase'nin moderatörlüğünde öğrencilerin sorularını yönelttiği bir soru cevap oturumu düzenlendi.

– “Bir insanın kendini tanımlayabilmesi çok önemli”

Açıklamada etkinlikteki konuşmasına yer verilen Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, “Bir insanın kendini tanımlayabilmesi çok önemli. Kişinin kendi için nasıl bir vizyona sahip olduğunu ve bunu besleyen yetkinliklerinin neler olduğunu, bunları hangi destek mekanizmaları ile destekleyebileceğini değerlendirmesi gerekir. Bu açıdan değerlendirildiğinde kendiniz için niş bir alan oluşturursunuz, burada pazar koşulları ve sizin neler katabileceğiniz de ayrıca değerlidir.” ifadelerini kullandı.

Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa da üniversitede okuyan gençlerin iş hayatına ve topluma katılmasının herkesin görevi olduğunu belirterek, şu görüşleri paylaştı:

“Üstelik bu sadece gençler için önemli ve gerekli değil, bizce bu kurumlar ve devletler için de önemli. Bu sayede biz de kendimizi geliştiriyor, tasarlıyor ve güncelleyebiliyoruz. Bizler Akbank'ta uzun zamandır projeler yapıyoruz, bu sefer yeni bir bakış açısıyla projelere bakmak istedik. Burada, geleceğin iş dünyasına hazırlanan gençleri hangi yetkinliklere sahip olmalı ve onları nasıl hazırlayabiliriz sorusuyla yola çıktık.”

Eczacıbaşı Topluluğu Yetenek Müdürü Taylan Gümüş de bir başkasıyla aynı amaçta buluşabilme, uyumlanabilme, ona motive olabilme ve çalışabilme becerisinin son zamanlarda ön plana çıktığını aktardı.

Gümüş, “Eskiden yöneticilerin yönlendirmesi önemliyken, bugün işin ihtiyacını bilen uzmanların otonom şekilde aldığı karar yapıları öne çıkıyor. Bu noktada teknik becerilerinizi geliştirmeniz ve çeşitlendirmeniz çok önemli. Hem sizlerin hem Türkiye'nin gelişimi hem de globaldeki küçük mavi noktanın bir amaca hizmet edebilmesi için önem teşkil ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Fazla İnsan ve Kültür Yöneticisi Melike Akan Baş da işe alımda en kritik konunun kendini geliştirmek için çalışan iyi öğrenciler bulmak olduğunu belirtti.

“Biz bireysel olarak başlatıyoruz aslında iyilik hareketini, bu sebeple kişi her daim öğrenmeyi, bilgiyi talep etsin, sahip olduğu kaynakları doğru kullansın istiyoruz.” ifadelerini kullanan Baş, etkinlikte stajyerleri ağırlamaktan çok mutlu olduklarını aktardı.

Baş, “Var olan şartlarda daha iyi bir dünya mümkün, bunu bu iş ortaklığı vesilesiyle en başından yakalamanız bizim için kıymetli.” değerlendirmesinde bulundu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu