Ekonomi

Eczacıbaşı’ndan beşinci AR-GE merkezi

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Eczacıbaşı Topluluğu'nun bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren kuruluşu Eczacıbaşı Bilişim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan AR-GE merkezi tescili aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Eczacıbaşı Topluluğu'nun beşinci AR-GE merkezi olma özelliği taşıyan Eczacıbaşı Bilişim AR-GE Merkezi, yapay zeka ve veri odağı ile akıllı ve mobil çözümler geliştirecek.

Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşları ve Topluluk dışı kuruluşlara bilgi teknolojileri konusunda yazılım, danışmanlık, servis ve destek hizmetleri veren Eczacıbaşı Bilişim, ocak itibarıyla AR-GE merkezi olma onayı alarak önemli bir adım attı.

Eczacıbaşı Bilişim bünyesindeki AR-GE merkezi yapay zeka ve veri odağıyla çevre dostu ve sürdürülebilir projelere yönelik akıllı çözümlerin ürünleşmesi üzerine çalışacak.

Bünyesinde veri bilimcileri ve mühendisleri bulunduran ve hem gelişen teknolojilere yönelik rekabetçi ürünler geliştiren hem de bu alanda çalışan bilim insanları ve mühendisler için cazibe merkezi oluşturan Eczacıbaşı Bilişim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na optimizasyon, verimlilik, dijitalleşme ve yapay zeka alanında sunduğu beş proje ile AR-GE merkezi tesciline hak kazandı.

Eczacıbaşı Bilişim gelecek dönemde, yenilikçilik odaklı büyüyerek, uluslararası arenada rekabet gücü elde etmeyi ve inovatif akıllı teknoloji projeleriyle sektöre ve Türkiye'ye katkı sağlamayı amaçlıyor.

Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi gibi üniversitelerle kurduğu işbirlikleri ile sağladığı bilgi transferi ve yenilikçi çözümlerle bilişim sektöründe önemli bir yere sahip olan Eczacıbaşı Bilişim, uygulama geliştirme, veri bilimi, veri mühendisliği ve yapay zeka birimleriyle inovasyon odaklı ve sektöre değer yaratan ürünler geliştirmeyi sürdürecek.

Eczacıbaşı Topluluğu bünyesinde, bilişim alanındaki AR-GE merkezinin yanı sıra tüketim ürünleri, sağlık ve doğal kaynaklar alanlarında özgün projeleri geliştiren üç, seramik sağlık gereçleri alanında faaliyet gösteren inovasyon merkezi statüsünde de bir AR-GE merkezi bulunuyor. Topluluğun, 2023 sonu itibarıyla ana iş alanlarında 24'ü uluslararası olmak üzere 150 tescilli patenti bulunuyor.

– “Hepimize düşen görevler var”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Eczacıbaşı Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, vizyonlarının sürdürülebilirlik, dünyanın iyiliği ve gelecek nesillere iyi bir gelecek bırakabilmek olduğunu belirterek, “Bunun için hepimize düşen görevler var. Teknolojide AR-GE bu alanda kritik önem taşıyor. İşbirliği ve katılımcılık diğer önemli kavramlar. AR-GE merkezimizin Bakanlık onayı alarak çalışmalarını yeni yapıda sürdürecek olması hepimiz için büyük mutluluk. Eczacıbaşı Bilişim olarak AR-GE, işbirliği ve teknolojinin gücü ile kırılım dalgalarının önünde durarak, ülkemize ve dünyaya katkı sağlayacak projeler geliştireceğimize inancım tam.” ifadelerini kullandı.

– “Yarının dünyasını şekillendiren projeler odağımızda olmaya devam edecek”

Eczacıbaşı Bilgi ve İletişim Sistemleri Grup Başkanı ve Eczacıbaşı Bilişim Yönetim Kurulu Üyesi Hilmi Koçak da AR-GE merkezi olarak, yenilikçi çözümler üreten ve akıllı ürünler geliştiren bir kuruluş olma yolunda önemli bir adım attıklarını bildirdi.

Koçak, ana hedeflerinin sürekli gelişim ve performans kültürü ile otomasyon ve yapay zeka teknolojilerini tüm ürün ve hizmetlerine entegre etmek olduğuna vurgu yaptı.

Eczacıbaşı'nın “Çağdaş, kaliteli ve sağlıklı bir yaşamın öncüsü olma” vizyonuna, teknolojinin her alanda dönüştürücü gücünü kullanarak katkı sağlamaya devam edeceklerine dikkati çeken Koçak, “Daha akıllı, daha verimli çözümlerle bugünün ve yarının dünyasını şekillendiren projeler odağımızda olmaya devam edecek. Bunu da alanında uzman bilim insanları ve mühendislerden oluşan güçlü ekibimizle başaracağız.” açıklamasında bulundu.

Eczacıbaşı Bilişim İş Birimi Direktörü Barış Dönmez ise Eczacıbaşı Bilişim olarak önemli bir dönüşüm sürecine girdiklerini ifade etti.

Dönmez, Eczacıbaşı Topluluğu'nun dijital dönüşümü kapsamında gerçekleştirdikleri çalışmalar ile önemli çıktılar elde ederken, birçok ödüle layık görüldüklerine işaret etti.

Bu süreç boyunca kendilerini bir arada tutan en önemli faktörün birlikte başarıya ulaşma motivasyonu olduğunun altını çizen Dönmez, şunları kaydetti:

“AR-GE merkezi olma yolculuğumuzun öğrenimleri ve bu çerçevede belirlediğimiz yeni hedeflerle hem yurt içinde hem de yurt dışında etkin çözümler sunan bir oyuncu olma vizyonumuz var. Farklı disiplinlerde uzmanlıkları olan, farklı perspektifler sunabilen genç bir ekibiz. Türkiye'de teknoloji alanındaki kadın çalışan oranı yaklaşık yüzde 10 iken AR-GE merkezimizde bu oran yüzde 48. Sektörümüze ve ülkemize akıllı teknolojiler alanında ürün geliştirirken teknoloji alanında çalışan yeteneğin gelişimine katkı sunmaya devam edeceğiz.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu