Ekonomi

Ege Yapı, 7 yeni projeyle 7 milyar TL’lik yatırım yapacak

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Ege Yapı, 2 yıl içerisinde 7 yeni proje hayata geçirecek ve 7 milyar TL'lik yatırım yapacak.

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, düzenlenen basın toplantısında şirketin 2023 hedeflerini ve yeni projelerini paylaştı.

Konut sektörünün gücü ve canlılığından bahseden Kabadayı, 2022'nin yaklaşık 1,5 milyon adetlik konut satışıyla kapatıldığını, satışların tüm olumsuzluklara rağmen önceki yılla paralel gerçekleştiğini anlattı.

Kabadayı, Türkiye'de konuta ihtiyacın her zaman olacağını ve gayrimenkule yönelik güçlü talebin süreceğini kaydederek, bu yıl da en az 1,5 milyon adet satış beklediklerini, bu rakamın Yeni Evim kampanyasının katkısıyla 1,6 milyon adede çıkabileceğini söyledi.

Sıfır konut satışlarının toplam içerisindeki payının 2022'de yüzde 20'lerde gerçekleştiğini anımsatan Kabadayı, sektörün sağlıklı büyümesi için bu rakamın yüzde 50'lere çıkması gerektiğini, kampanyaların bu oranı 2023'te artıracağını vurguladı.

Kabadayı, vatandaşlık hakkı kazanmak için alt sınırın 400 bin dolara çıkması sonrası yabancıya konut satışlarındaki artış ivmesinin durduğunu ifade ederek, geçen yıl Rusların konut satışlarını artırdığını ancak onların ev için ödediği ortalama rakamların 150 bin dolarlarda olduğunu bildirdi.

– “7 yeni projeye başlıyoruz”

İnanç Kabadayı, Ege Yapı'nın yatırımlarına hız kesmeden devam ettiğini belirterek, şu anda Üsküdar'da ModernYaka, Fatih'te Cer Loft, İzmir Urla'da Kekliktepe projelerinin sürdüğünü söyledi.

Bu projelere ek olarak 7 yeni proje için çalışmalara başladıklarını dile getiren Kabadayı, İstanbul'da Çekmeköy, Hasköy, Şile ve Bahçeşehir; İzmir'de Alsancak, Dikili ve Urla projeleri için yatırıma başlayacaklarını vurguladı.

Kabadayı, “2023 yılında yatırımlarımıza her zamanki kararlılığımızla devam edeceğiz. İstihdamı sürdüreceğiz. Bu sene 250 ve üzeri yeni istihdam sağlama hedefimiz var. Cumhuriyetimizin 100. yılına en iyi şekilde hazırlanmak istiyoruz. Yüksek moral ve motivasyonla büyüme yatırımlarımıza devam ediyoruz.” diye konuştu.

Dünyada ve bölgede yaşanan değişimleri rasyonel biçimde analiz ettiklerini, güçlü finansal altyapı ve son teknolojik gelişmelerle uyumlu olan mühendislik çözümleri sayesinde sektördeki faaliyetlerini hız kesmeden sürdürdüklerini anlatan Kabadayı, “Gelecek iki yıl içinde, toplam 7 yeni projeyle 7 milyar TL değerinde yatırım yapmayı hedefliyoruz. Geçen yıl başladığımız 3 projeyle birlikte yatırım değeri 11 milyar TL'ye ulaşıyor.” yorumunu yaptı.

Kabadayı, yeni başlayacakları 7 projede 990 konut ve 3 otel bulunacağını söyledi.

– “Dönüştürülebilirlik ve enerji verimliliği odağımızda”

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kabadayı, sektörü bekleyen fırsatlara ve risklere değindiği konuşmasında konut fiyatlarını artıran unsurlara ve yeni konut finansmanı modelinin etkilerine ilişkin düşüncelerini paylaştı.

Yeni Evim kampanyasının sıfır konut satışını artıracağını, tüketiciye uzun vadeli ve uygun taksitli konut kredisi sunduğunu, sektörde satışlara ivme kazandıracağını dile getiren Kabadayı, bu ivmenin gerçekleşmesiyle ipotekli satışların da artacağını vurguladı.

Gayrimenkul sektöründeki yeni trendlerden bahseden Kabadayı, bir konut inşa ederken dönüştürülebilirlik gibi alanlarda ne tür farklılıklar yapabileceklerine ve enerji verimliliğini nasıl üst düzey kullanabileceklerine kafa yorduklarını ve bu konuda çok ciddi çalışmalar yaptıklarını anlattı.

– “The Superior Living” projesiyle otel konforunda rezidans imkanı

İnanç Kabadayı, paylaşım ekonomisinin, neredeyse her sektörün gündemi haline gelmeye başladığını belirterek, paylaşım ekonomisini destekleyen gayrimenkul projelerinin sektörde daha fazla öne çıkacağını söyledi.

Değişen ve gelişen şehir ve iş hayatının ihtiyaçlarına uyumlu projeler geliştirmeye azami özen gösterdiklerini aktaran Kabadayı, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Hem yatırımcısına zahmetsiz bir yatırım dönüşü sağlayan hem de konaklayanlar için ev konforunda otel hizmeti sunan markamız The Superior Living, işte bu motivasyonla ortaya çıktı. 'Serviced Apartments' hizmeti veren markamız The Superior Living ile 2022'de BatıŞehir'de hizmet vermeye başladık. Bu yıl içinde de Kağıthane'de iki lokasyonda daha The Superior Living markasıyla hizmet vereceğiz. Otel konseptinde otelin tüm imkanlarını içerisinde barındıran bir rezidans konsepti. Bunu yatırım amaçlı da kullanabiliyorsunuz. Dünyada benzer örnekleri var. Türkiye'deki ilk örneklerden.”

Kabadayı, gayrimenkul ile ilgili oluşturdukları bu yeni markada mayısta 400 üniteye ulaşmış olacaklarını kaydederek, ilk planda Türkiye'de büyütmeyi, sonrasında global pazara açmayı düşündüklerini anlattı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu