Spor

Ekrem Memnun: Büyük turnuva kaçırmak istemiyoruz

Paylaş:
AA

“Potanın Perileri”, 15-25 Haziran’da İsrail ve Slovenya’nın ortaklaşa ev sahipliği yapacağı FIBA 2023 Avrupa Şampiyonası’nın hazırlıklarını sürdürüyor. Milli takım, D Grubu’nda Sırbistan, Macaristan ve Slovakya ile mücadele edecek.

Ekrem Memnun, milli takımın son durumu ve şampiyonadaki hedefleriyle ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

“Büyük turnuva kaçırmak istemiyoruz”

Turnuvada, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na Avrupa’dan katılacak takımların da belli olacağına vurgu yapan Memnun, şu şekilde konuştu:

“Büyük turnuva kaçırmak istemiyoruz. A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın böyle bir geleneği oluşmuştu. Çok kuvvetli bir mirası var. Son 2 büyük turnuvaya katılamadık. Dünya Kupası ve olimpiyat kaçırdık. Buna son vermek istiyoruz. Biz o turnuvaları oynamaya alışığız. Bunun kolay olmadığını da biliyoruz. Tekrar oralarda olmak istiyoruz.”

“Çok güçlü bir geçmişe sahip takımız”

A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın Avrupa şampiyonalarında birer kez gümüş ile bronz madalya aldığını ve üst üste 2 olimpiyata (2012, 2016) katıldığını hatırlatan Ekrem Memnun, şu şekilde görüş belirtti:

“Türk kadın basketbolunu layık olduğu şekilde oynamamız lazım. Çok güçlü bir geçmişe sahip takımız. Bu kültürü canlandırmamız gerek. Türk kadın basketboluna da yakışan bu. Bunu büyük bir mücadele olarak görüyoruz.”

“Avrupa şampiyonaları çok sert geçiyor”

Turnuvada zor bir grupta mücadele edeceklerinin altını çizen Ekrem Memnun, 2024 Paris Olimpiyatları’na katılma hakkı kazanmayı hedeflediklerini belirtti.

16 takımın olimpiyat kotası alabilmek için en iyi kadrolarıyla turnuvada yer alacağını kaydeden Memnun, şu ifadeleri kullandı:

“Olimpiyat oyunları öncesindeki Avrupa şampiyonaları çok sert geçiyor. Birinci amacımız ve hayalimiz olimpiyat yarışının içinde kalmak. Maç maç bakacağız. Zor bir gruptayız. Avrupa şampiyonu Sırplar var. Macarlar yeni bir jenerasyon getiriyor. Birkaç yıl önce çok önemli bir altyapı turnuvasında derece yaptılar. O jenerasyon şu an A Milli Takım’da yer almaya başladı. Yetenekli ve ABD’de oynayan oyuncuları var. Bir de her zaman çok hızlı oynayan bir Slovakya var. Hayalimizi gerçekleştirmemiz için önce gruptan çıkmamız lazım. Bunu başarabilmek için hazırlık sürecini en iyi şekilde geçirmeliyiz. Bunun bilincindeyiz. Oyuncuların maç günü kazanmak için her şeylerini sahaya koyacaklarına eminim.”

“Oyuncular henüz tecrübeli değiller”

Genç bir takım olduklarını vurgulayan Ekrem Memnun, en güçlü taraflarının çabuklukları ve savaşçı ruhları olduğunu dile getirdi.

Türk oyuncuların takımlarında daha fazla sorumluluk almaya başladığını ve bunun yansımasını gördüklerini aktaran Memnun, şu değerlendirmede bulundu:

“Oyuncular henüz tecrübeli değiller. Çabukluğumuz ve savaşçı ruhumuz var. En güvendiğimiz taraflarımız bunlar. Bunları ön plana çıkarmak istiyoruz. Kırılgan olmamaya önem veriyoruz. Bizi hiçbir şeyin kırmasına izin vermemeliyiz. Biz mağdurlar değil savaşçılar yaratmak istiyoruz. Kızlarımızın ruhunda bu savaşçılığın olduğunu görüyoruz. Biraz daha cesaretlendirilmeye ihtiyaçları var. Karakterimizi ortaya koyarak gereğini yerine getireceğiz.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu