Spor

Ekrem Mutlu: Hayalimiz olimpiyat yarışının içinde kalmak

Paylaş:

A Ulusal Bayan Basketbol Kadrosu Başantrenörü Ekrem Mutlu, ay-yıldızlı grubu başarılı günlerine döndürmeyi hedeflediklerini söyledi.

“Potanın Perileri” 15-25 Haziran’da İsrail ve Slovenya’nın ortaklaşa mesken sahipliği yapacağı FIBA 2023 Avrupa Şampiyonası’nın hazırlıklarını sürdürüyor. Ulusal grup, D Grubu’nda Sırbistan, Macaristan ve Slovakya ile uğraş edecek.

Turnuvada, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na Avrupa’dan katılacak grupların da muhakkak olacağına vurgu yapan Mutlu, “Büyük turnuva kaçırmak istemiyoruz. A Ulusal Bayan Basketbol Takımı’nın bu türlü bir geleneği oluşmuştu. Çok kuvvetli bir mirası var. Son 2 büyük turnuvaya katılamadık. Dünya Kupası ve olimpiyat kaçırdık. Buna son vermek istiyoruz. Biz o turnuvaları oynamaya alışığız. Bunun kolay olmadığını da biliyoruz. Tekrar oralarda olmak istiyoruz.” diye konuştu.

A Ulusal Bayan Basketbol Takımı’nın Avrupa şampiyonalarında birer defa gümüş ile bronz madalya aldığını ve üst üste 2 olimpiyata (2012, 2016) katıldığını hatırlatan Ekrem Şad, “Türk bayan basketbolunu layık olduğu formda oynamamız lazım. Çok güçlü bir geçmişe sahip grubuz. Bu kültürü canlandırmamız gerek. Türk bayan basketboluna da yakışan bu. Bunu büyük bir uğraş olarak görüyoruz.” formunda görüş belirtti.

“HAYALİMİZ OLİMPİYAT YARIŞINA GİRMEK”

Turnuvada güç bir kümede gayret edeceklerinin altını çizen Ekrem Mutlu, 2024 Paris Olimpiyatları’na katılma hakkı kazanmayı hedeflediklerini belirtti.

16 grubun olimpiyat kotası alabilmek için en düzgün takımlarıyla turnuvada yer alacağını kaydeden Mutlu, şu sözleri kullandı:

“Olimpiyat oyunları öncesindeki Avrupa şampiyonaları çok sert geçiyor. Birinci hedefimiz ve hayalimiz olimpiyat yarışının içinde kalmak. Maç maç bakacağız. Sıkıntı bir gruptayız. Avrupa şampiyonu Sırplar var. Macarlar yeni bir nesil getiriyor. Birkaç yıl evvel çok değerli bir altyapı turnuvasında derece yaptılar. O nesil şu an A Ulusal Takım’da yer almaya başladı. Yetenekli ve ABD’de oynayan oyuncuları var. Bir de her vakit çok süratli oynayan bir Slovakya var. Hayalimizi gerçekleştirmemiz için evvel kümeden çıkmamız lazım. Bunu başarabilmek için hazırlık sürecini en güzel formda geçirmeliyiz. Bunun şuurundayız. Oyuncuların maç günü kazanmak için her şeylerini alana koyacaklarına eminim.”

“SAVAŞÇI RUHUMUZ VAR”

Genç bir ekip olduklarını vurgulayan Ekrem Şad, en güçlü taraflarının çabuklukları ve savaşçı ruhları olduğunu lisana getirdi.

Türk oyuncuların gruplarında daha fazla sorumluluk almaya başladığını ve bunun yansımasını gördüklerini aktaran Mutlu, “Oyuncular şimdi deneyimli değiller. Çabukluğumuz ve savaşçı ruhumuz var. En güvendiğimiz taraflarımız bunlar. Bunları ön plana çıkarmak istiyoruz. Kırılgan olmamaya değer veriyoruz. Bizi hiçbir şeyin kırmasına müsaade vermemeliyiz. Biz mağdurlar değil savaşçılar yaratmak istiyoruz. Kızlarımızın ruhunda bu savaşçılığın olduğunu görüyoruz. Biraz daha cesaretlendirilmeye muhtaçlıkları var. Karakterimizi ortaya koyarak gereğini yerine getireceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu