Emine Bulut’u katleden cani: Çocuğun velayetini Emine’nin ailesine vermesinler, devlet alsın

Kırıkkale’de eski eşi Emine Bulut’u boğazından bıçaklayarak katleden Fedai Baran, gözaltına alındıktan sonra avukatından çocuğunun devlet gözetimine alınmasını istedi.

18 Ağustos’ta katledilen Emine Bulut’un boğazından bıçaklandıktan sonra çekilen video, Türkiye’nin gündemine oturdu.

Emine Bulut’u katleden eski eşi Fedai Baran, olaydan sonra gözaltına alındı. Gözaltı sırasından kendisine Kırıkkale Barosu’ndan avukat atandı.

Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 150. maddesi kapsamında atanan avukat Halil Çağrı Mutlu, Independent Türkçe’ye verdiği bilgide, Fedai Baran’ın kendisinden çocuğunun velayeti için yardım istediğini ancak bu isteği reddettiğini söyledi.

Mutlu, “Fedai Baran, bana ‘Çocuğun velayetini Emine’nin ailesine vermesinler. Devlet alsın’ dedi. Ben de bu konuda kendisine yardımcı olmayacağımı, başvuruları kendisini yapması gerektiğini söyledim” ifadelerini kullandı.

Fedai Baran’la gözaltı aşamasında kısa süre görüştüğünü söyleyen avukat Mutlu, “Pişman olduğunu söyledi” dedi. Fedai Baran’ın kendisine Emine Bulut’un ailesi tarafından tehdit edildiği için yanında bıçak taşıdığını söylediğini de belirten Mutlu, Kırıkkale Barosu tarafından gözaltı, savcılık ve sulh ceza hakimliği aşamalarında görevlendirildiğini ve bu aşamaların sonuçlanmasının ardından görevinin bittiğini, yargılama aşamasında Baran’ın avukatlığını yapmayacağını söyledi.

Jurnalci.com