Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Perinçek’e yanıt

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Perinçek'e yanıt
Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Perinçek'e yanıt

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Perinçek'e yanıt

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Habertürk kanalında 15 Temmuz’un 4. yıl dönümünde yayınlanan programda 15 Temmuz 2016 gecesi Emniyet Genel Müdürlüğü’nde emniyet müdürlerinin toplantı yaptığını söyledi. Perinçek, toplantıda “TSK darbe yapmıştır, polis, askere karşı koymaz” şeklinde karar çıktığını ve mesajla tüm emniyet mensuplarına gönderildiği yönünde iddiada bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Perinçek’in iddiaları üzerine bir açıklama yaptı.

“Emniyet teşkilatının, demokrasi, hukuk devleti, milli birlik ve beraberliğe kasteden ve Türkiye’yi işgal etmek isteyen FETÖ’cü hainlerin 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı bütün gücüyle karşı koyduğu” öne sürülen açıklamada, emniyet mensuplarından 63’ünün yaşamını yitirdiği, 284’ünün yaralandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İfade etmek isteriz ki Türk Polis Teşkilatı olarak bu iddiayı şiddetle reddediyoruz. Bırakınız Emniyet Genel Müdürlüğü merkez teşkilatını, taşra teşkilatı da dahil hiçbir kademesinde iddia edildiği gibi bir konu gerçekleşmemiştir, benzer bir şifai emir de verilmemiştir. Hal böyle iken aradan geçen 4 yıl içerisinde yapılan yargılamalar ve tanık beyanları da dahil olmak üzere maddi hiçbir delil de ortada yokken böylesine yanlış, asılsız, mesnetsiz, zan altında bırakmaya dönük iddianın hangi amaçla ortaya atıldığı anlaşılamamıştır.”

Jurnalci.com