Enerji Bakanı Berat Albayrak: Paralel yapı mensupları korkak ve takiyyeciler

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,”Darbe girişiminin başarılı olması mümkün değildi.Paralel yapının genel profili korkak ve takiyyeci olmalarıdır Genelkurmay, MİT ve Jandarmaya ilgili ciddi adımlar atacağız”diye konuştu.

Darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak o gece yaşananları  CNN Türk’te katıldığı programda konuşuyor.

Paralel yapı mensuplarını korkak ve takiyyeci olarak niteleyen Bakan Albayrak’ın konuşmasının satır başları şöyle:

Ülke olarak çok üzücü bir olay yaşadık. Bu darbe girişimi kesinlikle başarılı olamaz. Geçtiğimiz 10 yıl her yıl bir darbe girişimi yaşadık. Tespit olduktan sonra kararlı adımlar atıldı. Cumhurbaşkanımız son yüzyılda gelmiş geçmiş siyasetçilerden en büyük farkı halka kurduğu iletişimdir. Cumhurbaşkanımız halkla iletişime geçerek bu süreci çok iyi yönetti. Paralel Yapının akıl stratejisini ortaya koyan ekip en korkak olanlarıdır.Silivri’deki intiharların da incelenmesi gerektiğini düşünüyorum.
Türkiye’de tehdit olgusu uzun bir süre bitmeyecek.Türkiye’nin gelişiminden ve büyümesinden rahatsız olan insanlar var.

BİR DAHA DARBE GİRİŞİMİ OLUR MU?

Bu yapıda ciddi bir çözülme var. Zira bireysel olarak tüm dünyayı tehdit altına alan bir terörizmle karşı karşıyayız. Sadece Türkiye değil. Bugün 79 milyonun gördüğü bir süreci yaşıyoruz. IŞİD ne kadar bir terör örgütüyse ki FETÖ daha tehlikeli bir örgüt.12 sene boyunca öve öve bitiremediğiniz bir iktidarı bir anda eleştirmeye başlıyorsunuz.Nasıl bir şeytana dönüştükleri ortaya çıktı.

NEDEN DAHA ETKİN BİR MÜCADELE EDİLEMEDİ?

Devlet olarak bu örgüte nasıl müdahele ettiğimiz ve takip ettiğimizi herkes görüyor.

OTELDEN NASIL ÇIKTIK

Bu süreç Cumhurbaşkanımızın halkla olan güçlü iletişimini de ortaya koydu. Darbe girişiminin başarılı olması mümkün değil. Paralel yapının genel profili korkak ve takiyyeci olmalarıdır. Bu örgüt sence IŞİD’den daha tehlikeli. Haberi aldıktan sonra Cumhurbaşkanımız kendi inisiyatifi ile süreci yönetti. Tüm ekip helikoptere sığmadı.  Bazı kişileri orada bırakmak zorunda kaldık. Geride bıraktıklarımız için çok endişelendik.

NEDEN DAHA ETKİN BİR MÜCADELE EDİLEMEDİ?

Devlet olarak bu örgüte nasıl müdahele ettiğimiz ve takip ettiğimizi herkes görüyor.

Milliyet

ilgili haberler