AktüelDünyaEkonomiGüncelGündemTürkiye

Enerji krizi Avrupa’yı yaktı: Borç yükü artıyor

Paylaş:

Enerji krizi Avrupa'yı yaktı: Borç yükü artıyor

Avrupa’da enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketler ve kamu kuruluşları artan petrol ve doğalgaz fiyatlarının maliyetini karşılamak için daha fazla borçlanmaya başladı.

Söz konusu kuruluşların pandemiden bu yana tırmanan toplam borçları bu yıl 1,7 trilyon doları aştı. Bu, 2020 öncesine kıyasla yüzde 50’den fazla bir sıçrama anlamına geliyor.

24 MİLYAR EURO’LUK FİNANSMAN ÇALIŞMASI

Bloomberg’in konu ile ilgili haberinde Alman enerji şirketi Uniper’in son dönemde 9 milyar Euro’luk fona ihtiyaç duyabileceği ve Çek enerji şirketi CEZ CP’nin enerji krizini atlatmak için 3 milyar Euro aradığı belirtildi.

Ayrıca enerji sektörü için en az 24 milyar euroluk finansman çalışmalarının yapıldığı kaydedildi. Bloomberg’in verilerine göre bölgedeki elektrik şirketleri yılın ilk 6 ayında 45 milyar euro tahvil ve 72 milyar euro krediyle borçlandı.

 

2019’un 4. çeyreğinden 2022’nin 3. çeyreğine kadar enerji şirketlerinin borç yükümlülükleri önemli ölçüde arttı (Kaynak: Bloomberg)

EKONOMİ ALARM VERİYOR

ABD merkezli yayın kuruluşunun 16 Temmuz’daki haberindeyse Uniper’ın artan maliyetleri müşterilere yansıtmadan spot piyasalardan yüksek fiyatlara gaz tedarik etmek zorunda kaldığı için günde on milyonlarca euro kaybettiği belirtilmişti.

Uniper’a yönelik kurtarma paketi için Alman bakanların Finlandiyalı mevkidaşlarıyla görüştüğü aktarılmıştı. Uniper’ın çoğunluğu Finlandiyali enerji devi Fortum’a ait.

Henüz kış gelmese de Avrupa ekonomisi enerji krizi nedeniyle ciddi sinyaller vermeye devam ediyor.

DS Oxygen Absorber Nedir ?

DS Oksijen Emici(Oxygen Absorber); bulunduğu ortamdaki oksijeni emerek %0,1 seviyelerine indiren aktif bir paketleme çözümüdür. Ürünün görevi kullanıldığı ambalajın içindeki oksijeni emerek, gıdaların bozulmasını engellemek ve buna bağlı olarak doğal bir şekilde raf ömrünü uzatıcı bir rol oynamaktır. Oksijen Emici paketlerin amacı ambalaj içerisinde ki oksijeni emmek olduğu için, dışarıdan kesinlikle içeriye oksijen girmemesi gerekmektedir .Bu sebeple minimal gözenekleri olan kısaca bariyerli olan ve geçirgen olmayan ambalaj çeşitleriyle kullanılması zorunludur. Aksi durumda Oksijen Emici kullanmış olmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Ambalajın ağız kısmının çok iyi kapatıldığından emin olunması gerekir.

Ürün Raf Ömrünü Uzatır.

Sağlıklı Çözüm Üretir.

Ürün Kalitenizi Arttırır.

Orjinal Tat ve Lezzeti korur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu