Dünya

Erdoğan Amerikan televizyon kanalı PBS’e konuştu

Paylaş:

Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Şurası için bulunduğu New York’ta, Amerikan PBS kanalının konuğu olarak, gündeme ait soruları yanıtladı.

Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğinden vazgeçmeye hazır olup olmadığının sorulması üzerine Erdoğan, Türkiye’nin AB’nin kararlarına kıymet verdiğini söyleyerek, “AB olumlu bir karar verirse bunu memnuniyetle karşılarız. Türkiye son 50 yıldır AB’nin kapısında oyalandırılıyor. Biz her vakit kendi kendine yeten bir ülke olduk. Hiçbir vakit AB’nin katkılarına ya da takviyesine muhtaç olmadık, buna gereksinimimiz yok.” diye konuştu.

“STOCKHOLM SOKAKLARINDA TERÖRİSTLER GEZİYOR”

İsveç’in terörle ilgili kelamlarını tutması gerektiğini kaydeden Erdoğan, “Hala Stockholm sokaklarında teröristlerin gezdiğini görüyoruz” tabirini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç’in NATO’ya iştirak teklifinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından değerlendirileceğini ve en sonunda onaylanacak yerin burası olduğunu belirterek, “Bu TBMM’nin gündeminin bir kesimidir. Meclis kendi takvimi çerçevesinde durumu kıymetlendirecek. Bu teklif milletvekillerinin oylamasına sunulacak” dedi.

“Bunun gerçekleşmesi için İsveç’in elbette verdiği kelamları tutması gerekiyor. Terör örgütlerinin Stockholm sokaklarındaki şovlarını ve faaliyetlerini derhal durdurmaları gerekmektedir. Zira bunun sahiden gerçekleştiğini görmek Türk halkı için çok değerli olacaktır. İsveç mevzuatta değişiklik yapmış üzere görünüyor ancak bu kâfi değil.”

ABD’nin Türkiye’ye F-16 satışı ile İsveç’in NATO’ya üyeliği mevzularının birbiriyle ilişkili olduğunu düşünüp düşünmediğine ait Erdoğan, “Bana nazaran temas olmamalı. Lider (Joe) Biden, bu mevzuda kararı Kongre’nin vereceğini söyledi. Biz de her vakit diyoruz ki bizim de Türkiye Büyük Millet Meclisimiz var. Yani bu mevzulara parlamento karar verir. Parlamento bu hususta olumlu bir karar vermezse o vakit bu konuda yapacak bir şey yok.” değerlendirmesinde bulundu.

“BOB MENENEDEZ, ERDOĞAN’I TANIMIYOR”

Erdoğan, ABD Kongresinde Senatör Bob Menendez üzere isimlerin Yunanistan’ın güvenliği üzere bir dizi mevzuyu mazeret ederek Türkiye’ye F-16 satışına olumsuz yaklaşım sergilemesiyle ilgili ise “Bob Menendez, Türkiye’yi tanımıyor. O denli görünüyor ki Bob Menendez, Tayyip Erdoğan’ı da tanımıyor” dedi.

Yunanistan ile Türkiye’nin kadim bir dostluğu olduğuna işaret eden Erdoğan, “Menendez’in Türkiye’ye düşmanca bir yaklaşım sergilediği görülüyor ve bizi kendi seçtiği belli tartışma alanına çekmeye çalışıyor. Fakat bunun bir modülü olmayacağız. Yunanistan’la dostluğumuz onların sandığı üzere değil” biçiminde konuştu.

Türkiye’nin Ukrayna savaşı bağlamında Rusya’ya “AB ve öteki NATO üyeleriyle” tıpkı seviyede yaptırım uygulamaması kararına yönelik ABD’nin kimi senatörlerinin tenkitleriyle ilgili ise Erdoğan, “AB üyeleri ne yapıyorsa biz de onu mu yapacağız? Türkiye’nin dünyadaki pozisyonu farklı, AB üye ülkelerinin farklı. Rusya bizim en yakın komşularımızdan biri ve ortak bir tarihimiz var” tabirlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin de öncülüğünü üstlendiği Karadeniz Tahıl Teşebbüsü sayesinde 33 milyon ton tahıl ihracatı gerçekleştiğini anımsatarak, “Bunu AB istedi diye yapmadık. Bu üstlendiğimiz insani bir yükümlülüktü.” açıklamasında bulundu.
Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in Karadeniz Tahıl Girişimi’ni neden tekrar canlandırmadığına ait soruya Erdoğan, “Biz (Putin’in) kendilerinden rica ettik ve onlar 1 milyon ton daha göndereceklerini söylediler” cevabını verdi.

RUSYA HAKKINDAKİ KELAMLARI GÜNDEM OLDU

Erdoğan, Putin’in tahıl ihracatının çabucak başlayacağını söylediğini belirterek, gelişmeleri takip ettiklerini lisana getirdi.

“Bu kelamını tutacağına dair ona (Putin’e) güveniyor musunuz?” sorusuna karşılık ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Benim (Putin’e) güvenmemem için hiçbir sebep yok. Batı ne kadar güvenilirse Rusya da en az o kadar sağlamdır. 50 yıldır bizi kapısında bekleten AB’dir. Şu anda Batı’ya ne kadar güveniyorsam Rusya’ya da o kadar güveniyorum” cevabını verdi.

Putin’in tahıl muahedesini Ukrayna savaşında avantaj olarak kullandığı ve liderliğine güvenilmeyeceği istikametindeki bir soruya da Erdoğan, “Katılmıyorum. Doğal gazımın yarısı Rusya’dan geliyor, bu da demek oluyor ki dayanışma içindeyiz. Ortak adımlar atıyoruz ve savunma endüstrisi alanında da işbirliği yapıyoruz. Bunları Rusya ile yapabiliriz” yanıtını verdi.

Erdoğan, Ukrayna savaşı hakkında Putin ile yaptığı görüşmelerle ilgili soru üzerine de,
“Çok açık ve net olmak gerekirse, bu savaşın uzun süreceği ve savaşın bir an evvel bitmeyeceği çok açık. Çok umutlu olmak istiyoruz. Sayın Putin de aslında bu savaşın bir an evvel bitirilmesinden yana. Ben yalnızca onun kelamlarına nazaran bunu söylüyorum, Sayın Putin, bu savaşın bir an evvel bitirilmesini istiyor. Onun söylediği şey bu ve onun kelamlarına inanıyorum” dedi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu