Ekonomi

Erdoğan: Çalışanlara ödenen yemek fiyatları nakit olarak da verilebilecek

Paylaş:

Cumhurbaşkanı Erdoğan yemek fiyatları ile ilgili yeni düzenlemeyi duyurdu. Erdoğan çalışanlara daha evvel kartla verilen yemek fiyatının nakit olarak da verilebileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Ticaret Odası 140. Yıl Özel Mükafatları Töreni’nde konuştu.

Erdoğan merasimde yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Oda Liderimiz Şekib Avdagiç’in bu süreçte gösterdiği uğraşın ve yaptığı fedakarlıkların şahsen şahidiyim. Bunun yanında Şekib Bey’in İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nden Teknopark İstanbul’a kadar ülkemize kazandırdığı pek çok yapıtı de yakından takip ettik.

İnşallah önümüzdeki periyotta de Şekib Beyefendi ile bu çalışmaları daima daha ileriye taşıyarak devam ettireceğimize inanıyorum. Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası çabalarımızda en büyük dayanağı yeniden İstanbul’dan ve elbette İstanbul Ticaret Odamızdan bekliyoruz. Artık ülkemize son 20 yılda kazandırdığımız eser ve hizmet altyapısının, demokrasi ve kalkınma atılımlarının meyvelerini toplama vaktidir.”

YEMEK VE GÜÇ FATURA DAYANAĞI İLE İLGİLİ YENİ DÜZENLEME

Erdoğan konuşmasına yemek kartı fiyatları ve ısınma ait birtakım yeni düzenlemeleri açıkladı. Erdoğan şöyle konuştu:

“Her üyemizi ilgilendiren çalışanlara ödenen yemek fiyatlarının vergi istisna sayılarıyla ilgilidir. Temmuz ayından itibaren çalışanlara ödenen yemek bedelini 34 liradan 51 liraya çıkardık. Yıl sonunda tekrar değerleme oranına nazaran bu sayısı tekrar belirleyeceğiz.

Yemek ödemelerinde, restoran, lokanta yemek kartı kullanma zorunluluğunu kaldırıyoruz. Artık çalışanlara nakden ödenen yemek fiyatı da vergi indirimi istisnasına girecektir. Böylelikle çalışanlara daha fazla alternatif sağlıyoruz”

Erdoğan ayrıyeten çalışanlara yapılacak elektrik ve doğal gaz ödemeleriyle ilgili de konuştu. Erdoğan, “2023 Nisan ayı sonuna kadar çalışanlara yapılacak elektrik doğal gaz ve ısınma masrafının 1000 liraya kadar olan kısmı gelir vergisi ve sigorta kesintisinden muaf tutuyoruz” açıklamasında bulundu.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu