”Erdoğan yarın ilimize geliyor! Kara Cumartesi” yazdı o günü 4 polisle birlikte geçirdi..

Daha önce sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesi ile tutuklanan ve cezaevinde kalan  Hakan Akıncı bir müddet sonra serbest bırakılmıştı.

Halksesi.com’dan Mete Çağdaş’ın haberine göre; kendisine ait sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet yetkililerini eleştirdiği belirtilen Akıncı, Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinop’a gelmeden bir gün önce yine sosyal medya hesabından “İnsanın sevmediği ot, burnunun dibinde biter misali; Erdoğan yarın ilimize geliyor! Kara Cumartesi” diye paylaşımda bulundu.

İşte o mesaj:

Hakan Akıncı dün sabah Erdoğan’ın Sinop’taki mitingi öncesi polis tarafından gözaltına alındı ve Cumhurbaşkanı Sinop’tan ayrılıncaya kadar da polis gözetiminde tutuldu.

Hakan Akıncı, serbest bırakıldıktan sonra yine kendi sosyal paylaşım hesabından yaptığı açıklamasında; “Yine Reis yapacağını yaptı! Bugün benim dört polis nezaretinde gözaltında tutulmama sebep oldu! İreis bey Sinop’a geliyor diye, sabahtan itibaren polis memuru arkadaşlarla takıldık. Ben ne büyük adammışım bee! Reis Hakan Sinop’ta iken gelmem demiş belliki Emniyette benim için önlem almış. Kendi gücünüzü küçümsemeyin! Büyük makamların korkusu olabilirsiniz” diye paylaşımda bulundu.

 

Jurnalci.com