GüncelGündem

Erdoğan’dan enflasyon açıklaması

Paylaş:

Erdoğan, Selçuklu Kongre Merkezi’nde AKP Konya Genişletilmiş Vilayet Müracaat Meclisi Toplantısı’nda konuştu.

Konya’nın endüstrisi, tarımı ve turizmiyle göz doldurduğunu belirten Erdoğan, Konya’nın yalnızca belediye hizmetlerinde, kamu ve özel dal yatırımlarında değil birebir vakitte memleketler arası spor etkinliklerinde de ön plana çıktığını söyledi.

Ağustos ayında gerçekleştirilen 5. İslami Dayanışma Oyunları’na Konya’nın muvaffakiyetle mesken sahipliği yaptığını hatırlatan Erdoğan, Konya’nın 54 farklı ülkeden binlerce sporcuyu, ekibi ve spor severi konuk ettiğini belirtti.

Çatışmanın, nefretin tırmandığı bir devirde bu oyunlar münasebetiyle Konya’dan tüm dünyaya barış ve kardeşlik bildirileri verildiğini bildiren Erdoğan, “Ekim ayı sonunda Konya’da Dünya Karate Şampiyonası düzenlendi. Genç karatecilerimizin 12 madalya kazanarak göğsümüzü kabarttığı bu aktiflik de son derece başarılı geçti. Sizlerin şahsında tüm Konyalı kardeşlerimi misafirperverlikleri ve başarılı konut sahiplikleri münasebetiyle yürekten tebrik ediyorum.” diye konuştu.

“HANIMLAR ŞAİR OLMUŞ”

Selçuklu İlçe Başkanlığının 3 bin 300 yeni bayan üye kaydettiğini söyleyen Erdoğan, “Davamız burada farklı bir formda güç kazanmış oldu. Sağ olun.” dedi.

Salondaki partili bayanların açtığı “Canımız feda olsun al bayrak ve vatana. Reis, tüm soysuzları gönder Yunanistan’a” ve “Elmaların yongası, sağ cebinde aynası. İsmi altılı masa aslı kurtlar sofrası” pankartlarını okuyan Erdoğan, “Hanımlar maşallah bayağı şair olmuş. Biz size inanıyoruz. Hani bir kelamımız var ya ‘Kale içeriden fethedilir.’ Kalenin içindeki fatihler kimler? Hanımlar. O kadar. Durmak yok, yola devam.” diye konuştu.

Modern spor altyapısı ve elde ettiği deneyimle Konya’nın artık memleketler arası spor tertiplerinin vazgeçilmez adreslerinden biri olacağına inandığını söyleyen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

*İnşallah bizler de bu mevzuda kentimizi desteklemeyi sürdüreceğiz. Konya’nın bizim siyasi çaba tarihimizde çok özel bir yeri var. Türkiye’nin en güçlü, en sancılı yıllarında Konya, yerli ve ulusal duruşuyla hamaseti ve dirayetiyle sürekli kendinden kelam ettirmiştir.

*Sizler, 12 Eylül’den 28 Şubat’ın karanlık günlerine kadar demokrasimize yönelik tüm tehditler karşısında halinizi ulusal iradeden yana koydunuz. Merhum Erbakan Hocamıza her vakit sahip çıkan Konya, AK Parti’yle tecessüm eden yeni siyaset anlayışının da en büyük kalesi olmuştur.

*Her ne kadar Erbakan Hocamızdan sonra kurmuş olduğu partinin varisleri birebir istikamette yürümemişse de biz AK Parti’mizle yesyeni bir periyodu başlattık ve Türkiye’nin bir numaralı partisi olduk. Şu anda da bir numaralı, Türkiye’nin en güçlü partisi olarak ve ayrıyeten Cumhur İttifakı olarak bu gücümüzü, ülkemizin geneline yaymak suretiyle yolumuza devam ediyoruz.

*Bugüne kadar girdiğimiz seçimlerin tamamında Konyalı kardeşlerimizin takviyesine mazhar olduk. Sizlerin hayır duasını hep yanımızda hissettik.

“SAMİMİYETLE HÜRMET GÖSTERDİK”

Konya’nın kamu yatırımlarından her vakit hak ettiği hissesi aldığını söyleyen Erdoğan, “Geride bıraktığımız 20 yılda kentimize toplam yatırımımız ne kadar biliyor musunuz? 80 milyar liralık yatırımı Konya’mıza yaptık. Eğitimden sıhhate, adaletten güvenliğe, ulaştırmadan tarıma, endüstriden gençlik ve spora, tarıma her alanda kentimizi tarihinin en büyük yatırım atılımıyla tanıştırdık. Konya’mız gelişsin, Konya’mız büyüsün, benim Konyalı vatandaşlarım birinci sınıf hizmetlere kavuşsun diye içtenlikle uğraş gösterdik.” tabirlerini kullandı.

“KANLARI YERDE KALMAYACAK”

Konuşması sırasında salondakilerin, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganı üzerine Erdoğan, “Eyvallah, bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Rabbimiz Kur’an’dan haberini veriyor. ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiz. Onlar diridirler fakat siz bilemezsiniz.’ Sorun bu. Hasebiyle şu anda bizim ölenlerimiz, Allah yolunda vatan yolunda şehadete yürümüşlerdir.” karşılığını verdi.

Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde 3 askerin şehit olduğunu hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

*Onların kanları yerde kalmayacak evelallah. ‘Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda. Canı cananı bütün varımı alsın da Hüda, etmesin tek vatanımdan, beni dünyada cüda.’ diyerek bu yolda yürüdüler. Bizde analar, evlatlarını askere gönderirken kınayı niçin yakarlar? İşte bunun için ve bütün bunlarla bir arada şehadete inanarak. Bu yola koyulan bizim Mehmet’imiz boşuna bu yolda yürümedi.

*Dünyada, tüm İslam dünyasını da buna dahil ediyorum. Askerine Mehmet ismini veren öteki hiçbir ülke yoktur. Nereden geliyor bu? Sevgililer sevgilisi Peygamberimizin isminden geliyor. Muhammed, Mehemmet sonunda Mehmet. Daha sevgili olsun diye ismini ne yapmışız? Mehmetçik.

*Buralara o denli kolay kolay gelinmedi, gelinmez. Onun için de evelallah bizim Mehmetçiklerimizi hiçbir vakit bu din düşmanları, bu kafir zümresi bitiremez. Bunu bilerek, buna inanarak bu yolda yürüyoruz, yürümeye devam edeceğiz. Rabbim bizlere de bu şehadeti nasip etsin.

KONYA’DAN 15 VEKİL İSTEDİ

AKP’li belediyelerin her alanda kendileriyle yarıştığını tabir eden Erdoğan, Konya’nın kendisine verilen her emeğe, her yatırıma ziyadesiyle karşılık veren, katma bedele dönüştüren bir kent olduğunu, bugün bu gerçeğe Mevlana Meydanı’nda bir sefer daha şahitlik ettiklerini söyledi.

Mevlana Meydanı’nı bugün 100 bine yakın Konyalının doldurduğunu lisana getiren Erdoğan, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının çalışmalarıyla meydanın apayrı bir hoşluğa kavuştuğunu belirtti.

Konya’nın 15 milletvekilinden 10’unun AKP’li olduğunu hatırlatan Erdoğan, seçimde 15’te 15 yapılmasını istedi.

Konya’yı ülke ve dünya çapında öne çıkartacak yeni eser ve hizmetlerin resmi açılışını da yaptıklarını aktaran Erdoğan, “Bakanlıklarımızın, kamu kurumlarımızın, belediyelerimizin ve özel dalımızın kentimize kazandırdığı toplam yatırım bedeli bu açılışta 18 milyar 466 milyon lira olan eserler.” dedi.

Erdoğan, son 20 yıldır olduğu üzere bundan sonra da öbür 80 vilayetle bir arada Konya için de çalışmaya, taş üstüne taş koymaya devam edeceklerini kaydetti.

KILIÇDAROĞLU’NU AMAÇ ALDI

“Biz birileri üzere musluğun anahtarını değiştirenlerden değiliz” değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

*Biz yatırımları evvelallah altyapısıyla, üstyapısıyla birlikte yaparız, bugün açılışını yaptığımız üzere. Bunlar, yalnızca günü kurtarmanın, günü savuşturmanın peşinde, biz asla… Attığımız adımlar, hayata geçirdiğimiz projelerle Türkiye Yüzyılı’nı gerçeğe dönüştürmenin sıkıntısındayız.

*İç siyasetten dış siyasete kadar tüm planlarımızı bu anlayışla yapıyoruz. Evlatlarımıza daha huzurlu, daha müreffeh, daha güçlü, vatandaşı olmaktan iftihar edecekleri bir Türkiye bırakma gayesiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bölgemizde ve global ölçekte yaşanan her gelişme bizim muhalefete karşın uyguladığımız siyasetlerin haklılığını teyit ediyor.

*Sağlık tesisleri koronavirüs salgınıyla uğraşımızda kritik roller üstlendi. Vatandaşlarımızın birinci sınıf sıhhat hizmeti aldığı yerler oldu. Tıpkı basiretsizliği Rusya-Ukrayna krizinde de yaşadık. Bu savaş birinci patlak verdiğinde Bay Kemal ve yoldaşları bizi Batı’ya sırtımızı dönmekle, yanılgı yapmakla, yanlış hareket etmekle suçladılar.

*Sonuçta Türkiye, her iki komşusunu da gözeten istikrarlı siyasetiyle hem krizden çok az etkilendi hem de tüm dünyanın takdirini kazandı. Gençler, biz bununla da kalmadık tahıl mutabakatı ve esir takasıyla kimsenin cüret dahi edemediği iki büyük diplomatik zafere imza attık.

*Yurt dışında katıldığımız tüm doruklarda devlet liderleri ülkemizin savaşı sonlandırmak için yürüttüğü uğraşlardan övgüyle bahsediyor. Bana dedikleri daima şu, ‘Başkan, bir taraftan Sayın Putin, bir taraftan Zelenskiy, her iki tarafı nasıl yönetim ediyorsun?’ ‘O bir sırdır’ dedik.

“KİMSEYLE ARBEDELİ DEĞİLİZ”

Kimseyle arbedeli olmadıklarını, düşman kazanma üzerine değil dost kazanma üzerine siyasetler oluşturduklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu:

*Şimdi Karadeniz tahılı geliyor mu geliyor, her tarafa gidiyor mu gidiyor. Ve Sayın Putin dedi ki ‘Bunu birinci derecede yoksul ülkelere gönderelim ve fiyatsız gönderelim.’ ‘Tamam’ dedik, ‘Biz de varız.’ Ve biz artık buğday alıp, un yapıp, bu unu yoksul fukara garip gureba ülkelere göndermenin hazırlığı içerisindeyiz.

*Türkiye bu… Bay Kemal, buna senin hayalin bile ulaşamaz. Bizim icraatımızın ulaştığı yere senin hayalin bile ulaşamaz. Besin kıtlığı çeken ülkeler Karadeniz’den giden tahıl gemileri sayesinde rahat bir nefes aldı.

*Enerji krizi sebebiyle Avrupa ülkeleri kışı nasıl geçireceklerini düşünürken hamdolsun biz içimiz rahat bir biçimde kışa giriyoruz. Şayet Türkiye, Bay Kemal ve şürekasının ipiyle kuyuya inseydi bugün biz de misal külfetlerle boğuşur olurduk.

ENFLASYON AÇIKLAMASI

Faizde tek hareli sayılara inileceğini söylediğini hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

*Faizde tek haneliye indik mi, indik. Haydi bakalım artık bunu neyle izah edeceksiniz? Ve bundan sonra da bu bu türlü devam edecek. İşte ‘Enflasyon şöyle böyle…’ Merak etmeyin o da inecek.

*Bizim için evvel faizdi ve faizi bu noktada tek haneye indirdik. Artık buradan yatırımcılara sesleniyorum, diyorum ki ‘Bak daima size söyledim, gelin başta kamu bankaları olmak üzere size, fakat dikkat, yatırım kredisi vermede kamu bankaları var.

*Ve yatırım kredisiyle maksadımız nedir? Yatırım, istihdam, üretim, ihracat, cari fazla yoluyla büyüme. Dünyada en süratli büyüyen ülkeler ortasına ülkemizi sokacağız. Durmak yok, yola devam bu kadar.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu