Erdoğan:Diktatör diyorlar ,varsın desinler…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  ”Bunlara (zalimler) karşı sesimizi yükselttiğimiz için birileri ne diyor.Diktatör diyor.Varsın desinler,biz sesimizi yükseltmeye bunlara karşı devam edeceğiz.Çünkü bizim Peygamberimiz ”Zulme rıza zulümdür” diyor.Zulme rızanın zulüm olduğu bir dünyada biz kalkıp bunlara ”iyi yapıyorsunuz.Devam  edin ,diyebilir miyiz?dedi.

Erdoğan ,İstanbul kongre Merkezi’nde düzenlenen Kutlu Doğum Programı başında ,Miraç kandilini tebrik etti.Kutlu Doğumun herkes için silkeniş ve dirilişe ,bu yıl ” Hz peygamber ve Güven toplumu teması ile düzenlenen kutlu doğum etkinliklerinin ,millet ,İslam ümmeti ve tüm insanlık için kurtuluşa vesile olmasını temenni etti.

 Kuran-ı Kerim ‘de Hz Muhammet’in en güzel insan olduğunu belirten Erdoğan , büyüklerin yol açtığı savaşların çocuklara kesilmemeli,onların vurdum duymazlıklarının bedelini çocuklar ödememeli dedi.

  Erdoğan konuşma içeriğinde ,

*Etnik taassubun Müslüman kimliğinin üzeriğine çıkartıldığı yerler bulunduğunu bunları nasıl görmezden gelebiliriz ?

*İzzetlerini korumak Müslümanların görevidir ,Peygamberimiz zamanında bir milyon avuç müslüman bir  avuçken ve güven verirken ,bugün milyarla ifade edilen Müslümanlar için bu ifade kullanılamıyor o zaman durum muhasebesinin doğru şekilde yapmalıyız.

*Türkçe’de ” Yitik kaybedildiği yerde aranır ” diye bir sözü hatırlatarak ,İslam dünyası izzetini ,güvenini Peygamber efendimiz rehberliğini yaptığı yolun neresinde kaybetti ise aramak ve bulmak zorundadır.

şeklinde vurgulamalar yaptı.

 

 

 

ilgili haberler