GüncelGündem

‘Erdoğan’ın ayakkabısını yalamalıyız’ diyen AKP’li vekilin yeğenine ödüllü arama

Paylaş:

AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın, “Tayyip abinin ayakkabısını yalamalıyız” kelamları siyasetin gündemine bomba üzere düşerken, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde Tuğgeneral rütbesiyle darbeye etkin takviye verdiği belirlenen ağabeyinin oğlu olan Numan Yediyıldız’ın da FETÖ’den kırmızı bültenle arandığı ortaya çıktı.

FİRAR ETTİ…

Darbe teşebbüsü sonrasında yakalanıp itirafçı olan TSK’dan sorumlu mahrem yapı imamları, rütbeli askerler ve bilinmeyen şahitlerin alınan sözlerinde, Numan Yediyıldız’ın FETÖ’nün TSK yapılanmasında kıymetli isimlerinden biri olduğu ileri sürüldü.

Hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve örgütlü kabahatler ofisince, “Anayasal sistemi ortadan kaldırmaya teşebbüs etme, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini, Türkiye Büyük Millet Meclisini ortadan kaldırmaya yahut misyonunu yapmasını engellemeye teşebbüs etme, silahlı terör örgütüne üye olmak” hatalarından iki farklı soruşturma evrakında ağırlaştırılmış müebbet mahpus istemiyle tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldığı ve 7 yıldan beri arandığı öğrenildi.

ARANANLAR LİSTESİNDE 1 MİLYON TL ÖDÜL KONULDU

Yunanistan’a kaçtığı belirlenen ve bir türlü yakalanamayan Yediyıldız hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarıldığı bildirilirken, İçişleri Bakanlığı da terörden arananlar listesinin 1 Milyon lira para ödüllü Turuncu kategorisinde FETÖ’cü generali arıyor.

LARİSSA DA GÖREVLİYDİ

Tuğgeneral Yediyıldız, NATO’da Güneydoğu Avrupa Çok Uluslu Barış Gücü Muahedesi ile kurulan Yunanistan Larissa’daki Güneydoğu Avrupa Tugayında (SEEBRİG) vazifeliydi.

Türkiye, Bulgaristan, Romanya, İtalya, Arnavutluk, Makedonya ve Yunanistan’ın temsil edildiği bu tugaya darbe teşebbüsünden bir yıl evvel 2015’te atanan Yediyıldız, darbe teşebbüsü başarısız olunca Bulgaristan üzerinden Almanya’ya kaçtı. Türkiye’nin iade edilmesi tarafında Alman hükümeti nezdindeki baskı ve diplomatik teşebbüsleri üzerine Türkiye’ye iade edilme endişesiyle tekrar Yunanistan’a kaçtı.

Numan Yediyıldız’ın 2008 yılında Genelkurmay Başkanlığında çalıştığı, fakat irticai faaliyetleri ve FETÖ irtibatları nedeniyle TSK’daki terfisinin bir periyot dondurulduğu, şahsen Genelkurmay Lideri İlker Başbuğ tarafından karargâhtan uzaklaştırıldığı, lakin Başbuğ’un emekli edilmesinden çabucak sonra Necdet Özel’in Genelkurmay Lideri, Recep Tayyip Erdoğan’ın da Başbakan olduğu 2014 yılı Ağustos ayındaki YAŞ kararıyla 5. sıradan evvel Tuğgeneralliğe terfi ettirildiği, akabinde da 2015’te Yunanistan’da görevlendirildiği öğrenildi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu