GüncelGündem

Erdoğan’ın ‘sabır’ açıklamasına vatandaş tepkili…

Paylaş:

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, daha evvel birçok sefer enflasyonun düşeceğini söylemiş ve yurttaşlardan ‘sabır’ istemişti lakin enflasyon rekor üstüne rekor kırmaya devam etti.

Erdoğan geçtiğimiz gün bakanlarla yaptığı toplantının akabinde iktisada ait misal sözleri bir kere daha lisana getirdi, “Enflasyonun yılbaşından itibaren önemli bir düşüş sürecine gireceği bir devrin eşiğindeyiz…. Vatandaşlarımızdan biraz daha sabır ve metanet bekliyoruz” halinde konuştu.

Erdoğan’ın bu kelamları, geçim sıkıntısıyla boğuşan ve gerçeklerle yüz yüze kalan halkta yansılara neden oldu. Biz de Beşiktaş Meydanı’nda vatandaşlara mikrofon uzattık.

Mevcut iktisat idaresi ile enflasyonda düşüş yaşanacağına inanmayan yurttaşlar, artık güçlerinin kalmadığını, hayat pahalılığı karşısında dayanamadıklarını söyledi.

Vatandaşlar, “Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan, enflasyonun yılbaşından itibaren düşüşe geçeceğini söyledi, vatandaştan bir sefer daha ‘sabır ve metanet’ istedi. Nasıl değerlendiriyorsunuz?” formundaki sorumuza şöyle yanıt verdi:

“HALK BİLGİSİZ DEĞİL, NE OLDUĞUNU BİLİYOR”

Atilla İleri: “Enflasyon şu anda yüzde 200’ün üzerinde. Görünen 70-80 lakin o denli bir şey yok. Halk bilgisiz değil, ne olduğunu biliyor zati. Seçim arefesi, seçimden ötürü her şey olur. Tek başına hükümet, tek başına başkan… Her şeyi yaparlar. Kıymetli olan seçimden sonrası. Hiç kimsede sabır kalmadı.”

Atilla İleri

“HALKIN GÖZÜNÜ BOYAMAK İÇİN”

Ali Can Şaki: “Sabır sabır da nereye kadar? Bende sabır maalesef kalmadı. Enflasyon düşmez, palavra. Halkın gözünü boyamak için bu türlü söylüyorlar fakat işe yaramaz.”

“HAZİRAN’I BEKLİYORUZ”

Yaşar Gecüğü: “Bence hiç hakikat değil, enflasyon gözüküyor, her şey kıymetli. Asla düşecek üzere durmuyor, ben inanmıyorum. Sabrım kalmadı lakin Haziran’ı bekliyoruz.”

Yaşar Gecüğü

“SABRIM KALMADI”

Ayhan İhtimam: “Ben inanamıyorum, şimdiye kadar bir sürü vaatlerde bulunuldu hiçbiri yerine gelmedi. Enflasyonun düşeceğini zannetmiyorum. Bekleyecek sabrım kalmadı.”

“BENİM ÜZERE İNANMAYAN BİNLER VAR”

Ali Can Kavdo: “İnsanlarda enflasyonun düşeceğine dair bir itimat kalmadı. Zira maliyetlerin daima artmış olması, ana masraflardan bahsediyorum; elektirik, doğalgaz, su ve akaryakıt. Bunlar düşmedikçe enflasyon mutlaka düşmeyecek. Ben inanmıyorum. Sabır kalmadı.”

“ÇÖL KAPLUMBAĞASINA OKYANUSU ANLATAMAZSIN”

Hakkı Beyefendi: “Derler ki: ‘Çöl kaplumbağasına okyanusu anlatamazsın!’… Ne kadar uğraşırsan uğraş, baştaki beşere bunu anlatamazsın, bildiğini okuyor. Bu başla, bu idareyle, bu zihniyetle enflasyon düşmez… Mümkün değil. Benim sabrım 20 yıldır tükendi.”

Hakkı Bey

“GÜCÜMÜZ KALMADI”

Kezban Vural: “Çok pahalılık var, iktisat de çok berbata gidiyor. Biz inanmıyoruz, gücümüz kalmadı artık.”

“CUMHURBAŞKANI YALNIZ BAŞINA NE YAPSIN?”

Osman Şeker: “Hiç düşmese daha uygun, bu beşerler bence her şeyi istiyor. Başımızda bunlar olduğu sürece bunlar durdurmazlar ki. Bu CHP denen zihniyetten hiçbiri (enflasyon artışını) durdurmaz. Cumhurbaşkanı ne yapsın yalnız başına?”

“TÜİK ELLERİNDE OLDUKTAN SONRA ENFLASYON SIFIR DA OLUR”

İsmini vermek istemeyen vatandaş: “Aynısını Nebati Beyefendi de söylüyor ancak dedikleri çıkmıyor. TÜİK ellerinde olduktan sonra enflasyon sıfır da olur, inanmıyorum. Kısa müddetli bir cennet yaratılabilir seçime kadar fakat seçimden sonra ne olacak? Merkez Bankası para basıyor devamlı, kısa periyodik bir cennet olabilir ancak gerisi gelmez daha berbat olur. Bu ülkede yaşamaktan mutsuzum.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu