Güncel

Erdoğan’ın şovu uğruna okullarda seferberlik

Paylaş:

Erdoğan’ın şovu uğruna okullarda seferberlik

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı Atatürk Havalimanı alanına millet bahçesi yapımı için gerçekleşecek ilk fidan dikimi ve İstanbul’un Fethi kutlamalarına okullarda başlatılan seferberlik sürüyor.

Önceki gün ortaya çıkan öğrencilerin törene katılması için velilerden yazı talep edilmesinin ardından öğretmenlerin de tören de görevlendirildiği öğrenildi.

Bağcılar Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü tarafından öğretmenlere gönderilen yazıda şu ifadeler kullanıldı: “Kutlamalarında idareci ve öğretmenlerimizin görevlendirilmeleri müdürlüğümüzce uygun görülmüştür. Gereğini bilgilerinize rica ederim.”

Ayrıca okul gruplarına gönderilen mesajda ise “Etkinliğe 10A, 10B, 10C, 10D, 10E, 10F ve 10G sınıflarımız katılacak olup servisler okulumuz bahçesinden kalkacaktır. Katılım sağlanmaması durumunda okul idaresi tarafından resen görevlendirme yapılacaktır” denildi.

İstanbul Esenler’de bulunan Menderes Anadolu Lisesi’nde ise müdür tarafından okul gruplarına gönderilen mesajda törenin fotoğrafı paylaşıldı ve şunlar yazıldı: “Hocalarım, etkinliğe idareci, öğretmen, veli ve öğrenci dahil olmak üzere katılım talep ediyorlar. Her okuldan okulun yüzde 20’si kadar katılım bekleniyormuş. Okul bahçelerine servis araçları gönderilecekmiş.”

Eğitim Sen 9 No’lu Şube Başkanı İsmail Demir konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Öğretmene ve öğrenciye sorulmadan mitinge katılma dayatması. Hani okula, camiye, kışlaya siyaset girmezdi. Eğitim Sen 9 No’lu şube olarak bu uygulamayı eğitim alanına yapılan bir dayatma olarak görüyor ve sınav kaygılarının yaşandığı bu süreçte öğretmen ve öğrencilerimize izin ya da görevlendirme anlayışını protesto ediyoruz.” Eğitim İş İstanbul 5 No’lu Şube Başkanı Hakan Uzun ise “Partili cumhurbaşkanının şovu için öğretmenleri ayaklarına getiriyorlar” dedi.

Çalışanları törene katılmaya zorlanan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Atatürk Havalimanı hakkında açıklamalarda bulundu. Kurum, “Pazar günü burada büyük bir coşkuyla, heyecanla Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle Fethin 569’uncu yıldönümünü hep birlikte kutlayacağız. Hazırlıklarımız tamamlandı. Vatandaşlarımızın hoş vakit geçireceği millet bahçemizi fidanlarla buluşturacağız” dedi. Atatürk Havalimanı’nın millet bahçesi yapılmak üzere yıkılmaya başlamasının ardından, en başta yapılması gereken imar planı değişikliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapıldı. Çevre Düzeni planı delinerek 877 hektarlık havalimanı alanının 500 hektarı “Millet Bahçesi” ve “Kentsel ve Bölgesel Sosyal Altyapı Alanı” olarak düzenlendi.

KEKO75 KALAY SÖKÜCÜ

Metal ayrıştırma işlemlerinde ön temizlik için kullanılır. Rafinasyonu olumsuz etkileyen ve nihai ürün kaybına yol açan metallerin bir kısmının uzaklaştırılmasına yardımcı olur, sarf kimyasalların kullanımında tasarruf sağlar, nihai çökelekte daha rafine sonuç alınmasına katkı sağlar.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu