Erdoğan:”Maltepe’yi terör örgütü mensupları yönetiyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul mitingleri kapsamında Kartal’ın ardından Maltepe’de konuştu. Erdoğan, Maltepe mitinginde yaptığı konuşmada, “Bay Muharrem, ‘Üniversite ücretsiz olacak.’ diyor. Senin dünyadan haberin yok. Üniversite zaten ücretsiz, kaldı ki harçları biz kaldırdık.” dedi.

Erdoğan, “Üniversiteyi öğrencilerimizin ayağına götürdük. Üniversitelerimizde inşallah kısa bir zaman sonra Türkiye kaliteyi de yakalayacak. Kaliteyi de yakaladığı zaman Aziz Sancarların sayısı da bir, iki olmayacak. İnşallah, bunların sayısı da artacak, bu konuda da kararlıyız.” diye konuştu.

“Bizim fiilimizin ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Maltepe Belediyesi’nin de bir tane elemanı içerideymiş. Üstelik de Başkan Yardımcısı. Neden biliyor musunuz? MLKP’den dolayı, yani terör. Düşünün terör örgütü mensupları Maltepe’yi yönetiyor hale bak. Benim Maltepeli kardeşlerim hala bu partiye oy mu verecek Allah aşkına” diyen Erdoğan, “Terör örgütü ile bunlar el ele, kol kola yürümediler mi? Ankara’dan İstanbul’a yürümediler mi? Şimdi pazar günü bunlara bir Osmanlı tokadı yakışmaz mı?” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “(Selahattin Demirtaş) Neymiş mahkum olmamış. Bunu Bay Kemal savunuyor. ‘Mahkumiyeti mi var?’ diyor, ‘YSK buna aday olabilirsin’ dedi… Yani YSK burada vicdani davranmamışsa, böyle bir yanlış yapmışsa aynı yanlışı biz de yapacak mıyız?” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yapacağımız çok iş var, kimseye muhtaç olmayacağız, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz” diye konuştu.

“AK Parti ne aldatan olur, ne aldanan olur” diyen Erdoğan, “Bu adımları kararlılıkla attık. Türkiye’de 25 havalimanı vardı, bu sayı 59’a çıktı. Neredeyse lüks otobüs fiyatına uçakla gidiyoruz. Bunlara sorsan, bundan da rahatsızlar” ifadesini kullandı.

Erdoğan, şunları söyledi:

“Enerjide Türkiye, dünya devleri arasında yerini alıyor mu? Şimdi nükleer enerjiye, elhamdülillah geçiyor muyuz? Bunun adımlarını da attık mı? Hızla birincinin adımını attık, ikinci, üçüncü ve dördüncü nükleerin de inşallah adımlarını atacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Afrin ve Cerablus’a 200 bin kardeşimiz döndü, bu sayı artarak devam edecek. Çünkü hepsi evlerine, topraklarına dönmeyi arzu ediyor.” dedi.

Jurnalci.com