Eren Erdem’den çok ses getirecek İHH ve IŞİD İddiaları..

Katıldığı televizyon programında, İHH’nın tarihi eser kaçakçılığı yaptığını söyleyen CHP Milletvekili Eren Erdem, Kontrgerilla yapılanmasının Türkiye’deki saldırıların arkasında olduğunu ileri sürdü. Erdem, “En az 15-20 bin sayfa elimde gizli ibareli belge var ve tamamında Türkiye’de katliam yapan IŞİD’çilerin, izlendiği, dinlendiği her şeyinin önceden haberdar olunduğunu o belgelerde tespit ettim” diye konuştu.

Kontrgerilla’nın çok güçlü şekilde devletin içinde ayakta olduğunu söyleyen Eren Erdem’e göre amaç, AKP’yi başkanlık sistemine ikna ederek, Türkiye’yi otoriter bir rejime sürükleyip, bölünmeye zemin hazırlamak.

Erdem, “Kontrgerillacılar, 15 Temmuz’da başkanlık getirmek için darbe girişiminde bulundular. Darbeyi yapacaklardı ve başkanlık getireceklerdi. Bugün tartışılan başkanlık rejimini getireceklerdi. Ak Parti, siz yapmayın, biz yaparız, bize dokunmayın, bizim canımızı yakmayın biz gereğini yaparız dediler. Devleti, alabildiğince otorilterleştirerek Türkiye’yi bölünmesini istiyorlar. Türkiye, nasıl bölünür? Türkiye, demokratikleştiğinde bölünmez, niye, herkesin hakları olur. Terör ve şiddeti derinleştirecek şey nedir? Otoriterleştirme. Toplumda huzursuzluk yaratma, huzursuzluktan kaynaklanan çatışmaların büyümesi, şiddetin artması, iç savaş ve bölünme” ifadelerini kullandı.

İHH’nın tarihi eser kaçakçılığı yaptığını da ileri süren Eren Erdem’in çarpıcı açıklamalarının özeti şöyle:

“Türkiye’de yapılan IŞİD saldırılarının IŞİD ile alakalı olduğu konusunda tereddütlerim var çünkü hiçbirini IŞİD üstlenmiyor. IŞİD, Brüksel’de patlama oluyor, kendi mecralarında sahipleniyor ama bakın İstiklal Caddesi’ni sahiplenmedi, havalimanını sahiplenmedi. Biz, IŞİD’çi olduklarını soruşturmalarında öğrendik. IŞİD bunu sahiplenmediğine göre demek bu kontrolsüz eylem dediğimiz bir eylem türü. IŞİD’in hücre örgütlenmesinden kaynaklı, birbirinden habersiz hücrelerin kolaylıkla istihbarat ağlarına takılarak onların güdümüne girmesi ile alakalı bir şeydir. Türkiye’deki bu saldırılar istihbarat ağları tarafından organize edildiler. Bu istihbarat ağları bu organizasyonları yaparken 15 Temmuz’a zemin hazırlamak için yaptılar. Belgeleyecek şeyler var. Çok somut belge var.”

“Ekranda belge göstermek kanala zarar verir ama ben buradan iddia ediyorum, en az 15-20 bin sayfa elimde gizli ibareli belge var ve tamamında Türkiye’de katliam yapan IŞİD’çilerin, izlendiği, dinlendiği her şeyinin önceden haberdar olunduğunu o belgelerde tespit ettim. Devlet içerisine yapılanmış bir yapı, bu eylemlere göz yummuş. Amaç, Türkiye’yi bir darbe ortamına taşıyabilmek.”

“FETÖ demiyorum, ben Kontrgerilla diyorum. FETÖ, Kontrgerilla’nın bir kanadıdır. Kontrgerilla hiç tasfiye edildi mi? Kontrgerilla’ya yönelik bir operasyon yapıldı mı? Sözde bu FETÖ ile kol kola olan hükümet Ergenekon ve Balyoz’da Kontrgerilla’ya operasyon yaptığını iddia etti. Yurtsever askerleri cezaevine doldurdu. Türkiye’deki Kontrgerilla yapılanması çok güçlü bir şekilde ayakta. Buradan açıkça söylüyorum. Bu darbe girişimini sadece FETÖ diyerek geçiştirmek, Kontrgerilla’nın diğer kanatlarını görmezden gelmek demektir. Kontrgerilla bin 100 odalı bir saraydır, FETÖ bunlardan biridir sadece. Meclis’te Kontrgerilla’yı araştırmak üzere bir komisyon kursak çözeriz.(cumhuriyet)