Spor

Ergin Ataman, Panathinaikos’taki başarısını THY Avrupa Ligi şampiyonluğuyla taçlandırmak istiyor

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Avrupa basketbolunun kulüpler düzeyindeki bir numaralı organizasyonunda en son 2012’de Dörtlü Final’de mücadele eden Panathinaikos, Ataman yönetimindeki ilk sezonunda yeniden bu başarıyı elde etti.

Türk başantrenör, 24-26 Mayıs’ta Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenecek THY Avrupa Ligi Dörtlü Final organizasyonu öncesi AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Panathinaikos’un 12 yıllık Dörtlü Final özlemine son vererek çok büyük bir başarıya imza attıklarını dile getiren Ergin Ataman, “Bu başarıda bir Türk başantrenör olarak bulunmak ülkem adına gurur verici. Bunu bir şampiyonlukla taçlandırabilirsek çok daha büyük olay olur. Bunu diğer 4 takımın başantrenörleri gibi ben de hayal ediyorum. Şampiyon olmayı tabii ki çok istiyorum.” dedi.

“Türk spor tarihinde birçok oyuncumuz yurt dışında başarılı oluyor ama tabii ki bir hocanın büyük bir takımla bu başarılara ulaşması çok nadir görülen ya da hiç görülmeyen bir durum.” diyen Ataman, şöyle devam etti:

“Bu konuda bir misyon üstlendiğimi düşünüyorum. Bunu yıllar önce İtalya’da başarmıştım. Şimdi de Yunanistan’da başarmaya çalışacağım. Bir Yunan takımının başında başarmaya çalışacağım. Türkiye’den çok ciddi destek aldığımı söylemek istiyorum. Yunanistan’da bana inanılmaz bir sevgi ve destek var. Türkiye’de de her kademeden çok büyük bir destek aldığımı görüyorum. Bir Türk spor adamının bu başarısının gerek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gerekse de tüm büyüklerimiz ve en önemlisi Türk halkı tarafından çok büyük gurur kaynağı olduğunu görüyorum. Herkese teşekkür ediyorum.”

“Avrupa’nın 2 büyük takımı, yarı finalde karşılaşacak”

Fenerbahçe Beko ile 24 Mayıs Cuma günü yapacakları yarı final maçını değerlendiren Ergin Ataman, kazananı günlük performansların belirleyeceğini kaydetti.

Zorlu bir rakiple finale çıkma mücadelesi vereceklerini aktaran Ataman, şu ifadeleri kullandı:

“Yarı finaldeki rakibimiz Fenerbahçe Beko, THY Avrupa Ligi’nin çok önemli takımlarından biri. Biz de iyi bir ekibiz. Avrupa’nın 2 büyük basketbol takımı, yarı finalde karşı karşıya gelecek. Zorlu bir rakip. Sarunas Jasikevicius göreve geldikten sonra büyük bir çıkış gösterdiler. Sezon boyunca iyi basketbol oynadılar. Bize göre daha geniş bir kadroya sahipler. Biz daha dar rotasyonda oynayan bir takımız. Normal sezonda Fenerbahçe’ye İstanbul’da mağlup olduk. Atina’da ise yendik. Günlük performansların etkili olacağı bir maçın yaşanacağını düşünüyorum. İki takım da çok güçlü bir taraftar potansiyeline sahip. Tam bir yarı final maçı bizi bekliyor.”

“Eskiye dönmemek gerekiyor”

Ergin Ataman, 2019’da Anadolu Efes’in başında olduğu dönemde Rus temsilcisi CSKA Moskova ile oynadıkları THY Avrupa Ligi finalinde Fenerbahçe taraftarıyla yaşadığı gerginliğin hatırlatılması üzerine, şu görüşleri paylaştı:

“2019’dan sonra Anadolu Efes’in başında Fenerbahçe’ye karşı birçok maça çıktım. Eskiye dönmemek gerekiyor. Şu an farklı bir durum var. Fenerbahçe’nin ateşli bir seyircisi var ama Panathinaikos taraftarı da o denli ateşli. Her iki taraftarın da sahadaki mücadeleye saygılı ve takımlarını destekleyen bir davranış içinde olmasını temenni ediyorum. Sahada Panathinaikos’un kazanması için gereken mücadeleyi vereceğim. Rakip takım oyuncularına ve taraftarına saygılı olacağım. Ancak benim hırsım ve kazanma azmim başka türlü yorumlanırsa bu, onların bilecekleri bir konu.”

“Yılın başantrenörü seçiminin yöntemi, eleştiriye çok açık”

Ergin Ataman, THY Avrupa Ligi’nde yılın başantrenörü seçilen Real Madrid’in başındaki Chus Mateo’nun bu ünvanı hak ettiğini söyledi.

Yılın antrenörü seçiminde kullanılan yöntemin doğru olmadığını savunan Ataman, şunları kaydetti:

“Geçen sezon Real Madrid şampiyon oldu ama Chus Mateo en iyi başantrenör seçilmedi. Bu sezon da Real Madrid birinci bitirdi. Mateo’nun bu ünvanı hak ettiğini düşünüyorum. Önemli olan bu üst düzey kadroları başarıya ulaştırmak. Sportif başarı anlamında bunu hak etti ama geçen yıldan bu yana en büyük çıkışı Panathinaikos yaptı. Benim eleştirdiğim tek konu, yılın başantrenörü seçiminin yöntemi eleştiriye çok açık. 2021’de yılın başantrenörü seçildim. Bunu başantrenörlerin yapması çok saçma. Sınıf başkanı seçilmesi gibi. Gelecekte bu seçimin her ülkeden belirlenen basın mensupları ve kulüplerin genel menajerleri tarafından yapılması gerektiğini düşünüyorum. Benim için önemli olan 15-20 kişinin oyuyla yılın başantrenörü olmak değil takımımı şampiyon yapabilmek. Yılın başantrenörlüğüne hangi yılda ve nasıl layık görüldüğümü hatırlamıyorum. Ancak üst üste 2 kez THY Avrupa Ligi şampiyonu olduğumu ve dünya basketbol kamuoyunun bunu konuştuğunu, takdir ettiğini çok iyi hatırlıyorum.”

Avrupa’da 6. kupasının peşinde

Başantrenörlük kariyerinde 5 Avrupa kupası bulunan Ergin Ataman, Yunanistan ekibi Panathinaikos’un başında 6. şampiyonluğun mücadelesini verecek.

Deneyimli başantrenör, İtalya’nın Montepaschi Siena takımıyla 2002’de FIBA Saporta Kupası, Beşiktaş ile 2012’de FIBA EuroChallenge Kupası, Galatasaray ile 2016’da ULEB Avrupa Kupası ve Anadolu Efes’in başında 2021 ile 2022’de THY Avrupa Ligi şampiyonlukları elde etti.

Ataman, Panathianikos AKTOR ile ilk sezonunda THY Avrupa Ligi şampiyonluğuna ulaşması durumunda Avrupa’da 6. kez kupa sevinci yaşayacak.

Muhabir: Emre Doğan

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu