Erhan Tuncel’in kitabı “Hrant Dink suikastının Perde Arkası”

Paylaş:

Dink suikastındaki rolü hâlâ tartışılan ‘Büyük Abi’ Tuncel‘suikastın perde arkasında’ neler yaşandığını kaleme aldı FETÖ evlerine bir yıl boyunca gittiğini ilk defa burada anlattı.

Hrant Dink cinayetini azmettirme suçundan 5 yıl hapis yatan ‘’Büyük Abi” Erhan Tuncel, “Hrant Dink suikastının Perde Arkası” adlı bir kitap yazdı. Tuncel, 19 Ocak 2007’de yaşanan cinayet öncesinde ilk teklifin, yeraltı dünyasının ünlü ismi Kürşat Yılmaz’a yapıldığını, ancak Yılmaz’ın bunu kabul etmediğini iddia etti. ‘Büyük Abi’ Erhan Tuncel kitabında şu bilgileri verdi:

ERDOĞAN’A BOMBA İHBARI: Yasin Hayal’in kilise papazı dövülmesinden sonraki eylemi, 16 Ağustos 2004’te dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın uçağına yaptığı asılsız bomba ihbarıydı. Bu ihbar aslında birileri tarafından Erdoğan’a verilen bir mesajdı. Bu olay nedeniyle Yasin’e gözaltı kararı çıkarıldı, ama Sarp sınır kapısından pasaportu ile elini kolunu sallayarak çıktı. Bir gizli el Yasin’i kilise baskınından sonra da korudu.

CEMAAT EVLERİ: Ortaokul ve lise arası yaklaşık bir yıl boyunca gittiğim cemaat evleri bilgisi, gizli bir el tarafından ifade tutanağına konulmamıştı. Eski suç ortağım ve daha sonra komplocum olan Yasin Hayal’e yol verildi. Yasin birçok suç işliyor ancak polis ve jandarma dokunmuyordu. Hayal büyük bir eylem için hazırlanıyordu. O da lise yıllarında o zamanlar herkesin cemaat olarak bildiği Işık Evleri’ne gidip geliyormuş. İfadesinde bunu kabul etti.

C-5 ŞUBESİ: Kamuoyu Ergenekon operasyonlarına zihinsel olarak hazırlandı. Ramazan Akyürek ve Ali Fuat Yılmazer Türkiye’de yeni bir sistemin mucididir. Sahte belge üret, TİB’den sahte kayıt çıkart, operasyon yap, FETÖ yapılanmaları dışındaki insanlara iftira at, dediklerini yapmayan insanları tutukla. Emniyetteki C-5 Şube FETÖ’nün polisteki kozmik odasıydı.sözcü

Paylaş: