GüncelGündem

Erkan Baş: Lamı cimi yok, Erdoğan aday olmak istiyorsa önderlerle görüşecek!

Paylaş:

Türkiye Personel Partisi (TİP) Genel Lideri Erkan Baş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan’ın seçimler için 14 Mayıs’ı işaret ederken, seçim için geç kalındığını söyleyen ve “Hemen seçime gitmeli bu ucube sistemden bir an evvel kurtulmalıyız” diyen Baş, Erdoğan’ın adaylığına ait itirazları bir sefer daha lisana getirdi. Erdoğan’ın Anayasa’yı tanımadığını ve kendi istediği kurallarda seçim yapmak istediğini kaydeden Baş, hukuksuzluğa karşı gayret edeceklerini vurguladı.

“ERDOĞAN’IN AÇTIĞI ÇUKURLARA DÜŞEREK SARAY REJİMİ’Nİ YENMEK MÜMKÜN MÜDÜR?”

Yüksek Seçim Heyeti’nin (YSK) alacağı kararların taraflı ve hukuksuz olacağının farkında olduklarını lakin sorumlulukları olduğunu belirten Baş, iktidarın çizdiği alanda siyaset yapmayı reddettiklerini söyledi. “Biz Türkiye Personel Partisi olarak, bu ülkenin tüm yurttaşların tüzel haklarını sonuna kadar savunacağız” diyen Baş, “Bu aday tartışmalarına, kayıkçı kavgalarına, Erdoğan’ın açtığı çukurlara düşerek Saray Rejimi’ni yenmek mümkün müdür? Anayasa’ya, kanunlara, kurallara bile sahip çıkmadan Saray’ın çizdiği hudutları kabul ederek buraya sıkışarak, bu ülkeye bu ülkenin insanına nasıl umut verebiliriz?” diye konuştu.

“BUNUN LAMI CİMİ YOK”

AKP’siz bir gelecek için AKP’nin dayatmalarına karşı gayret edilmesi gerektiğini vurgulayan Baş, vatandaşlara da seslenerek, “Bilsinler ki yalnız değiller” dedi. Sandıktan kaçmadıklarını lakin AKP’nin istediği üzere oyun kurmasına da müsaade vermeyeceklerini kaydeden Baş, “Erdoğan şayet bu yıl yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olmak istiyorsa gelecek Meclis’e, tüm muhalefet partileriyle görüşecek ve bu seçim bu türlü gerçekleşecek. Bunun lamı cimi yok” sözlerini kullandı.

AKP’nin dün Meclis’teki kurulda kabul edilen Anayasa değişikliğine yönelik itirazını da “Siyasal İslamcılarla müzakere edilmez gayret edilir” kelamlarıyla yineleyen TİP Genel Lideri, partilerine yönelik yeni üye ve istekli müracaatlarının da son bir ayda 10 bini aştığını açıkladı.

“ERDOĞAN, SEN BİZİ AYAKKABINI YALAYANLARLA KARIŞTIRMA”

TİP Genel Lideri Erkan Baş’ın açıklamaları şöyle:

“Bu ülkede anayasa var, bu ülkede yasalar var lakin bir de Cumhurbaşkanı sıfatı taşıyan bir zat var, Erdoğan var. Diyor ki ‘Benim istediğim vakitte benim kararımla benim istediğim kanunlarla benim istediğim partilerin ve adayların girebileceği kelamda bir seçim yapacağım’ Buna karşı söylenecek tek bir şey var. Erdoğan, sen bizi ayakkabını yalayanlarla karıştırma kardeşim.

*Biz senin ayakkabını yalayanlardan değiliz. Açık söyleyeyim. Türkiye bir aile şirketi, hükümdarlığın babadan oğula geçtiği bir kabile falan değildir. Daha açık söyleyeyim burası Dingo’nun ahırı değil! Recep’in çiftliği değil, Tayyip’in cemaati değil, Erdoğan’ın şirketi hiç değil. Biz köle değiliz, maraba değiliz, mürit falan değiliz. Bizi tebaa kendisini padişah sanan gitsin evvel yüzüne soğuk su çarpsın kendine gelsin.

“BİZ SENİN BİLDİĞİN MUHALEFETTEN DEĞİLİZ”

*Biz, vatandaşız. Biz, yurttaşız. Bizi, hepimizi bağlayan bu cumhuriyeti; uygun, makûs, eksik çalıştıran metin de Anayasa’dır. Hem de hileyle, hırsızlıkla değiştirdikleri lakin her işlerine geldiğinde ‘Bu Anayasa’yı millet yaptı’ diye akıl vermeye kalktıklarında hatırlatmak istiyorum. Sen, işine geldiğinde bütün o hilene hurdana karşın değiştirdiğin Anayasa’yı, ‘Millet yaptı bu Anayasa’yı’ diyeceksin. İşine gelmeyince etrafından dolaşıyor üzere yapıp Anayasa’yı, maddeleri paspas altına alacaksın. Biz de susacağız o denli mi? Bak, Erdoğan’a söylüyorum. Biz senin bildiğin muhalefetten değiliz. Biz, gücünü de kelamını de yalnızca halktan alan, halka karşı sorumluluğu her şeyin üzerinde tutan ve sizin sizi o koltuklara oturtan ağababalarınızın karşısında bile bir adım geri atmamış, bildiğini söylemekten, inandığını savunmaktan yarım adım geri durmamış bir geleneğin temsilcileriyiz. O yüzden, bugünden sonra da hakikat bildiklerimizi söylemekten asla imtina etmeyeceğiz.

“YSK’NIN ALACAĞI KARARLARIN TARAFLI VE KANUNSUZ OLACAĞINI BİLİYORUZ”

*Yüksek Seçim Heyeti da bu heyetlerden bir tanesi. Kağıt üstünde asıl işi ülkede seçimleri düzenlemek fakat uzun vakittir biliyoruz ki temel işi Saray’ın gönlünü beğenilen tutmak olmuş. Elbette ki herkes üzere biz de bunların farkındayız. Alacağı kararların taraflı ve kanunsuz olacağını da iddia edebilecek kadar bu ülkeyi, bu ülkenin gerçeğini biliyoruz lakin bizim burada halka karşı bu ülkede yaşayan Türkiye’de yaşayan, gayret eden, bu 20 yıllık karanlık bitsin diye dişini tırnağına takıp uğraş eden, evladını eşini sevdiklerini kaybedenlere karşı sorumluyuz.

“ERDOĞAN’I HEM SANDIĞA HEM TARİHE GÖMMEK İSTİYORUZ”

*Saray Rejimi kendini çok güçlü görüyor olabilir. Kendini, bazılarına çok güçlü gösteriyor da olabilir fakat ne kadar manipüle etmeye kalkarlarsa kalksınlar, ne kadar sinsice planlar yaparlarsa yapsınlar biz onların çizdiği alanda sıkışmış bir siyaseti reddediyoruz. Biz Türkiye Emekçi Partisi olarak, bu ülkenin tüm yurttaşların hukuksal haklarını sonuna kadar savunacağız. O yüzden söylüyoruz, biz Erdoğan’ı yenmek istiyoruz Erdoğan’ı yalnızca sandığa değil, hem sandığa hem tarihe gömmek istiyoruz, Erdoğan da aday olmaya çok hevesliyse bu ülkede kanunlara anayasalara uymak zorundadır. Bu kadar söylüyorum.

“ARTIK KELAM BİZİM”

*Açık konuşalım, bugün prestijiyle artık kelam bizim. Gençlerin, bayanlar, işçilerin artık kelam. İkizdere’dekiler konuşacak, Kaz Dağları’ndakiler konuşacak. Artık bu ülkede Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri konuşacak, Seyahat direnişçileri konuşacak, kelam de yetki de iktidar da her şey halkın olacak.

“BU MİLLET ARTIK ‘YETER, SARAY’DA SÜRDÜĞÜNÜZ O SALTANATA SON’ DİYECEK”

*O yüzden AKP için artık perdenin inme vakti geldi. Hani kâfi diyorlar ya ‘Yeten bir şey varsa o AKP’dir bu memlekette’ Şayet ‘Yeten bir şey varsa Recep Tayyip Erdoğan’dır, bu ucube Saray Rejimi’dir. Bu millet artık bir şey diyecekse, ‘Yeter Erdoğan’ diyecek, ‘Yeter AKP’ diyecek, ‘Yeter, Saray’da sürdüğünüz o saltanata son’ diyecek!

“SUÇ İTTİFAKI DAĞITILACAK”

*Dün Meclis’te bir utanç yaşadık. Bir gazeteci arkadaşımız, işini yapmaya çalıştığı sırada, yalnızca soru sorduğu için hem kelamlı hem fiziki şiddete maruz kaldı. Sahiden Meclisimize yakıştıramıyoruz fakat MHP’ye çok yakışıyor, hiç şaşırtmadığını söylemem lazım. Dünden bugüne Türkiye siyasi tarihinde nefret lisanıyla, şiddetle ve mafyayla anılan bu harekete en yakışan karşılığı yakında Türkiye halkının vereceğini düşünüyoruz. Bu hata ittifakı kesinlikle dağıtılacak, hepsi yaslandıkları bu Sarayla birlikte tarihin çöplüğündeki yerini alacaklar. Bu vesileyle gazeteci arkadaşımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletmek istiyoruz.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu