GüncelGündem

Esenyurt Belediye meclisinde LGBT tartışması 

Paylaş:

Esenyurt Belediye Meclisinin son oturumunda Bayan ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne ilişkin yönetmelik değişikliğiyle ilgili, cinsiyet ve fırsat eşitliği, toplumsal dışlanma ve ayrımcılığın önlenmesine yönelik unsurlar tartışma çıkardı. Değişikliğe muhalefet eden AKP Küme Başkanvekili Gazanfer Karakaş, “CHPl’i belediyelerin birçoğu bu üzere çalışmalarla LGBT’yi yasallaştırmaya ve toplumun kimyasını bozmaya çalışıyor” dedi.

Esenyurt Belediyesi, Ekim Ayı 1nci oturumunda Özel Kalem Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Müdürlüğü, Bayan ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Kreş Müdürlüğü, Hukuk İşleri Müdürlüğü, Teftiş Heyeti Müdürlüğü ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğüne ilişkin yönetmelik taslağının güncellemesine ait unsurlar görüşüldü.

“MANTIĞA TERS GARİP İTHAMLAR”

Esenyurt Belediyesinden yapılan yazılı acıkmada şu sözlere yer verildi:

“Kadına yönelik şiddet, taciz ve istismarın önlenmesine yönelik faaliyetler yapmak, İstismarın ve şiddetin önlenmesine yönelik çalışmalar yapmak, Cinsiyet ve fırsat eşitliğine yönelik çalışmalar planlayıp yürütmek ve Toplumsal dışlanma ve ayrımcılığın önlenmesine yönelik projeler düzenleyip uygulamak üzere başlıkların da yer aldığı bu yönetmelik, AK Parti meclis üyeleri tarafından Toplumsal Cinsiyet Eşitliği kavramının kullanılması nedeniyle reddedildi.

Hayat içinde rastgele bir manisi hasebiyle kendini söz edemeyen ya da içinde bulunduğu sosyoekonomik şartlardan, kimliğinden, inancından ve yöresinden ötürü kendini tabir etmekte zorlanan şahısların, bayanların, çocukların ve yaşlıların desteklenmesini öngören bu düzenleme, sapkınlıkla, zehirli olmakla itham edildi. ”

AK Partili meclis üyeleri, akla, mantığa muhalif bu garip ithamlarını daha da ileriye götürerek, Esenyurt Belediyesi LGBT Müdürlüğü kurmak istiyor formunda çarpık ve aslı astarı olmayan açıklamalar yaparak kamuoyunu yanıltmayı tercih etti.

Oysa ki, AK Partili meclis üyelerinin karşı çıktıkları Toplumsal Cinsiyet Eşitliği kavramı, Başbakanlık Bayanın Statüsü Genel Müdürlüğü tarafından daha evvel kullanılmış, Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin geliştirilmesi gayesiyle 2008 ve 2013 yılları ortasını kapsayan ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ulusal Aksiyon Planı’ ismiyle bir de plan yayınlanmış ve çalışmalar yapılmıştır.

Kamu faydası gözetilerek yapılan yönetmelik güncellemesini, akıldışı yorumlarla karalamaya çalışan, mensubu oldukları iktidarın birebir taraftaki çalışmalarından da bihaber olan AK Partili meclis üyelerinin bu tutarsızlıklarının ve hizmeti engellemeye yönelik gayretlerinin takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.”

“KAVRAMIN ALTINDA YATAN ŞEYLER ÇOK NET”

Mecliste gündeme getirilen Bayan Aile Müdürlüğü Yönetmeliğinin B hususunda Psikoloji ve Toplumsal Çalışma Şefliği başlığı altında Eşitlik Ünitesi diye bir ünitenin kurulacağını vurgulayan AK Parti Küme Başkanvekili Gazanfer Karakaş da yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu husus içinde Toplumsal cinsiyet tabirleri çok sık kullanılırken, toplumsal yapı içinde dezavantajlı şahıslar üzere cümlelere de ziyadesiyle yer alıyor. Şişli Belediyesinde tam olarak yaşadığımız sürece benzeri bir süreç yaşandı. Orada da bu türlü bir çalışma yapıldı ve meclisten geçti. Sonrasında ise belediye birtakım çalışmalarında LGBT içerikli programlara yer verdi. Aslında baktığımızda sözde bir sorun yok. Lakin kavramın altında yatan şeyler çok net. CHP’li belediyelerin birçoğu bu üzere çalışmalarla LGBT’yi legalleştirmeye ve toplumun kimyasını bozmaya çalışıyor. Tüm bunları alt alta koyduğumuzda yapılan çalışma suçsuz bir çalışma olmaktan çıkıyor.”

“ONLARIN NİYETİNİ GÜZEL GÖRMÜYORUZ”

Karakaş, “CHP’li olan ancak AK Parti meclis üyelerinin çoğunlukta olduğu Esenyurt Belediyesinde buna müsaade vermedik, vermeyeceğiz. Onların niyetini düzgün görmüyoruz. Belediye imkanları altında Sapkın ve Zehirli fikirleri içeren bu türlü bir çalışma yapmalarını asla kabul etmiyoruz. Şunu da belirtmem gerekiyor ki bu durum artık siyasetten ya da particilik zihniyetinden de çıkmış durumda. Kendi çocuğumuz noktasında olaya bakmaya başladık. Toplumun kimyasının bozulmaya çalışıldığı süreçte bunu müsaade vermeyeceğimizi tekrar belirtiyorum. Ayrıyeten meclise toplumsal cinsiyet eşitliği kavramı yerine kadın-erkek eşitliği kavramının konulmasını önerdik. Lakin varsayım edileceği üzere üzerinde bile durulmadı. Bu da olayın toplumsal cinsiyet eşitliği değil, LGBT olduğunu bize gösteriyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği kavramının ardına sığınarak LGBT fikrini yaymaya ve desteklemeye çalışıyorlar” diye konuştu. (DHA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu