GüncelGündem

Eski AKP milletvekili Turhan Çömez siyasete döneceğini açıkladı, iktidarın “Sedat Peker” planı hakkında konuştu: Erdoğan’ın lehine olur

Paylaş:

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski doktoru ve danışmanı Turhan Çömez, gazeteci Tuba Emlek’in Youtube kanalındaki “Ne Oluyor” programında dikkati çeken açıklamalarda bulundu. AKP iktidarının organize suç örgütü lideri Sedat Peker’i Türkiye’ye getirerek seçim için bir başarı hikâyesi yazmak istediğini belirten Çömez, öte yandan siyasete de geri döneceğini açıkladı.

Gazeteci Tuba Emlek’in YouTube kanalında hazırlayıp sunduğu ‘Ne Oluyor’ programına konuk olan AKP eski Milletvekili Turhan Çömez, Sedat Peker’in durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, “Interpol tarafından sadece ‘savunması alınmak üzere’ çıkarılan kırmızı bültenin, ‘tüm dünyada aranıyor’ biçiminde kapsamının genişletildiğini açıklamıştı. Çömez, “Hükûmet, Peker’in Türkiye’ye getirilmesini çok fazla istiyor. Bunu yapabilirse eğer, ihtimal vermiyorum, kendi hanesine çok büyük artı yazar. Birincisi Peker’in yapacağı birçok açıklamanın üzeri örtülür. İkincisi AKP çevreleri Erdoğan’ı her fırsatta ‘Dünya Lideri’ olarak tanıttığı için bakın ‘Erdoğan masaya yumruğunu vurdu ve istediğini yaptırdı’ diyebilir. Bunu da bir oya tahvil edebilir, bu da Erdoğan’ın lehine olacaktır” şeklinde konuştu.

“Hükûmet, muhalefeti en zayıf hissettiği an erken seçime gidebilir”

Erken seçim iddialarına cevap veren Çömez, “Hükûmet, muhalefeti en zayıf hissettiği an erken seçime gidebilir. Bu küçük bir ihtimal olsa da hükümetin kafasında hala var. Eğer muhalefeti zayıf, parçalı bulursa ve kendisini en güçlü hissederse o dönemde bir erken seçime gidebilir. O yüzden bütün tuşlara birden basıyor, bütün kontrolü elinde tutmak istiyor ve kendi iktidarına hasar oluşturabilecek her argümanı ortadan kaldırmak istiyor. Sedat Peker de bunlardan bir tanesi” ifadelerini kullandı.

“Ünsal Ban’ın teknesiyle Türkiye’den bazı FETÖ’cü isimlerin kaçırıldığına dair kulağıma içeriden çok önemli iddialar geldi”

Ayrıca Çömez, yine Peker’in iddiaları arasında ismi geçen AKP milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ile boşanma süreciyle gündeme oturan Ünsal Ban’la ilgili şunları söyledi:

“Ünsal Ban THK’ Üniversitesi’nin rektörü. Rektör olmadan önce kendisi onlarca soruşturması var bu soruşturmalar sümen altı edilmiş ve rektör olarak buraya getirilmiş. Rektör olduğu dönemde 300 milyon liralık bir zarara uğrattığı iddia ediliyor kurumu. Üniversitede görev yaptığı dönemde FTÖ okullarında çok sayıda öğrenci getirilmiş ve bu öğrencilere pilotluk eğitimi verilmiş. Unutmayın 15 Temmuz’da  bu ülkede pilotların hangi gi rolü üstlendiğini tekrar hatırlayalım. Bununla beraber Ban’ın üniversiteden çok sayıda kişiye sahte evraklar düzenleyerek mezuniyet belgesi verdiği ortaya çıktı. Hatta öyle isimler var ki benim ulaştığım, AKP’li yöneticisi Ünsal Ban’la birtakım grift ilişkilere gitmiş insanlara da Ünsal Ban buradan sahte diplomalar vermiş AKP’liler. Umarım savcılar araştırma yaparlar. Öte yandan  Ünsal Ban’ın gerek eski karısı gerek çocukları üzerine aldığı  mülkler var. İnanılmaz, milyonlarca dolarlık araziler var. Bunların hepsinin kayıtları var. Ban’ın şoförü olan aynı zamanda Taşkesenlioğlu’nun danışmanı olan isim üzerine Mengen’de aldıkları bugün bedeli 200 bin milyon lirayı aşmış geniş araziler, alışveriş merkezleri var. Çok vahim şeyler dönüyor. Geçtiğimiz aylarda Ankara’da almış oldukları bir otel var. Ünsal Ban’ın İngiltere’de Malta’da kurduğu şirketler. Yine Malta bandralı bir yat ülke gündemine geldi Almanya’dan aldılar bunu. Bu yatla ilgili bana gelen yine çok vahim iddialar var. Bu yatla Türkiye’de bazı FETÖ’cü isimlerin kaçırıldığına dair  çok önemli iddialar geldi. Ki içeriden gelen bilgiler bunlar. Açıkça çağrı yaptım savcılara lütfen bu yatın gidiş gelişlerini inceleyin diye. Ama tabii duvar! “

“Kayıtsız kalmak istemiyorum, siyasete dönmem konusunda yoğun ilgi var, her şeyi bırakmaya hazırım”

Öte yandan Çömez, siyasete geri döneceğini ise şu sözlerle duyurdu:

“Türkiye bir geçiş dönemi yaşıyor. İnancıma göre de bir devir kapanıyor. Bu ülkenin yurtsever insanları bir devri kapatıp, yeni bir devir açacaklar. Bu süreçte de ben kayıtsız kalmak istemiyorum. Yarın vicdanımla baş başa kaldığımda, çocuklarımın yüzüne baktığımda ülkemin değişimine ve dönüşümüne yürekten destek oldum demek için çok sık geliyorum. Kendi bölgem Balıkesir’den de yoğun ilgi ve talep de var, siyasete dönmem konusunda. Buradaki yılların düzeni ve hekimliğim de var ama her şeyi bırakmaya hazırım.”

Hangi partide siyasete girecek?

Çömez, “Hangi parti olmazı konuşalım. Bir kere Cumhur İttifakı olmaz. Bir kere elimizin tersiyle onu itiyoruz. Toplum da sandıkta itecek. HDP ile olmaz kesinlikle. Onun dışında bugün Türkiye’nin istikbali için adım atan 6’lı masa ve onun dışındaki muhalif partilerin hepsini tabii ki gönülden destekliyorum. Süreç içerisinde siyasette var olmak durumundayım. Bunu bir sorumluluk olarak görüyorum” diye konuştu.


Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu