GüncelGündem

Esnafa açıklama yapması için Soylu’nun danışmanı talimat verdi savı

Paylaş:

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel’in Trabzon’da düzenlediği basın toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik açıklamalarının akabinde Trabzon’da 24 esnaf odası lideri ve birtakım muhtarlar basın açıklaması yaparak Süleyman Soylu’ya sahip çıktı.

AÇIKLMADA ÖZEL’İ GAYE ALDILAR

AKP Vilayet Lider Yardımcısı Ömer Topaloğlu’nun da katıldığı basın toplantısında açıklamayı 24 esnaf odası lideri ismine Fırıncılar Odası Lideri Davut İlik açıklamayı okudu. İlik açıklamasında şu tabirlere yer verdi:

“Trabzon’daki STK’lar olarak İçişleri Bakanımız bizler için kırmızı çizgidir. Bizim reaksiyonumuz siyasal bir reaksiyon değildir. Biz yalnızca gece gündüz ülkesi, milleti ve devleti için büyük fedakarlıklar yapmış olan kentimizin evladına haksız ve fütursuz saldırganlığa karşı çıkıyoruz.

Özel, ulu ordumuzun terörle gayretine neden takviye vermediklerini açıklasın. Tezkereye neden ‘hayır’ dediklerinin hesabını versin. Teröristleri neden yüreklendirdiklerini izah etsin. Trabzonlular olarak gereksiz ve gereksiz iftiralarla, kıymetimiz olan evlatlarımıza saldırmasına asla razı olmayız”

Muhtarlar ismine açıklama yapan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Lideri Bekir Aktürk de emsal sözlerle CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel’i maksat alarak, “Özel’in siyasi tenkitlerine karışmayız lakin Sayın bakanımıza karşı yaptığı hakaretlerinin önüne geçeriz” halinde konuştu.

Bazı muhtarlar esnaf odası lideri Soylu’ya takviye açıklaması yaptı.S

TALİMATI SOYLU’NUN DANIŞMANI ALİ FAİK HACIOĞLU VERDİ

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ve CHP Vilayet Lideri Ömer Hacısalihoğlu basın toplantısı düzenleyerek bu açıklamaların organize bir biçimde talimatla yaptırıldığını söyledi. CHP Gurup Lider Vekili Özgür Özel’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelttiği soruları tekrar okuyan CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, şöyle konuştu:

“Özgür Bey’in açıklamaları ortada, bunlardan hangisi iftira, hangisi yanlış, vicdanlarınıza soruyorum. Sistematik bir formda Özel’e, partimize ve bizlere bir akın başlatıldı. Bir yerlerden işaret fişeği yakılmış, düğmeye basılmış. Oda lideri ‘siyasi reaksiyon değildir’ diyerek siyasi bir açıklama yapıyor.

Ankara’dan bir telefon geliyor, talimat veriyor, ‘çıkın bu bahiste açıklama yapın’ diyor. Soylu’nun makamından gelen bir talimatla yapılan açıklama nasıl siyasi olmaz. Oda liderlerini arayıp ‘çıkıp reaksiyon verin’ diyerek bu açıklamaları yaptıran İçişleri Bakanı Soylu’nun danışmanı Ali Faik Hacıoğlu.

Şehrim ismine üzülüyorum. Bu arkadaşlarımızın işi kendi mesleklerine ait kasvetleri çözmektir. Çıkıp birilerinin talimatı ile açıklama yapmak yakışmadı. Şayet bu türlü bir şey bizden de giderse lütfen buna alet olmasınlar. Odaların kuruluş emeline bu tıp işler yakışmaz. Bu düpedüz siyasete alet olmaktır.”

24 esnaf odası basının basın toplantısına AKP Vilayet Lider Yardımcısı Ömer Topaloğlu da katıldı.

“İMAMOĞLU’NA ATILAN İFTİRAYA NEDEN SESSİZ KALDINIZ?”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde 526 terör örgütünün dökümünü vereceğim’ kelamlarını hatırlatan Kaya, “Bir sene geçti hala ortada bir şey yok. İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’na atılan bir iftira değil miydi? O vakit Trabzon’un evladına atılan iftiraya neden sessiz kaldınız. Öbürleri gerçek, bu düpedüz iftira. Bu mu Trabzonluluk? Herkesi vicdanlı olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

CHP Vilayet Lideri Ömer Hacısalihoğlu ise “Bir kabahat örgütünün başkanının yaptığı açıklamalar gün üzere ortadayken o vakit bu kırmızıçizgileri oluşmamış mıydı? Neden o vakit tek bir kelam edemediler” dedi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu