Esnafın Prim Ve Vergi Borcuna Erteleme

Başbakan Davutoğlu, terör bölgesindeki esnafın vergi ve prim borcunun erteleneceğini açıkladı.

Ak parti grup toplantısında konuşan Başbakan Davutoğlu, terör bölgesindeki esnafın vergi ve pirim borçları mayıs ayına kadar uzatıldığını, üç aylık beyannamelerini de Ağustos’a kadar ödeyebileceklerini söyledi.

Esnaf kardeşlerimizin kayıpları ve mağduriyetleri giderilecek. Terör dolayısı ile evini barkını terk eden vatandaşların kaymakamlıklara ve valiliklere müracaatı ile mağduriyetlerinin giderileceğini sözlerine ekleyen Davutoğlu, Teröre destek verenlerin yalanları hiç bitmiyor. Halkın zihnini bulandırmaya çalışıyorlar. Adını Hz. Peygamber’den alan bir ordunun neferleri cami bombalar mı? Mehmetçiğin birinci ve öncelikli vazifesi kutsal mekanlarımızı korumaktır.

Halkımız terörün baskısına boyun eğmiyor, dirayetli duruşundan taviz vermiyor. Ben buradan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hiçbir vatandaşımız PKK’nın tuzağına düşmedi. Herkesin hayat hakkını korumak devletin ve hükümetimizin asli vazifesidir. Vatandaş ile teröristi birbirinden net olarak ayıran bir dikkat ile hareket ediyoruz.

Bölgedeki Güneydoğu için hazırladığımız destek paketini devreye sokuyoruz. Esnaf kardeşlerimizin kayıpları ve mağduriyetleri giderilecek.

-Terör sebebiyle ellerinde bir bavulla yola düşen vatandaşlarımızın, esnafımızın her türlü ihtiyacını karşılayacağız.

-Esnafın vergi ve prim borçları mayıs ayına kadar uzatıldı.

-Esnaf 3 aylık beyannemelerini ağustosa kadar uzatabilecek.

-Yeniden yapılandırmadan yararlanan mükelleflerin bu kanundan yararlanma süresi 31 Ağustos 2016’ya uzatıldı.

-Hiçbir çocuğumuz mağdur olmayacak Milli eğitim Bakanlığı’mız eksikleri tamamlamak için tüm tedbirlerini aldı. Çocuklarımıza haftasonu ve ara tatilde yoğunlaştırılmış eğitim verilecek.

-Sokağa çıkma yasağının olduğu yerlerde öğretmeler izin izinli olacak.

ilgili haberler