AktüelGüncelGündemTürkiye

Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 37 oldu

Paylaş:

Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 37 oldu

Kuzeyi Irak’tan Türkiye’ye yönelik saldırı, sızma girişimi ve terör tehdidinin ortadan kaldırılması amacıyla PKK’lı teröristlere karşı 17 Nisan günü başlatılan Pençe Kilit Harekatı devam ediyor.

Harekât bölgesinin kuzeyindeki Amediye-Kanimasi koridoruna doğru kaçmaya çalışan teröristlerin, güvenlik güçlerinin arazideki hareket ve manevra kabiliyetini zayıflatabilmek için stratejik öneme sahip geçiş güzergahlarına metal variller içinde yerleştirdikleri uzaktan kumandalı ve basma düzenekli el yapımı patlayıcı tespit edilerek, imha edildi.

YERALTINDA CEPHANELİK ÇIKTI

Bomba arama köpeklerinin kullanıldığı operasyonda Akrep Tepesi ile Kinyaniş bölgesinde teröristlere ait bir yer altı tünelinde ağır silahlar bulundu.

Teröristlerin nem ve rutubetten kaynaklı pas ve oksitlenmeyi önlemek için naylon ve muşambalara sarıp gizledikleri 2 adet SPG-9 geri tepmesiz top, 8 adet RPG-7 roketatar, 1 adet Doçka uçaksavar sehpası ve mühimmatı ile İŞİD’le mücadele adı altında batılı ülkelerin Suriye’de terör örgütüne yaptığı yardım silahlarından olduğu belirlenen yeni nesil İsveç menşeli 5 adet AT-4 hava savunma füzesi, SİHA görüntülerine yakalanmamak için arazide yürürken kullandıkları 350 adet termal şemsiye ile askeri kamuflajlı çadır ve brandalar ele geçirildi.

TEĞMEN KAAN ŞEHİT OLDU

Bu silahların ele geçirildiği bölgenin karşısındaki vadide konumlanan bir grup teröristin roketatarlı saldırısında teğmen Kaan Kanlıkuyu şehit oldu, aynı bölgede bir teğmen daha şehit olmuştu.

Saldırının gerçekleştiği bölgede yoğunlaşan operasyonda harekatın başlamasından bu yana öldürülen terörist sayısı ise 37’ye çıktı.

Dün gece Eskişehir Birleştirilmiş Hava Harekat Merkez Komutanlığı ile Diyarbakır 8. Ana Jet Üssünden havalanan uçaklar terör yuvalarına bomba yağırdı.

FIRTINA OBÜSLERİYLE VURDULAR

Çukurca’nın karşısındaki Zap Vadisi içinde kalan Rekan, Nerveh ve Tirvaniş Köylerine yakın 5 ayrı noktada istiflenen yaklaşık 4 ton kuru gıda ve bomba yapımında kullanılan 150 çuval yüzde 33 azot içeren Amonyum Nitrat gübresi bulundu, ele geçirilen yaşam malzemeleri ve gübreler de yerinde imha edildi.

Harekatın sürdürüldüğü bölgede belirlenen hedefler gece boyunca Çukurca-Irak sınırının sıfır noktasından fırtına obüsleriyle vuruldu.

PEŞMERGELER KONTROL NOKTALARI OLUŞTURDU

Harekâtta teröristlerin lojistik ihtiyaçlarının karşılandığı ikmal yolları da tamamen kapatıldı.

Operasyon bölgesine giden köy ve mezra yollarında peşmerge tarafından geçici kontrol noktaları oluşturuldu.

Siviller harekâtın yürütüldüğü bölgeye 10 kilometre mesafe uzakta tutularak alana sokulmuyor.

YARIM AY GÖRÜNÜMÜNDE 28 KİLOMETLE GÜVENLİ KORİDOR

Avaşin-Basyan’da teröristlere ait bir mühimmat deposu da iki taarruz helikopteri tarafından vuruldu.

Yaşanan şiddetli patlamalar Çukurca hattındaki sınır köylerinden de duyuldu. Harekâtın devam ettiği Uludere, Silopi, Beytüşşebap sınır hattından başlayarak Hakkâri’nin Çukurca, Şemdinli ve Derecik ilçelerine kadar uzanan sınırın sıfır noktasında yarım ay görünümünde 28 kilometre uzunluğunda güvenli hat oluşturuldu.

Güvenli koridor ile teröristlerin Türkiye’ye sızmalarının da önü kesilmiş oldu.

BAKIR TOZU VE KULLANIM ALANLARI

Bakır en önemli elementlerden biridir. Parlak metalik parlaklığa sahip, dövülebilir ve sünek olan kırmızımsı bir metaldir. Bakır, ısı ve elektriğin iyi bir iletkenidir (elektriksel iletkenlikte sadece gümüş için ikinci). Malleabiltityitesi sayesinde kolayca tabaka, tel ve boru haline getirilir.

Kimyasal adı: Cu

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Bakır Tozu Uygulamaları:

· Anti-botic, antibiyotik ve anti-mantar ajan

· Yüksek mukavemetli metaller ve alaşımları

· Yüksek termal iletken malzemeler

· İçin iletken mürekkep ve macun elektronik baskılı

· Sinterleme katkı maddeleri ve kondansatör malzemeleri

· Yağlayıcılar

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

KULLANIM ALANLARI

Bakır tozları yüksek fiziko-kimyasal özellikleri sayesinde birçok teknolojik alanda kullanılmaktadır,

Bakır tozu başlıca Sinter bronz fren balata üretiminde, demir tozu ile karıştırılarak sinter parça üretiminde, elmas kesici takım üretiminde, elektrik iletkeni olarak, termal iletken olarak, reçineli fren balatalarında, elektronikte manyetik radyasyon kalkanı olarak, dekoratif uygulamalarda ve birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,,pars kalay sökücü

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Jurnalci.com

Paylaş:

DEKTROZ MONOHİDRAT

Dekstroz monohidrat, bir molekül kristal suyu içeren, saflaştırılmış ve kristallendirilmiş D-glikozudur. Nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Saf haliyle 100’lük bir dekstroz eşdeğerine sahiptir , bu da %100 saf dekstrozun başka maddelerle bir karışımın olmadığını gösterir.

Anhidrus ve monohidrat olmak üzere iki türü olan dekstrozun monohidrat türü; nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Dekstroz anhidrusun elde edilmesi ise,  60 oC'nin üzerinde ürünün yeniden kristalize edilmesiyle gerçekleşmektedir.

Yüksek glisemik endeksi nedeniyle sindirilmesi kolay , tüketmek için güvenli ve uzun raf ömürlüdür. Fermente olabilen bir karbonhidrat kaynağı olan dekstroz ekonomik bir şeker kaynağıdır.

Fırıncılık ürünlerinde maya besin yeri bileşeni olarak görev yapan dekstrozun olmaması durumunda mayalar, hamurun kalitesine doğrudan etkileyecek şekilde nişasta ve gluteni kendilerine besleyici bileşen olarak kabul etmekte, bu durumda mayalama sürecinde önemli gecikmelere yol açmaktadır. Eğer maya besini olarak şeker kullanılırsa, maya tüketmeden önce bunu dekstroza dönüştürmek ihtiyacı duymaktadır. Bu durum, daha fazla miktarda maya kullanımına da yol açmakta, sonuçta fırınlama öncesi uzun süreli bekletmeden kaynaklanan ekmek somununun solgun ve tazelik kaybı yaşamasına da neden olmaktadır.

Fermente olabilecek bir karbonhidrat olan dekstroz, karbondioksit için de en ekonomik kaynağı oluşturmaktadır. 

Hazır gıda ürünleri, süt ürünleri, karbone edilmiş içecekler, reçel ve jölede de yaygın şekilde kullanım alanı bulan dekstrozun sukroza göre en büyük avantajı, ılımlı bir tatlılığa sahip olması ve gıdaya özgü aromayı yok etmemesi ve sukroz kadar güçlü koruyucu etki göstermesi sayılabilmektedir. 

Karbonhidratlar içerisinde tek şekerli (monosakkarit) olan dekstroz, yüksek enerji kapasitesi sebebiyle, enerji içeceklerinde ve serumda yüksek oranda kullanılır. Dekstroz, oldukça hızlı emilme ve kana karışma özelliğine sahiptir.

Doktorlar, dekstroz monohidratı küçük çocukların beslenmesi, diyabetik hastalarında insülin şoklarına karşı, obezitenin tedavisinde, daha fazla fiziksel faaliyet gösterilen durumlarda kan şekeri düzeyinin ayarlanmasında kullanılmaktadır.

Bu özelliklerden dolayı dekstroz monohidrat, uygun vitamin ve minerallerle formüle edilerek fiziksel stres gibi durumlarda kullanılan preparatların bileşiminde yer almaktadır. 

Humektant olması, higroskopitesi ve sıkıştırılabilirlik gibi fonksiyonel özelliklere sahip olan dekstrozun anhidrat türü ise, düşük nem düzeylerinin sürdürülmesi gereken ürünlerde serbest suyu kontrol etmektedir.

Dekstroz, dehidrasyon tedavisinde de kullanılır. Vücutta metabolize edilip kaybolur ve serbest kalan su, hücre dışı ve hücre içi sıvı kompartmanındaki eksikliği tamamlar. Birincil su eksikliğinde, eksikliğin derecesine göre 3 litre veya daha fazla vermek gerekebilir.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu