Spor

EURO 2024’ün grup aşamasında 81 gol atıldı

Paylaş:

STUTTGART (AA) – Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlenen EURO 2024’te 24 ekip, dörderli 6 grupta mücadele etti. Grup aşamasında yapılan toplam 36 müsabakada futbolseverler adeta gole doydu.

Karşılaşmalarda toplamda 81 kez fileler havalandırılırken, maç başına 2,25 gol ortalaması ortaya çıktı.

En golcüsü Gürcistan’dan Mikautadze

Grup aşamasının en golcü futbolcusu Gürcistan Milli Takımı’nda forma giyen Georges Mikautadze oldu.

Türkiye’nin de bulunduğu F Grubu’nda mücadele eden Gürcistan’ın 23 yaşındaki santrforu, 2’si penaltıdan olmak üzere 3 kez ağları sarstı.

Bu oyuncuyu ikişer golle Alman Jamal Musiala ve Niclas Füllkrug, Rumen Razvan Marin, Hollandalı Cody Gakpo ve Slovak Ivan Schranz izledi.

Farklı 61 futbolcu da birer kez gol sevinci yaşadı.

En genci Arda Güler

EURO 2024’ün gruplarında gol atan futbolcular arasında en genci A Milli Takım’ın yıldızı Arda Güler oldu.

19 yaşındaki Arda Güler, gruplarda gol atan 67 futbolcu arasında en genci olarak dikkati çekti. Arda, gruplarda 20 yaş altında skor üreten tek futbolcu olarak kayıtlarak geçti.

Milli futbolcu, F Grubu ilk maçında Gürcistan’a attığı şık golle adından söz ettirmişti. Arda, ayrıca 19 yaş 114 gün ile Avrupa Şampiyonası tarihinde çıktığı ilk maçta gol atan en genç oyuncu rekorunu ele geçirdi.

Bajrami, en erken golü attı

Arnavut oyuncu Nedim Bajrami, Avrupa Şampiyonası tarihinin en hızlı golünü kaydetti.

B Grubu’nda İtalya karşısında 23. saniyede fileleri havalandıran Bajrami, en hızlı gol rekorunu ele geçirdi.

Önceki rekor, EURO 2004’te 67. saniyede Yunanistan filesini havalandıran Rus oyuncu Dmitri Kirichenko’ya aitti.

Yedi futbolcu kaleleri şaşırdı

EURO 2024 grup maçlarında 7 futbolcu kendi kalesine gol atma şansızlığı yaşadı.

Almanya’da Antonio Rüdiger, İtalya’da Riccardo Calafiori, Hollanda’da Donyell Malen, Arnavutluk’ta Klaus Gjasula, Avusturya’da Maximilian Wöber, Çekya’da Robin Hranac ve Türkiye’de Samet Akaydın kendi kalelerine gol attı.

Türkiye, en golcü takımlar arasında

Turnuvada grup aşamasının en golcü takımı 8 kez ağları sarsan ev sahibi Almanya oldu.

Gruplarda Almanya’yı 6 golle Avusturya takip etti. Türkiye, Portekiz, İspanya ve İsviçre beşer golle en skorer takımlar olarak sıraladı.

En kısırı C Grubu

Turnuvada en az gol C Grubu’nda atıldı.

İngiltere, Danimarka, Slovenya ve Sırbistan’ın yer aldığı gruptaki 6 mücadelede 7 kez gol sesi çıktı. İngiltere, Danimarka ve Slovenya ikişer, Sırbistan ise 1 kez topu filelerle buluşturdu.

Grupta yapılan 3 maç 1-1, 1 karşılaşma 1-0, 2 müsabaka ise 0-0 sona ererken futbolseverler gol anlamında aradığını bulamadı.

İngiltere, grup liderleri arasında en az golü atan takım oldu.

İspanya kalesini gole kapatan tek takım

Turnuvada mücadele eden 24 takım arasında sadece İspanya kalesinde gol görmedi.

İspanya’da 2 müsabakada Unai Simon, 1 mücadelede ise David Raya kaleyi korudu. Kaleyi bulan toplam 10 şutta Simon 6, Raya ise 4 kurtarış yaparak gole izin vermedi.

Kaleciler arasında en fazla kurtarışı 20 kezle Gürcistan’ın file bekçisi Giorgi Mamardashvili yaptı. Tecrübeli file bekçisi, kalesindeki 4 gole engel olamadı.

Lukaku’nun VAR şanssızlığı

Belçika’nın yıldız santrforu Romelu Lukaku’nun attığı 3 gol Video Yardımcı Hakem (VAR) uygulamasıyla iptal edildi.

Grup aşamasındaki 3 müsabakada da forma giyen Lukaku’nun Slovakya karşılaşmasında 2, Romanya mücadelesinde ise 1 golü VAR incelemesiyle geçersiz sayıldı.

Toplam 10’da 7 ile grup aşamasının en fazla isabetli şut çeken futbolcusu olan Lukaku, gol sevinci yaşayamadı.

Modric, turnuva tarihinin en yaşlı golcüsü

Luka Modric, 38 yaş 289 günlükken İtalya filelerine gönderdiği topla, Avrupa Şampiyonası tarihinin en yaşlı golcüsü olarak tarihe geçti.

Ülkesinin Avrupa Şampiyonası tarihinde en çok forma giyen (16) oyuncusu olan Modric, Hırvatların turnuvadaki en golcü futbolcusu ünvanına da ortak oldu.

Kariyerindeki 5. Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden Modric, turnuva tarihindeki 4. golünü atarak bu alanda Perisic’i yakaladı.

Muhabir: Emrah Oktay

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu