GüncelGündem

Evinde Ölü Bulunmuştu: Gökçe’nin Ölüm Nedeni Belli Oldu!

Paylaş:

Olay, dün saat 14.30 sıralarında Zafer Caddesi 99 numaradaki binanın zemin katında meydana geldi. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ( İYTE) Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencisi Gökçe Bebeci’den haber alamayan, sınıf arkadaşları durumu 112’ye bildirdi. İhbar üzerine Bebeci’nin yalnız yaşadığı eve sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Çilingir yardımıyla eve giren ekipler, Gökçe Bebeci’nin cansız bedeniyle karşılaştı. Yapılan ön otopside, Bebeci’nin vücudunda herhangi bir darp, cebir ve delici alet yarası tespit edilmedi. Savcının incelemesinin ardından, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Bebeci’nin cesedi otopsi yapılması için İzmir Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı. Bebeci’nin ölüm haberini alan sınıf arkadaşları, evinin önüne koştu. Bebeci’nin cansız bedeni tabut içinde cenaze aracına taşınırken arkadaşları gözyaşı döktü.

ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞ ADAYIMIZI KAYBETTİK

Bebeci’nin ani ölümü okul arkadaşı ve öğretmenlerini yasa boğdu. İYTE Mimarlık Fakültesi” nde görevli Prof. Dr. İpek Yalı Akpınar, öğrencisi Gökçe’yi kaybetmenin acısını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda , “CP 401 Kentsel Tasarım Stüdyoları’nın çok değerli parçasını, meslektaş adayımız Gökçe’yi ani kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Ailesine, sevenlerine, İYTE ailesine ve sınıf arkadaşlarına sabır dilerim. Her şeyin bittiği yerdeyiz'” diye yazdı.

İYTE Rektörü Prof Dr. Yusuf Baran da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Mimarlık Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencimiz Gökçe Bebeci” nin vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Sevgili Gökçe” ye Allah” tan rahmet; kederli ailesine, sevdiklerine ve tüm İYTE ailemize başsağlığı ve sabır dilerim” dedi.

‘KÜÇÜKKEN TERZİ OLMAK İSTİYORMUŞ’

Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşayan öğretmen Özlem Ayan ve eczacı Gökhan Bebeci’nin iki çocuğundan biri olan ve 2017 yılında Nazilli Fen Lisesi’den mezun olduktan sonra girdiği üniversite sınavında İYTE’yi kazanan Gökçe Bebeci’nin küçükken hayalinin “terzi” olmak olduğu ortaya çıktı. Mimarlık okuyan öğrencilerin üye olarak bulunduğu, ” İllustrators Platform’a yazdığı hikayesinde küçükken terzi olmak isteğini belirten Bebeci’nin buradaki paylaşımında, “Ben Gökçe, küçük yaşta başlayan ardından araştırma, deneyimlerin gözlemleme merakıyla birlikte hayatımı görselleştirmeye başladım. Renk şemaları oluşturmayı çok severim ve asla en sevdiğim renk seçmem. Gün içinde çok sık bitki çayı ve kahve tüketirim. İyi iletişime çok önem veririm ve hayatımdaki her bir şey benim için çok kıymetlidir. Öğrenciyim. 4 yaşındaki Gökçe terzi olmak isterdi” ifadeleriyle paylaşmış, kendi çizdiği desenlere de yer vermişti.

Gökçe Bebeci’nin İzmir Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsisinde, ilk tespitlere göre kalp krizinden hayatını kaybettiği belirlendi. Bebeci’nın cenazesi, otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Bebeci’nin cenazesi toprağa verilmek üzere ailesinin yaşadığı Aydın’ın Karacasu ilçesine götürüldü.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu