Facebook’a soruşturma..

Münih Savcılığı, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg ve bazı yöneticiler hakkında, “halkı kışkırtmaktan” soruşturma başlattı.

IŞİD, Twitter ve Facebook'u Tehdit Etti
IŞİD, Twitter ve Facebook'u Tehdit Etti

Münih Savcılığı, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve bazı yöneticiler hakkında, “halkı kışkırtmaktan” soruşturma başlattı.

Münih Savcılığı, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve bazı yöneticiler hakkında, “halkı kışkırtmaktan” soruşturma başlattı. Münih Savcılığı, böylece Spigel-Online’da yer alan bir haberi de teyit etmiş oldu.

Spiegel Online’ın haberinde Mark Zuckerberg’in yanı sıra şirket yöneticilerinden Sheryl Sandberg, Avrupa lobi sorumlusu Richard Allan ve Berlin sorumlusu Eva-Maria Kirschsieper hakkında da soruşturma başlatıldığını yazmıştı.

Habere göre, soruşturma Würzburg’dan bir avukatın suç duyurusu üzerine başlatıldı. Avukatın Facebook yöneticilerine yönelik suç duyurusuna gerekçe olarak “halkı kışkırtmanın” yanı sıra “ölüm çağrıları, şiddet tehditleri, Yahudi Soykırımı’nın inkarı ve daha birçok farklı tehdide müdahale edilmemesini” gösterdiği belirtildi.

Haberin devamını okumak için…

DW

ilgili haberler