FETÖ tutuklusunun ofisinde çalışmış yeni HSK üyesinin savunması: 17 – 25 Aralık’tan önce çalıştım

Yeni HSK üyesi Songül Yazarla ilgili şok iddia… 16 Nisan referandumuyla beraber “Hakim ve Savcılar Kurulu”nun hayata geçirilmesinden sora HSK’nın 7 üyesi TBMM tarafından seçildi. Seçilen isimler arasında AKP Beyoğlu Meclis Üyesi olduğu iddia edilen Songül Yazar da var. İşte HSK üyesi Songül Yazar hakkındaki o skandal iddia;

Odatv’den Sami Menteş’İn haberine göre, Yargının en tepesindeki isimlerden olan yeni HSK üyesi Songül Yazar’ın FETÖ üyeliğinden tutuklanan avukat Rahmi Aslan ile ortak olduğu ortaya çıktı. 1975 Şanlıurfa Siverek doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Yazar, daha önce Elazığ, Gebze ve İstanbul’da değişik hukuk bürolarında görev yaptı. Evli ve 2 çocuk sahibi.  İstanbul Barosu’nun kayıtlarına göre; İstanbul’da “Songül Yazar” adında bir avukat var. O’nun ofis adresi de Karanfil Sokak No:45 Kat:4 Pendik. Ofisin telefon numarası ise 0216 483 08 49.

Bu ofise kayıtlı başka bir avukat daha var.  Arslan Hukuk Bürosu’nun sahibi Rahmi Arslan. İstanbul Barosu’nun kayıtlarına göre avukat Arslan’ın ofis adresi ve telefonları, HSK üyesi Songül Yazar’ınkiyle aynıydı. Avukat Rahmi Aslan’ın kim olduğuna gelince; 15 Temmuz darbe girişimi sonrası  4 Ağustos 2016 tarihinde FETÖ üyeliği iddiasıyla tutuklandı.Yani, yeni HSK üyesinin, bugün FETÖ tutuklusu olan bir avukatın ofisinde çalıştığı ortaya çıktı.

Konuyla ilgili HSK’nın yeni üyesi Songül Yazarla Odatv’den Sami Menteş görüştü. Yazar,  Arslan Hukuk Bürosu’nda çalıştığı dönemin 17 – 25 Aralık operasyonlarından önce olduğunu, çocuğu olduktan sonra ofisten ayrıldığını, daha sonra da Turkcell’in avukatlığını yapmaya başladığını söyledi. HSK üyesi Yazar, baroda kayıtlı adresin hala aynı gözüktüğünü belirtmemiz üzerine de, adres değişikliği için Baro’ya bildirimde bulunmadığını belirtti.

Songül Yazar, Arslan Hukuk Bürosu’na iş başvurusunda bulunduğunda Rahmi Arslan’ı tanımadığını, ofiste işe başladıktan sonra da işine odaklandığını belirtti. HSK üyeliği süresince her kesime tarafsız davranacağını söyleyen Songül Yazar, hakkındaki “AKP üyesi” haberlerinin de yıpratmaya yönelik olduğunu iddia etti.(gazeteport)

ilgili haberler