FETO’cülerin kankası AK Parti Yalova il başkanı hala görevde!

Yalova’nın yerel yayın organı Revizyon Gazetesi’nden Hakan Korkmaz’ın haberine göre;  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın yeni genç vekil Ahmet Büyükgümüş teşkilatta yenilenme için düğmeye bastı ve Kadın Kolları ile Gençlik Kolları Başkanının istifasını istedi.

İl Başkanı Öztabak bu istifalara direndi ama AKP Genel Merkezi’nde muhatap bulamadı. Büyükgümüş, İl Başkanı Öztabak’a, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya’ya gitmeden teşkilatta değişimle ilgili alınan kararları onayladığını söyledi. İl Gençlik Kolları Başkanı Furkan Karamercimek geçen günlerde istifa etti.

FETÖ’cülerle fotoğrafları rahatsızlık yaratan ve milletvekili olma isteği kabul görmeyen şimdi de AKP’nin Yalova Belediye Başkan adayı olmak isteyen Yusuf Ziya Öztabak’ın her an görevden alınabileceği konuşuluyor.

FETÖ’cülerle fotoğrafları ortaya çıkan AKP’li İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, AKP’li Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın FETÖ sanığı olduğu davada yargılanması devam ederken Erdoğan’ın elinden ödül almasını sağlamış ve gündem olan bu olayı CHP Meclis’e taşımıştı. Yargılanması devam ettiği halde Erdoğan’ın elinden ödül alan FETÖ sanığı Yılmaz da çıktığı ilk duruşmada beraat etmişti.

FETÖ itirafçısı Aydın K. ifadesinde; AKP’li İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak’ın yardımcısı olan ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra il başkan yardımcılığı görevinden apar topar istifa eden Burhan Karagözlü’nün her yıl örgüte 100 bin lira verdiğini söylemişti.(Odatv)

Jurnalci.com