CHP’nin Fikri Sağlar kararı

CHP'de hareketli ve bir o kadar da sıcak saatler yaşanıyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki açıklamalarıyla gündeme gelen Fikri Sağlar hakkında disiplin soruşturması başlatıldı

Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar’ın açıklamalarının ardından hareketlenen CHP’de sıcak saatler yaşanıyor.

MYK sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “Tek adam” diyen Fikri Sağlar’ın disipline sevk edildiğini açıkladı.

 BAYKAL’A TEPKİ

Selin Sayek Böke’ye geçtiğimiz gün CNN Türk canlı yayınında yaptığı açıklamalarla siyasetin gündemine oturan Deniz Baykal’ın sözleri de soruldu. “Türkiye’de bir rejim değişikliği yaşanıyor” diyen Böke, bunun dışındaki konuların gündeme getirilmesinin ve bunun önüne geçmesinin yanlış olduğunu söyledi. Böke’nin ardından kürsüye CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl çıktı. Bingöl, partinin gündeminde “olağanüstü” bir kurultay olmadığını söyledi. Bingöl, ‘olağan kurultay’ın takvime uygun olarak yapılacağını ve sürecin başlatıldığını söyledi.