GüncelGündem

Filistin Kızılayı Sözcüsü, 6 yaşındaki Hind’in cansız bedenine ulaşılması hakkında AA’ya konuştu:

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – ŞULE ÖZKAN – Filistin Kızılayı Sözcüsü Nebal Farsakh, İsrail güçlerince, Gazze Şeridi'nde hedef alınan araçta ailesinden 5 kişiyle mahsur kalan 6 yaşındaki Hind Receb'in cansız bedenine ulaşılmasının ardından, “Hind, İsrail askerlerinin ailesini vurduğu anlara şahit oldu. Etrafını saran kanlarla birlikte bir arabanın içinde 5 cesetle sıkışıp kaldı. 6 yaşındaki küçük kız 3 saat boyunca ekiplerimizden yardım bekledi.” dedi.

Kızılay Sözcüsü Farsakh, AA muhabirine, İsrail ordusunun tanklarıyla çevrili bir aracın içinde 10 Şubat'ta cansız bedenlerine ulaşılan küçük Hind, dayısı, eşi ve 3 çocukları ile onları kurtarmaya giden Kızılay ekibinden Yusuf Zeyno ve Ahmed Medhun'a ilişkin açıklamada bulundu.

Filistin Kızılayı ekibi ve Hind ile iletişimin tamamen kesilmesinden 12 gün sonra küçük kızın sıkıştığı aracın sadece birkaç metre ilerisinde Filistin Kızılayı ambulansının bombalandığını aktaran Farsakh, şunları söyledi:

“Hind, İsrail askerlerinin ailesini vurduğu anlara şahit oldu. Etrafını saran kanlarla birlikte bir arabanın içinde 5 cesetle sıkışıp kaldı. 6 yaşındaki küçük kız 3 saat boyunca ekiplerimizden yardım bekledi. Çığlıklar atıyordu, çok korkmuştu. Sürekli 'lütfen gelin ve beni alın' diyordu. İsrail tankları çevresini sarmıştı, dehşet ve panik yaşadı.”

Farsakh, İsrail ordusunun, Filistin Kızılayının Hind'in bulunduğu araca ulaşmasını engellendiğini kaydederek, şöyle devam etti:

“Ekibimiz için güvenli erişimi koordine etmek 3 saatten fazla sürdü. Ambulansın olay yerine gitmesi üzerine koordinasyon sağlanmış olmasına rağmen ambulans doğrudan ve kasıtlı olarak hedef alındı. Bu durum iki meslektaşımızın ölümüyle sonuçlandı. Ambulansta Kızılay amblemi açıkça yer alıyordu. Kızılay amblemi tüm ambulanslarımızın üst kısmında kesinlikle net bir şekilde yer alıyor ve tüm sahalardan net şekilde görülüyor.”

Filistin Kızılayı ekipleri ve tesislerinin, savaşın başından bu yana İsrail güçleri tarafından hedef alındığını dile getiren Farsakh, süreçte Filistin Kızılayından 14 görevlinin hayatını kaybettiğini, 30 görevlinin ise yaralandığını söyledi.

Farsakh, 15 Filistin Kızılayı ambulansının kullanılamaz hale geldiğini, 20 ambulansın da zarar gördüğünü aktararak, Gazze Şeridi'ndeki 30 Filistin Kızılayı binasının devam eden bombardıman nedeniyle hasar gördüğünü ifade etti.

– “Sloganımız şu; hedef değiliz”

Korkunç şartlar altında çalışan Filistin Kızılayı ekiplerinin kasıtlı olarak hedef alındığına dikkati çeken Farsakh, “Bizim her zaman sloganımız şu; hedef değiliz. Sivillerin, sağlık çalışanlarının ve insani yardım görevlilerinin hedef olmadığını söylüyoruz. Uluslararası insani hukuka göre bu kişilere saygı gösterilmeli ve korunmalılar. Ne yazık ki Gazze'deki savaşın başından bu yana ekiplerimiz, sağlık görevlileri, hastaneler hedef oluyor.” ifadesini kullandı.

Farsakh, Gazze'de hiç kimse için güvenli bir yer kalmadığını vurgulayarak, “Gazze'de koruma altında olan kimse yok. İster sağlık görevlisi, ister gazeteci olun, siviller, çocuklar ve kadınlar da dahil olmak üzere herkes hedef alınıyor. Durum yürek parçalayıcı ve harap edici.” şeklinde konuştu.

İsrail'in askeri alan olarak kabul ettiği birçok bölgeye sağlık ekiplerinin girişinin engellendiğine işaret eden Farsakh, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Genel olarak Gazze Şeridi'nin farklı bölgelerinde mahsur kalan kişilerden çok sayıda telefon alıyoruz. Gazze Şeridi'nin pek çok bölgesinde insanlar, herhangi bir ambulans ya da kurtarma ekibi kendilerine ulaşıp hastanelere nakledilmeden kan kaybından ölüyor. Kurtarma ekipleri ve ambulanslar İsrail ordusunun bulunduğu bölgelere ulaşmaya çalışırken, önceden koordinasyon sağlanmış olsa bile kasıtlı olarak hedef alınıyor.”

– “Emel Hastanesinin durumu tam bir felaket”

Farsakh, İsrail ordusunun, Han Yunus'taki Filistin Kızılayı merkezi ve Kızılaya bağlı Emel Hastanesini 3 haftadan fazla kuşatma altında tuttuğunu kaydederek, şunları dile getirdi:

“Emel Hastanesinin durumu tam bir felaket. İsrail işgal güçleri hastaneyi tamamen kuşatmış durumda, kimse girip çıkamıyor. Yakıt bitmek üzere. Hastanedeki 3 hasta oksijen desteği sağlanamadığı için hayatını kaybetti. Hastane, yakıt sıkıntısının yanı sıra birçok tıbbi malzeme ve ilaç eksikliği nedeniyle kapanma riskiyle karşı karşıya.”

İsrail işgal güçlerinin 9 Şubat'ta Emel Hastanesine baskın düzenleyerek hastane içindeki birçok tıbbi ekipmana zarar verdiğini aktaran Farsakh, sözlerini şöyle tamamladı:

“Sağlık personelini darp ettiler, aşağıladılar. Baskın sonunda aralarında 4 doktor ve bir hemşirenin de bulunduğu 9 Filistin Kızılayı çalışanını gözaltına aldılar. Emel Hastanesinde görev yapan ve Gazze'deki insanlar için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan personelimizin korunması için çağrıda bulunuyoruz.”

– Ne olmuştu?

Filistin Kızılayı, 30 Ocak'ta, Gazze Şeridi'nde ailesinin bulunduğu aracın İsrail güçlerince hedef alınması üzerine telefonla kendilerini arayarak yardım isteyen 15 yaşındaki Leyan Hamade'nin 29 Ocak'ta saldırıya uğradığı bilgisini paylaşarak, Leyan'ın yardım istediği ses kaydını yayınlamıştı.

Leyan'ın telefon görüşmesinin ardından hayatını kaybettiği, aynı araçta aralarında 6 yaşındaki Hind Receb'in de bulunduğu yakınlarının mahsur kaldığı ifade edilmişti.

Filistin Kızılayı, İsrail güçlerinin Gazze Şeridi'nde hedef aldığı bir araçta mahsur kalan 6 yaşındaki Hind Receb ve yakınlarından 5 kişiye ait cansız bedenlere ulaşılmasının ardından onları kurtarmaya giden ambulansın da bombalanmış halde bulunduğu açıklamıştı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu