Spor

Florya’nın Talisca’sı: Berk Kızıldemir

Paylaş:

Galatasaray yeni yönetimiyle futbolda yeni bir yapılanmaya giderken alt yapıdada radikal değişiklikler yapmaya hazırlanıyor.

Emir Kıvırcık önderliğinde geçen sezondan bu yana başarılı işlere imza atan Galatasaray alt yapısının yeni yıldız adayı Berk Kızıldemir…

Berk Kızıldemir 11 Aralık İstanbul Büyükçekmece doğumlu. Futbola 2016 yılında Büyükçekme Mimarsinanspor’da başladı. 2 yıl burada futbol oynadıktan sonra 16 yaşındaki futbolcu 2019 yılında Galatasaray’a transfer oldu. Berk Kızıldemir 2019 yılından bu yana Florya Metin Oktay Tesisleri’de ve Galatasaray alt yapısında forma giyiyor.

2 sezonda 19 gol

Berk Kızıldemir Elit Akademi U14 liginde ilk sezonunda 19 maçta 8 gollük performans sergiledi. Genç yıldız adayı U16 Ligi’nde ise 21 maçta 11 gol atarak bütün dikkatleri üzerine çekti. U16 ve U17 Türkiye Finalleri’nde de forma şansı bulan Berk çıktığı 4 maçta 2 gol kaydetti. Berk Kızıldemir Galatasaray kariyerindeki ilk golünü ise U14 Ligi’nde Fenerbahçe ‘ye attı.

Galatasaray sonrası Milli Takım

Berk Kızıldemir Galatasaray’a transfer olduktan sonra Milli Takım kapıları da kendisine açıldı. 5 kez U16 Milli Takım forması giyen 16 yaşındaki futbolcu ardından 3 kez de U17 Milli Takım’ına çağrıldı. Berk Kızıldemir A Milli Takım’la ilk golünü ise Haziran ayında oynanan özel maçta Gürcistan’a attı. Genç oyuncunun gelecek dönemde de Milli Takım’ın diğer yaş gruplarında görev alması bekleniyor.

Okan Buruk A Takım’da şans verdi

Galatasaray’da sezon başında Okan Buruk göreve geldikten sonra Florya’da gerçekleştirilen ilk kampa 2006 doğumlu Berk Kızıldemir’i de aldı. O dönem Milli Takım kampında olan Berk Kızıldemir Milli Takım’dan döndükten sonra Florya Metin Oktay Tesisleri’nde gerçekleştirilen yeni sezon A Takım kampına katılan en genç oyunculardan biri oldu.

Milli Takım’lara verilen arada İstanbulspor’la hazırlık maçı yapan Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk 16 yaşındaki yıldız adayına ilk kez forma şansını bu maçta verdi. Berk Kızıldemir uzatma dakikalarında 5 dakika oyunda kalırken tek şutla kalitesini ortaya koydu. Maçın uzatma anlarında Berk’in harika şutunu İstanbulspor kalecisi Alp Arda zorlukla çeldi.

Florya’da lakabı ‘Talisca’

Fanatik’ten Yakup Çınar’ın haberine göre; 2006 doğumlu Berk Kızıldemir’e Florya’da Talisca diyorlar. 10 numara bölgesinde oynayan ve sol ayağını kullanan Berk Kızıldemir’in aynı zamanda stilide bir dönem Beşiktaş forması giyen Talisca’ya benzetiliyor. Genç oyuncu aynı zamanda Talisca gibi frikikleri de çok etkili kullanıyor.

Profesyonel sözleşme imzalanacak

Galatasaray yötemini yakın zamanda alt yapıdaki önemli yıldız adaylarıyla profesyonel sözleşme imzalamaya hazırlanıyor. Bu isimlerden birinin de Berk Kızıldemir olduğu öğrenildi. 16 yaşındaki yıldız adayının Galatasaray’la henüz profesyonel sözleşmesi bulunmuyor. Berık Kızıldemir’in bu sezon Galatasaray’da ve U19 takımında forma giymesi bekleniyor.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu