GüncelGündem

Fransa Filistin Dayanışma Derneği Başkanı, Filistin’e destek gösterilerini değerlendirdi:

Paylaş:

ANKARA (AA) – Gazze’de yaşananlara ilişkin AA muhabirine değerlendirmede bulunan Tahani, Batılı devletlerin “Her şeyin Hamas’ın 7 Ekim saldırılarıyla başladığına” uluslararası toplumu inandırmaya çalıştığını ancak 7 Ekim’in İsrail-Filistin meselesinde bir başlangıç noktası olarak görülemeyeceğini belirtti.

İsrail’in 1948’de kuruluşu ve Nekbe ile Filistin topraklarına el konulduğunun ve Filistinlilerin yurtlarından çıkarıldığının unutulmaması gerektiğini vurgulayan Tahani, 7 Ekim’in hemen öncesinde de İsrail’in Gazze’ye yönelik baskı ve zulmünü artırdığını hatırlattı.

Tahani, Ağustos 2022’de İsrail’in herhangi bir çatışma olmaksızın “önleyici operasyon” adı altında ve uluslararası hukuka aykırı şekilde Gazze’ye hava saldırıları yaptığını ve Batılı devletlerin o zaman Filistinlilerden “bu saldırılara ses çıkarmamalarını istediğini” anlattı.

İsrail’in 2008, 2012, 2014’te binlerce Filistinliyi öldürdüğünü ve 2018’de Gazze halkının ablukanın kaldırılması için düzenlediği barışçıl “Büyük Dönüş Yürüyüşü” gösterilerini engellediğini dile getiren Tahani, bugün Batılı devletlerin bütün bu yaşananları göz ardı ettiğini kaydetti.

Tahani, 7 Ekim’in, İsrail’in yıllardır Filistinlilere yaptığı zulmün bir sonucu olarak görülmesi gerektiğini vurguladı.

Saldırıların şiddeti İsrail’in “soykırım niyetini” ortaya koyuyor

Gazze’ye yönelik saldırıların yoğunluğuna ve şiddetine ilişkin olarak Tahani, “İnsanlık tarihinde daha önce böyle bir şey görülmedi. Tüm teknolojik gereçlere sahip bir ordu, 17 yıldır abluka altındaki halka karşı daha önce görüşmemiş şekilde silah kullanıyor.” dedi.

Tahani, bugüne kadar Gazze’ye atılan binlerce ton ağırlığındaki bombaların, hastanelerin bombalanmasının ve çoğunluğu kadın ve çocuk çok sayıda sivil can kaybının “İsrail’in soykırım niyetini” gözler önüne serdiğini vurguladı.

“Filistin’e destek gösterileri Batılı liderlerde panik yarattı”

Tahani, 7 Ekim saldırıları sonrası İsrail’e destek açıklamaları yapan Batılı devletlerin “İsrail ile ortak değerlere sahibiz” söylemine ilişkin, “Eğer bunlar Batı’nın değerleriyse, bu demektir ki paylaştıkları değer, çocukları ve sivilleri katletme iradesi.” ifadelerini kullandı.

7 Ekim’in ardından yaklaşık bir hafta içinde çok sayıda Batılı liderin İsrail’i ziyaret ettiğini hatırlatan Tahani, bu ülkelerin “Ukrayna’ya destek için bu kadar hızlı hareket etmediği” değerlendirmesinde bulundu.

Tahani, liderlerin bu ziyaretleriyle İsrail’e ve sağcı Netanyahu hükümetine “Filistinlilere en fazla zararı vermesi için yeşil ışık yaktıklarının” altını çizdi.

“Buna karşılık tüm dünyada devam eden Filistin’e destek gösterileri İsrail’e ‘koşulsuz destek’ açıklaması yapan Batılı liderler arasında bir tür panik yarattı.” diyen Tahani, gösterilerin liderleri İsrail’e destek açıklamalarında daha temkinli olmaya ittiği yorumunu yaptı.

Tahani, “Çünkü tüm dünya onların ‘kirli’ işlerini gördü. Tüm dünya sokaklara çıktı, Filistin’e destek veriyor.” diye konuştu.

“Macron’un ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum”

Tahani, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 24 Ekim’de İsrail’e yaptığı taziye ziyaretinde İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya “çok yakın bir dostu” ile konuşuyormuş gibi “Sevgili Bibi” diye hitap ettiğini ve bu ziyarette “skandal yaratan” bir açıklamaya imza attığını dile getirdi.

Macron’un “DEAŞ’a karşı kurulan uluslararası koalisyonun Hamas’a karşı da mücadele edebileceği” yönündeki açıklamasıyla “İsrail devletinin yaptığı katliama ortak olmak” istediğini söyleyen Tahani, Macron’un bir yandan İsrail’e koşulsuz desteğini yinelerken diğer yandan ateşkes çağrısı yapmasına ilişkin olarak, “Ne yapmak istediğini gerçekten anlamıyorum. Macron’a güvenemeyiz, pozisyonu hiç net değil.” şeklinde konuştu.

Tahani, Fransa halkının engellemelere rağmen Filistin’e destek için sokaklara çıktığını, Gazze’deki hayatların kurtulması için protestolarını sürdürdüğünü ve kamuoyundaki bu desteğin, Macron üzerinde baskı oluşturduğunu belirtti.

Macron’un Gazze’ye insani yardım sağlanması konusunda son günlerde gösterdiği çabaya değinen Tahani, “Bombardıman altındaki sivil halkı su, ilaç ve gıdadan mahrum bırakmanın bir savaş suçu, insanlığa karşı suç olduğunu ve buna ortaklık ettiğini anladı.” değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir: Şeyma Uzundere

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu