GüncelGündem

Fransız öğrenciler, kampüslerde Filistin’e destek eylemlerine yönelik baskıyı protesto etti

Paylaş:

PARIS (AA) – Paris’te Pantheon Meydanı’nda toplanan Filistin destekçisi öğrenciler, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının son bulmasını istedi.

Öğrenciler, Paris, Lille, Toulouse gibi farklı kentlerde üniversite kampüslerindeki Filistin’e destek eylemlerine yönelik polis baskısını protesto etti.

Kampüslerdeki baskının sona ermesini isteyen yüzlerce öğrenci, “Yaşasın Filistin” ve “İsrail katil, (Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel) Macron suç ortağı” sloganları attı.

Öğrenciler, ellerinde Filistin bayrakları ile “Öğrenciler Filistin için birleşti”, “Gazze’yi desteklemek Yahudi karşıtı değil” ve eski Güney Afrika Devlet Başkanı Nelson Mandela’nın “Filistinlilerin özgürlüğü olmadan bizim özgürlüğümüz eksiktir” sözlerinin yazılı olduğu dövizleri taşıdı.

İsrail yanlısı bir grup ise aynı meydanda karşıt gösteri düzenleme girişiminde bulundu. Ancak polis müdahale ederek eyleme izin vermedi.

Soyadını vermeyen Paris 4 Üniversitesi öğrencisi Mettu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gazze’deki “soykırımı” ve kampüslerdeki polis baskısını protesto etmek için meydanda bulunduklarını söyledi.

Mettu, “Filistin halkı ve bu soykırımı kınamak için protesto etmemizin engellenmesi korkunç bir şey.” ifadesini kullandı.

Filistin ile dayanışma gösterileri yapan diğer üniversiteleri desteklediğini anlatan Mettu, bu eylemlerin gerekli olduğunu vurguladı.

Sara isimli gösterici ise Filistin’de yaşananların dayanılmaz olduğunu belirterek, “Bu hepimizi ilgilendiren bir sorun.” dedi.

Fransız üniversitelerinde Filistin’e destek eylemlerine yapılan polis müdahalesine de değinen Sara, bu durumun “insanların gerçek yüzünü ortaya çıkardığını” söyledi.

“Gazze’de üniversite kalmadı”

Sciences Po Paris ve Sorbonne Üniversitesinde eğitim gören Emma, “Son zamanlarda Filistin için öğrenci eylemlerine yönelik şiddetli bir baskı olduğunu gördük.” ifadesini kullandı.

Emma, son günlerde polislerin kampüslere girmesinin özellikle akademik özgürlükleri olumsuz etkilediğini vurguladı.

Polisin bu eylemler nedeniyle Sciences Po Paris’e iki ve Sorbonne Üniversitesine de bir kez müdahalede bulunduğunu belirten Emma, “Bu durumun son derece şoke edici olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Emma, bu eylemlerde öğrencilerin, adaletin tecelli etmesini ve Gazze’deki “soykırımın” son bulmasını talep ettiğini anlatarak, Fransa’da “otoriter bir sapma” olduğunu savundu.

Öğrencilerin Filistin’de yaşananlara duyarlı olduğunun altını çizen Emma, “Şunu hatırlatmak gerekiyor, Gazze’de üniversite kalmadı. Öğrenciler artık eğitim göremiyor. Biz de öğrenciler olarak dayanışma mesajı vermek ve süren soykırımı kınamayı kabul etmeyen elitlerimizin korkaklığını kınamak istiyoruz.” diye konuştu.

Muhabir: Esra Taşkın

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu