AktüelGüncelTürkiye

Fuat Oktay: Türkiye’de darbelerin kökünü kazımaya kararlılıkla devam edeceğiz

Paylaş:

Fuat Oktay: Türkiye'de darbelerin kökünü kazımaya kararlılıkla devam edeceğiz

Azerbaycan Milli Günü nedeniyle Ankara’da bir otelde resepsiyon düzenlendi. Büyükelçiliklerin de katılım gösterdiği etkinliğe, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ve Ankara Valisi Vasip Şahin de katıldı.

Oktay, burada yaptığı konuşmada Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ilişkiyi değerlendirerek şunları söyledi:

* “Bu bayrağı daha da yukarılara taşıyan kıymetli Cumhurbaşkanı, cennetmekan Haydar Aliyevin attığı temeller üzerinde, İlham Aliyev’in güçlü liderliği ve Türkiye-Azerbaycan ilişkilerine gönül vermiş Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile tesis ettikleri samimi dostluk, Türkiye Azerbaycan ilişkileri için çok önemlidir.

* Daha iki hafta önce Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Rize-Artvin Havalimanımızın açılışına katılarak sevincimize ortak olmuştur. Yarın da Cumhurbaşkanımız ‘Bağımsızlık Günü’nde Azerbaycan’a bir ziyaret gerçekleştirecek. Yine başka bir ortak sevincimiz, Anadolu’da yakılan teknoloji meşalesi TEKNOFEST, ilk kez yurt dışında gerçekleşerek dün itibariyle Azerbaycan’da start aldı.

* İkili ticaret hacminde 15 milyar dolar hedefine emin adımlarla ilerliyoruz. Eş başkanlığını Ali Esadov kardeşimle yürüttüğümüz ‘Karma Ekonomik Komisyonu’ ile ticaretten ulaştırmaya, enerjiden sanayiye kadar pek çok alanı kapsayan eylem planlarını hayata geçiriyoruz. 10’uncu dönem toplantımızı da bu sene içerisinde gerçekleştireceğiz.”

Geçen yıl işgalden kurtarılan bölgeler için iş birliği içerisinde tek millet anlayışıyla çalışıldığını anlatan Oktay, şu ifadeleri kullandı:

* “Sayın Cumhurbaşkanlarımızın geçtiğimiz yıl imzaladıkları ‘Şuşa Beyannamesi’yle ilişkilerimizi müttefiklik seviyesine çıkarma irademizi güçlü bir şekilde teyit ettik.

* Yukarı Karabağ’da Azerbaycan bayrağının dalgalandığı her bir noktada işgal yıllarının izlerinin silinmesi, yoksulluğun giderilmesi ve bölgenin tarihindeki ihtişamlı yıllarına döndürülmesini asli vazifemiz olarak görüyoruz.

* İşgalden kurtarılan bölgelerin çağımızın koşullarına uygun bir yapılanmaya kavuşması, zarar gören altyapının ve yolların ihya edilmesi, iletişim ve enerji hatlarının yenilenmesi, askeri ve güvenlik iş birliği için ilgili tüm kurumlarımız, Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındadır.

* Ne mutlu bize ki Haydar Aliyev’in bize mirası olan ‘tek millet, iki devlet’ anlayışı doğrultusunda kardeşliğimizin gereğini yerine getiriyoruz. Bu dostluktan aldığımız kuvvetle tüm dünyaya bir kez daha, tek millet olarak birbirimizden güç alarak geleceğe umutla baktığımızı ve geleceği birlikte şekillendirdiğimizi ilan ediyoruz.”

Ankara ve Bakü’nün kaderinin ayrı düşünülmediğini söyleyen Oktay, şöyle konuştu:

* “Bu vesileyle; 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümünde merhum Başbakanımız Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı saygı ve rahmetle anıyorum. Demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen bugün, sonrasında aynı zihniyet tarafından devam ettirilen darbe teşebbüslerinin de acı bir başlangıcıdır.

* 27 Mayıs’ı izleyen dönemde siyasetin tüm kesimleri, ‘önce millet iradesi ve demokrasi’ diyebilmiş olsaydı milletimiz 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat ya da 15 Temmuz’u yaşamazdı.

* Bugün hâlâ siyasi tarihimizden de milletimizin sandıkta verdiği cevaplardan da gerekli dersi almamış vesayet yanlısı bir zihniyetin ne yazık ki canlı olduğunu görüyoruz.

* Vesayeti yol arkadaşı olarak seçenlere bir kez daha sesleniyoruz; Cumhurbaşkanımız liderliğinde Türkiye’de darbelerin kökünü ve kalıntılarını kazımaya kararlılıkla devam edeceğiz.”

KEKO75 KALAY SÖKÜCÜ

Metal ayrıştırma işlemlerinde ön temizlik için kullanılır. Rafinasyonu olumsuz etkileyen ve nihai ürün kaybına yol açan metallerin bir kısmının uzaklaştırılmasına yardımcı olur, sarf kimyasalların kullanımında tasarruf sağlar, nihai çökelekte daha rafine sonuç alınmasına katkı sağlar.

ARZEDİLEN TİCARİ AMBALAJLAR:
5 Kg Bidon / 20 Kg Bidon 

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu