AktüelGüncelSporTürkiye

Galatasaray’da başkanlık seçiminde son sandıklar açılıyor

Paylaş:

Türk futbolunun lokomotif kulüplerinden Galatasaray’da tarihi gün… Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirilen seçimli genel kurulda sarı-kırmızılı kulüp, 3 yıllığına yeni başkanını seçiyor Saat 10.00’da başlayan oy verme işlemi, 15.00’te sona erdi. Mevcut başkan Mustafa Cengiz’in sağlık sorunları nedeniyle yeniden aday olmadığı Galatasaray’da 5 isim başkanlık için yarışıyor. Seçimde Metin Öztürk, İbrahim Özdemir, Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas ve Yiğit Şardan, başkanlık için artık oy sayma işlemini beklemeye başladı. 30 sandıkta toplam 4 bin 731 oy kullanıldı.

TOPLAM OYLAR

 • Metin Öztürk (689)

 • İbrahim Özdemir (80)

 • Eşref Hamamcıoğlu (1189)

 • Burak Elmas (1153)

 • Yiğit Şardan (449)

 • 24. Sandık: Metin Öztürk: 39, İbrahim Özdemir: 1, Eşref Hamamcıoğlu: 56, Burak Elmas: 58, Yiğit Şardan: 10

 • 23. Sandık: Metin Öztürk: 33, İbrahim Özdemir: 1- Eşref Hamamcıoğlu: 43, Burak Elmas: 70, Yiğit Şardan: 9

 • 22. Sandık: Metin Öztürk: 30, İbrahim Özdemir: 3, Eşref Hamamcıoğlu:u 47, Burak Elmas: 43, Yiğit Şardan: 15

 • 21. Sandık: Metin Öztürk: 33, İbrahim Özdemir: 1, Eşref Hamamcıoğlu: 45, Burak Elmas: 48, Yiğit Şardan: 18

 • 20. Sandık: Metin Öztürk: 29, İbrahim Özdemir: 4, Eşref Hamamcıoğlu: 36, Burak Elmas: 52, Yiğit Şardan: 18

 • 19. Sandık: Metin Öztürk: 18, İbrahim Özdemir: 1, Eşref Hamamcıoğlu: 37, Burak Elmas: 68, Yiğit Şardan: 17

 • 18. Sandık: Metin Öztürk: 16, İbrahim Özdemir: 3, Eşref Hamamcıoğlu: 41, Burak Elmas: 49, Yiğit Şardan: 22

 • 17. Sandık: Metin Öztürk: 34, İbrahim Özdemir: 6, Eşref Hamamcıoğlu: 44, Burak Elmas: 53, Yiğit Şardan: 26

 • 16. Sandık: Metin Öztürk: 30, İbrahim Özdemir: 1, Eşref Hamamcıoğlu: 49, Burak Elmas: 54, Yiğit Şardan: 25

 • 15. Sandık: Metin Öztürk: 17, İbrahim Özdemir: 4, Eşref Hamamcıoğlu: 41, Burak Elmas: 67, Yiğit Şardan: 18

 • 14. Sandık: Metin Öztürk: 34, İbrahim Özdemir: 3, Eşref Hamamcıoğlu: 15, Burak Elmas: 45, Yiğit Şardan: 36

 • 13. Sandık: Metin Öztürk: 18, İbrahim Özdemir: 3, Eşref Hamamcıoğlu: 45, Burak Elmas: 59, Yiğit Şardan: 24

 • 12. Sandık: Metin Öztürk: 17, İbrahim Özdemir: 4, Eşref Hamamcıoğlu: 41, Burak Elmas: 57, Yiğit Şardan: 23

 • 11. Sandık: Metin Öztürk: 30, İbrahim Özdemir: 4, Eşref Hamamcıoğlu: 44, Burak Elmas: 53, Yiğit Şardan: 18

 • 10. Sandık: Metin Öztürk: 25 İbrahim Özdemir: 4, Eşref Hamamcıoğlu: 59, Burak Elmas: 44, Yiğit Şardan: 7

 • 9. Sandık: Metin Öztürk 21, İbrahim Özdemir 7, Eşref Hamamcıoğlu 56, Burak Elmas 47, Yiğit Şardan: 23

 • 8. Sandık: Metin Öztürk: 28, İbrahim Özdemir: 2, Eşref Hamamcıoğlu: 68, Burak Elmas: 34, Yiğit Şardan: 18

 • 7. Sandık: Metin Öztürk: 26, İbrahim Özdemir: 0, Eşref Hamamcıoğlu: 66, Burak Elmas: 45, Yiğit Şardan: 14

 • 6. Sandık: Metin Öztürk: 31, İbrahim Özdemir: 4, Eşref Hamamcıoğlu: 54, Burak Elmas: 36, Yiğit Şardan: 27

 • 5. Sandık: Metin Öztürk: 35, İbrahim Özdemir: 2, Eşref Hamamcıoğlu: 65, Burak Elmas: 36, Yiğit Şardan: 21

 • 4. Sandık: Metin Öztürk: 29, İbrahim Özdemir: 9, Eşref Hamamcıoğlu: 47, Burak Elmas: 38, Yiğit Şardan: 18

 • 3. Sandık: Metin Öztürk: 38, İbrahim Özdemir: 4, Eşref Hamamcıoğlu: 70, Burak Elmas: 34, Yiğit Şardan: 14

 • 2. Sandık: Metin Öztürk: 46, İbrahim Özdemir: 4, Eşref Hamamcıoğlu: 72, Burak Elmas: 36, Yiğit Şardan: 12

 • 1. Sandık: Metin Öztürk: 32, İbrahim Özdemir: 5, Eşref Hamamcıoğlu: 48, Burak Elmas: 27, Yiğit Şardan: 16

Galatasaray’ın 38. başkanının belli olacağı Olağan Genel Kurulu’nda, oy sayımı işlemi sürerken, adaylardan Metin Öztürk, 16. sandığın sonuçlarının açıklanmasının ardından Genel Kurul’dan ayrıldı. Öztürk, salondan çıkarken; başkanlık yarışında bulunduğu Eşref Hamamcıoğlu ve Burak Elmas ile tokalaştı. Öte yandan diğer bir aday olan Yiğit Şardan’ın ekibinde yer alan Abdurrahim Albayrak da 16. sandık sonuçlarının açıklanmasının arından, salondan ayrıldı.

Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın açılış konuşmasını Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay yaptı.

Camia adına bugün demokrasi günü yaşadıklarını belirten Yusuf Günay, şunları söyledi:

“Şahsım ve yönetim kurulu adına sizi en derin sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Sayın başkanımız rahatsızlığı sebebiyle toplantıya katılamadı. Kendilerine huzurlarınızda tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaptığı hizmetlerden dolayı huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum. Üç yılın sonuna geldik. 3 yılın yorgunluğunu giderecek dün bir karar aldık. FFP anlaşması üçüncü yılın sonunda, anlaşma çerçevesinde UEFA söz verdiğimiz kuralları titizlikle yerine getirdiğimizi belirledi ve anlaşma kararından bizi çıkardı. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Umuyoruz ki, yeni yönetim bunun imkanlarını da kullanacaktır. Burada bir demokrasi atmosferi içinde saygı değer 5 adayımız ekipleri ile birlikte 5 ayrı renkte yarışacak. Günün sonunda sarı-kırmızı renk kazanacak. Yaşasın Galatasaray!”

Oy verme işlemi hala sürerken, başkan adayları Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas, Yiğit Şardan ve İbrahim Özdemir de oylarını kullandı.

Öztürk 2 numaralı, Özdemir ile Hamamcıoğlu 3 numaralı, Elmas 7 numaralı ve Şardan 8 numaralı sandıkta oylarını verdi.

Fotoğraflar: Hüseyin Çağlar – Sözcü

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, başkanlık seçiminde oyunu kullanmak için Galatasaray Lisesi’ne geldi. 9 numaralı sandıkta oyunu kullanın Cengiz, çıkışta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ”Sağlıklı, uğurlu, fetret, ayrışmaya devrine girmeden, kazanan zafer sarhoşu olmasın. Kaybeden üzülüp Galatasaray’dan vazgeçmesin. Galatasaray için mücadeleye devam” dedi.

Mustafa Cengiz, açıklamalarının ardından alkışlarla Galatasaray Lisesi’nden ayrıldı.

Fotoğraf: Hüseyin Çağlar

Galatasaray Olağan Genel Kurulu’nda oy verme işlemi sabah 10.00’da başladı. 15.00’e kadar oylarını kullanmak zorunda olan sarı-kırmızılı üyeler, Galatasaray Lisesi’ne girebilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

İstiklal Caddesi’ne kadar taşan kuyruğun sonu adeta gelmek bilmedi.

1905 yılında kurulan, ilk başkanlığını Ali Sami Yen’in yaptığı kulüpte geride kalan 116 yılda 37 başkan görev aldı. Seçimde yaklaşık 8 bin 500 üyenin oy hakkı bulunuyor. Aidatlarını yatıran ve oy kullanma hakkına sahip üyeler, Galatasaray Lisesi’ndeki sınıflarda kurulacak 30 sandıkta oy atabilecek. Oy kullanım alanları, yeni tip corona virüsü önlemleri kapsamında düzenlenecek. Kapalı alanlarda 6 metrekareye, açık alanlarda ise 4 metrekareye 1 kişi gelecek şekilde, sosyal mesafe ve maske kullanımına dikkat edilecek.

Fotoğraf: Hüseyin Çağlar

Metin Öztürk: Ekibim ile birlikte 2 yıldır bu seçime hazırlanıyoruz. Bizim için harika ve keyifli bir yolculuk oldu. Amaç Galatasaray’a hizmet. Koltuk ve unvan sevdası değil. Kendimize güveniyoruz. Kulübün, başarısız olacak bir yönetimi 3 yıl değil 3 ay çekecek hali yok.

İbrahim Özdemir: Galatasaraylılık ruhu, olan biteni kenardan seyretmek yerine elini taşın altına koymayı gerektirir. Galatasaray’ı yaşamının merkezine koymuş olan bir grup olarak, biz de kulübümüzün zor günlerinde elimizi taşın altına koymaya karar verdik ve yönetime talibiz.

Eşref Hamamcıoğlu: Hazırız, kendimize güveniyoruz. Camia da güvensin. Hayal satmayacağız. Ciddi, dirayetli bir yönetim ve Galatasaray’a yakışır bir temsil lazım. Kulübü 15 kişiyle yönetemezsiniz. 40 kişi de yetmez. Ekibimizde, gelecek yönetimlerin başkanı olacak isimler var.

Burak Elmas: Bütün çalışmalarımız ve projelerimizle, yetkinlik sahibi bir ekiple göreve hazırız. Finansal durumumuzu bu hale getiren yanlış davranışları, kişisel hataları ortadan kaldırmamız gerekiyor. Kurumsallaşmaya, şeffaflığa, hesap verilebilir olmaya çok önem veriyoruz.

Yiğit Şardan: Marka yönetmek bizim işimiz. 50 senedir herkesin arkasından eleştiriler, herkesin arkasından karalama var. Galatasaray’ın hastalığına doğru teşhis konması lazım. Galatasaray son yıllarda kudretini kaybetti. Ben ve ekibim bu kudreti geri getireceğiz.

METİN ÖZTÜRK’ÜN YÖNETİM KURULU

ASİL: Nasuhi Sezgin, İsmail Bahçetepe, Rıza Tevfik Morova, Erol Erkuloğlu, Asena Y. Dinçbaylı, İsmail Sarıkaya, Osman Aral, Emre Alkin, Dikran Gülmezgil, Nihat Kırmızı YEDEK: Sencer Seren, Sinan Müderrisoğlu, Halil Cem Burnaz, Tanur Lara Yılmaz, E. Baturalp Pamukçu

İBRAHİM ÖZDEMİR’İN YÖNETİM KURULU

ASİL: M. Torok Tanrıyar, Mustafa Keten, Hilmi Develi,  Volkan Vural, Sedat Dayıoğlu, Murat Atay, Selim Demir, Banu Kavak, Ali Fatinoğlu, Tamer Koldaş YEDEK: Tunç Üner, Reyhan Çelik, Emre Eti, Cenk Gönenç, İsmail Aras

EŞREF HAMACIOĞLU’NUN YÖNETİM KURULU

ASİL: Osman Kocaman, Tuncer Hunca, Gürkan Eliçin, Arif Bağlıca, Levent Yaz, Cemal Özgörkey, Nuri Soyer, Cevat Genç, Ahmet Yavuz, Ecem T. Aldanmaz YEDEK: Emre Mısırlı, Emin Tan Bilge, Murat Karaman, Pelin Öztekin, Mutlu Yıldız

BURAK ELMAS”IN YÖNETİM KURULU

ASİL: Ali Polat Bengiserp, Remzi Sanver, Başak Karaca, Bikem A. Kanık, Turhan Özen, Emre Zorlu, Köksal Ünlü, Özgür Kalelioğlu, Rezan Epözdemir, Işıtan Gün YEDEK: Reha Keskin, Selim Sefada, Gazi Tanrıverdi, Polat Kalafatoğlu, Ozan Şener

YİĞİT ŞARDAN’IN YÖNETİM KURULU

ASİL: Özcan Çetin Soy, Abdurrahim Albayrak, Murat Yalçındağ, Ahmet Aslan, Serkan Sevim, Ömer Mafa, Dorukhan Acar, Begüm Özkan, Murat Özkaya, Murat Erkul YEDEK: Sirel Ongun, Levent Karadeniz, Günhan Aksoy, Kerim Polat, Hamit Karasu

Sözcü

POTASYUM SİLİKAT NE İŞE YARAR?

 • Kutikulatabakasının hemen altında epidermal hücrelerde bir tabaka halinde toplanır.
 • Biotik ve abiotik streslere karşı bitkiyi korur.
 • Silisyumun hücre duvarında toplanması ile böceklere karşı mekanik bir koruma etkisi sağlanır. Böcekler silisyum ile kuvvetlenmiş kutikula tabakasını geçmekte zorlanır.
 • Çeltikte yapılan silisyum uygulama çalışmalarına göre silisyumun çeltik yapraklarını önemli ölçüde dikleştirmiş ve kontrol (Silisyum uygulanmayan) bitkilerine göre bitki kuru ağırlığının arttığı gözlenmiştir.
 • Silisyum uygulanan bitkilerin daha canlı bir yeşil renge sahip olduğu rahatça göze çarpar. Bunun sebebi, yaprakların 40–70 derecelik artışları ışıktan yaralanmayı arttırdığı için bitkilerde fotosentez oranını %36 oranında arttırır ve bu da bitki kuru ağırlığında artış sağlar.
 • Narda Kirazda ve Domateste Çatlamaya SON..!!!
  Hububatta Başakların Yatmasına ve Dane Dökümüne SON..!!!
  Bitkilerde Aşırı Terleme ile Bitkilerde Su Kaybına SON..!!!
  Mısır Bitkisinde Yatma Problemine SON..!!

 

 

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları  Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu