Spor

Gavi’nin sakatlığı: İspanya’nın Gürcistan galibiyeti kabusa döndü

Paylaş:

Barcelona’nın 19 yaşındaki orta saha oyuncusu Gavi, İspanya’nın Gürcistan’a karşı kazandığı 3-1’lik EURO 2024 eleme maçında ön çapraz bağ sakatlığı geçirdikten sonra uzun bir müddet saha kenarında kalacak.

İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) sözcüsü, teşhisi Barça’ya ilettiklerini ve Gavi’nin sağ dizinde kendi testlerini yapacaklarını doğruladı.

İspanya teknik yöneticisi Luis de la Fuente, geçtiğimiz cuma günü Kıbrıs’ı yenen ekibinde dokuz değişiklik yaptı ve Gavi, Real Sociedad’dan Robin Le Normand ile birlikte yerini koruyan iki oyuncudan biri oldu.

Ancak birinci yarının ortalarında Gürcistan’dan Luka Lochoshvili ile çarpışmasının akabinde topu denetim ederken garip bir halde yere düştükten sonra oyundan çıkmak zorunda kaldı.

19 yaşındaki Gavi, İspanya sıhhat grubuyla birlikte alandan topallayarak çıkabildi lakin yüzündeki söz sakatlığının önemli olduğunu gösteriyordu.

“HAYATIMDA YAŞADIĞIM EN ACI ZAFER”

De la Fuente maçtan sonra gazetecilere şu sözleri kullandı:

“Ciddi bir sakatlık üzere görünüyor. Nitekim çok telaşlı. Bu hayatımda yaşadığım en acı zafer. Kesin testlerin yapılmasını bekliyoruz. Artık [İspanya sportif direktörü] Albert Luque ile birlikte ileri testler için Barcelona’ya gidecek. Yıkılmış durumdayız. Güya maçı kaybetmişiz üzere.”

“Gavi kırılmış, yıkılmış durumda… Bu türlü şeylerin başına gelebileceğini düşünmemişti. Daha evvel başınıza gelmediğinde, savunmasız olmadığınızı düşünebilirsiniz, lakin biz çok kırılganız. Elbette üzgün, hepimiz kırıldık. Hayatta bu türlü şeylerin olmasından diğer bir açıklaması yok. Evet, benim için bu spordaki en sıkıntı gün, en acı gün.”

FEDERASYONA GAVI ÖFKESİ

Barcelona, ulusal kadro Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazanmışken, orta saha oyuncusunun değersiz bir maçta nasıl oynamak zorunda kaldığına mana veremiyor.

Gavi’nin sağ dizindeki çapraz bağdan önemli biçimde sakatlandığı haberi FC Barcelona’da büyük bir öfkeye neden oldu.

Bu talihsizliğin ötesinde, kulüp Gavi’nin Gürcistan maçına katılmasının gerekli olmadığına inanıyor. Zira sonuç ne olursa olsun, ulusal grup seri başı olmak için oynasa bile önümüzdeki yaz yapılacak Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştı.

FIFA’DAN TAZMİNAT ALINACAK AMA…

Barça için, oyuncularının uzun vadeli sakatlığı nedeniyle FIFA’dan alabilecekleri para -dört ya da beş milyon Euro kadar olabilir- Xavi Hernandez’in büyük turnuvalarda oynama planında kilit bir oyuncudan mahrum oldukları için teselli değil.

İlginçtir ki Gavi, Le Norman ile birlikte De La Fuente’nin Gürcistan maçı takımında rotasyona uğramayan tek oyuncu. Dahası, Gavi İspanya formasıyla birinci maçına çıktığından beri tek bir resmi maçı bile kaçırmadı. Hepsinde oynadı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu