Gazeteci Önel’in ‘Mevlana’takıntısı..”New Age dininin ilk rehberlerinden biridir.”

A Haber kanalında yaptığı “Deşifre” adlı programıyla bilinen Mehmet Ali Önel’in Mevlana’ya yönelik sözleri dikkat çekti.

Anadolu Ajansı, soysal medyada “Konya’da, Hz. Mevlana’nın 744. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Töreni düzenlendi” mesajıyla fotoğraflar yayımladı. Anadolu Ajansı’nın bu mesajına yanıt veren Mehmet Ali Önel “İslâm dinini bilmeyen ve dışarıdan gözlem yapan biri, Mevlana’yı bu dinin kutsalı zannedebilir. Kimdir Mevlana, neden bu kadar kutsallaştırılıyor. Bati’daki İslam düşmanları neden Mevlana’yı çok seviyor. Biraz düşünmek lazım” diye yazdı.

Önel’in mesajı:

Önel, daha sonra Mevlana’yı “İslam düşmanı” ilan ederek “Mevlana, küresel şeytani New Age dininin ilk rehberlerinden biridir. Mesnevi’de insanı tanrısallaştıran paralel bir din vaaz etmiştir. Ve bunu da Allah’ın emri ile yazdığını zırvalamıştır. O yüzden Batı’daki islam düşmanları Mevlana’yı çok sever” mesajını paylaştı.

Anadolu Ajansı’nın duyurduğu törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir konuşma yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben aşkı seçtim buyuran Hz. Mevlana’nın yaktığı aşk ateşi halen yüreklerimizde yanmaya devam ediyor. Ruhunu ve gönlünü Mevlana’ya açmayan onun hikayelerinden de nasiplenemez. Mesnevi bize göre uçsuz bucaksız bir deryadır. Mesnevi’nin her bir kıssası bizim için derstir. Mevlana gözlerimizi açar, ruhumuzu ferahlatır” demişti.(odatv)

Jurnalci.com

ilgili haberler