GüncelGündem

Geçen Yıl Bursa’nın En Çok Turist Ağırladığı Ülke Herkesi Şaşırttı. 2. Sıradaki Ülke İse Herkesin Tahmini Oldu

Paylaş:

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, 2023’te Bursa’ya en çok Endonezya’dan turist geldiğini belirterek, bu yıl Çin başta olmak üzere Uzak Doğu ve Asya Pasifik ülkelerinden turist gelmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi.

44 BİN 424 KİŞİYLE ENDONEZYA BİRİNCİ ÜLKE

Kente gelen yabancı turist dağılımına bakıldığında Endonezya 44 bin 424 kişiyle ilk sırada yer alırken, 40 bin 800 turistle Kuveyt ikinci, 30 bin 131 turistle Suudi Arabistan üçüncü, 17 bin 465 turistle Malezya dördüncü ve 14 bin 954 turistle Almanya beşinci sırada yer aldı.

Bulgaristan 10 bin 335 turistle 6’ncı, Rusya 9 bin 518 turistle 7’nci, Amerika Birleşik Devletleri 7 bin 520 turistle 8’inci, Birleşik Arap Emirlikleri 5 bin 668 turistle 9’uncu ve Fransa da 5 bin 496 turistle 10’uncu ülke oldu.

294 BİN YABANCI TURİT KONAKLAMALI OLARAK GELDİ

Saraçoğlu, AA muhabirine, geçen yıl günübirlik ziyaretçi sayısında Bursa turizminde yoğun bir turistik faaliyet yaşandığını söyledi.

Buna rağmen konaklamalı turizmde kentte istenilen seviyeye ulaşamadıklarını ifade eden Saraçoğlu, “Türkiye turizminde yüzde 20’lik bir büyüme olmasına rağmen Bursa bu oranda faydalanamadı. Sayılara baktığımızda geçen yıl 1 milyon 368 bin ziyaretçinin geldiğini, 1 milyon 48 bin yerli turist 320 bin de yabancı turistin konaklamalı olarak Bursa’yı ziyaret ettiğini gördük.” dedi.

Geçen yıl Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerden dolayı turizm sektörünün önemli derecede etkilendiğini dile getiren Saraçoğlu, depremden sonra birinci önceliğin oradaki vatandaşlara yardım etmek olduğunu, devletin de bu konuda yoğun çaba sarf ettiğini hatırlattı.

ÇİN’DEN ZİYARETÇİ ÇEKİLMEYE ÇALIŞILACAK

Saraçoğlu, 2024 yılı için hazırlıkları daha yoğun bir şekilde gerçekleştirmeye başladıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Farklı destinasyonlara, farklı pazar alanlarına yöneldik. Bunların içinde Çin bizim için önemli bir Pazar, Çin’den Türkiye’ye ve Bursa’ya turist getirmek için bir adım atacağız. Orta Doğu ve Körfez ülkelerindeki fuarlara katılım hazırlıkları yapıyoruz. Amacımız bu ülkelerden şehrimize daha fazla turist çekmek. Bununla birlikte Avrupa ülkelerinden Fransa’da, Almanya’da ve Polonya’da pazarlama faaliyetlerimiz var. Balkan ülkeleriyle karşılıklı işbirliği içindeyiz. Türk cumhuriyetlerle turizm alanında başlangıç yapma aşamasındayız. Paydaşlarımızla birlikte Bursa için üretiyoruz.”

“2024 yılı planlamamız içinde Asya Pasifik ülkeleri var”

Geçen yıl Endonezya’dan Bursa’ya yoğun bir ilgi olduğuna işaret eden Saraçoğlu, “İlk beş ülke olan Endonezya, Kuveyt, Suudi Arabistan, Malezya ve Almanya’dan misafirlerimiz oldu. Endonezya’dan Bursa’ya daha çok turist getirmek için oradaki fuar etkinliklerine katılıp turizm dünyası ile buluşarak işbirliğimizi artıracağız. 2024 yılı planlamamız içinde Çin, Endonezya ve Malezya başta olmak üzere Asya Pasifik ülkeleri var.” açıklamasında bulundu.

Endonezyalıların inanç ve kültür turizmine çok önem verdiğini dile getiren Saraçoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“TÜRSAB olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi ile önceki yıllarda Endonezya’daki turizm fuarlarına katılım sağlayarak orada Bursa’yı tanıttık. Endonezyalıların inanç turizmine önem verdiklerini bildiğimiz için Bursa’nın tarihi mekanlarını ve türbelerini anlattık. Ulu Camii’nin İslam alemindeki en önemli 5 mabetten biri olduğunu aktardık. Bu çalışmaların meyvelerini geçen yıl itibariyle almaya başladık. Endonezya’dan gelen turistlerin Bursa’da ilk gittikleri yer Ulu Cami oluyor. Orayı çok merak ediyorlar. Ondan sonra kentin inanç turizmiyle alakalı mekanlarını ve tarihi, turistik yerlerini geziyorlar. Uludağ’a çıkıyorlar.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu