AktüelGüncelYazarlar

Gerçekten Güzel miyiz?

Paylaş:
İnsanların güzel, sağlıklı, mutlu,huzurlu  olması  bizi niye rahatsız ediyor?
Acaba ruhlarımız hasta, bizler değersiz, vücudumuz rahatsız , kumaşımız defolu mu?
Aslında bu durumda bize güzelliğe iltifat etmek ; karşımızdaki kişiye mutluluklar dilemek veya  mutluluğunu artıracak temennilerde bulunup ; güzel sofralarda kutlama yemeği  yemek düşmez mi?
Bunları yapabilen insanları olgun olabilme ve gönül fethetme becerilerinden dolayı  kutlamak lazımdır. .
İçimizdeki  o kötü  fısıldamayı , o bizi aşağıya çeken değersiz sesi  susturmak gerekir.
Karışacaksak kendimize; kendi kötü yönlerimizi  düzeltmeye çalışmalıyız   Toplumda haset,iftira, kıskançlık diz boyu olmuştur….
Aaaa bak adama manken gibi kızı kapmış evlenmiş ,  Aaa yaşını almış kadına bak ne giymiş ;  gencecik bir kız gibi giyinmiş , nasıl bir tarz bulmuş …
Sen de bul.
Gençlik , iyilik , sağlık ve güzellikte kıtlık yok.
Bakış açısı Sensin..
Gücün varsa seni tutan da yok. Bulamıyorsan halini değerlendir, aynanın karşısına geç kendinle yüzleş, kendini değiştir ve geliştir ..
Bu işler yalnızca fit olmakla, podyumlardaki moda ikonu gibi güzel ,yakışıklı  gözükmekle,kendi bedenini güzellik kalıbı içine sokmakla olmaz. .
Kendini değerli kılacaksın, huylarını insanlara sevdireceksin,beğendireceksin. İnsanları takdir edip , güzel iltifatlar edeceksin.
Sosyal medyada herkesi sıraya dizip  insanların sanal beğenileri ile oyalanmayacaksın .
İyiyi ve makulu bulunca aç gözlülük etmeyeceksin.
Yoksa güzel veya yakışıklı olarak  hayatını sanal gerçeklikle yalnız kurar, yalnız yaşar, çiçeklerle , kedilerle, köpeklerle fotograf çektirir,ona buna hayıflanıp  ömrünü boşuna geçirirsin..
İnsanlar, sevimlilikleri,tatlılıkları,cömertlikleri,özgüvenleriyle, bilgelikleriyle ,dürüstlükleriyle, iletişim beceriyle,karizmalarıyla, duygusal zekalarıyla, eğlenceli , güzel yönleriyle çekici ise onlardan feyz almak,örnek almak  gerekir. Fakir veya zengin erkek, çekici, güzel  veya çirkin kadın  tesellisi yaparak  aşağılık kompleksi duyarak eleştirmekle  değil….
Çamur at izi kalsın anlayışı olsa olsa  ilkel kalmış , primitif düşünce ile gerçekleşmiş basit insan sendromudur.
Ayrıca bu hayatta herkes güzel ve mutludur, kıymetlidir..Kimse  kimsenin duygusal boşluklarını doldurma aracı  olarak  görülmek istemez.
Sevgi dışında her şeyin raflarda  bulunduğu çağda  aradığımız  gerçek güzelliklerin  kimde bulacağımızı kimse bilemez .
Aslında yüzümüze sürdüğümüz kremlerden çok yaşadığımız mutlu anlara, içtiğimiz anti-aging ve vitamin haplarından çok hissettiğimiz duygulara dikkat edersek
Gerçekten
Sağlıklı, mutlu ve çekici olabiliriz..

Dr. Gülten Erdem Ünlü

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu