AktüelGüncelYazarlar

Gerçekten Güzel miyiz?

Paylaş:
İnsanların güzel, sağlıklı, mutlu,huzurlu  olması  bizi niye rahatsız ediyor?
Acaba ruhlarımız hasta, bizler değersiz, vücudumuz rahatsız , kumaşımız defolu mu?
Aslında bu durumda bize güzelliğe iltifat etmek ; karşımızdaki kişiye mutluluklar dilemek veya  mutluluğunu artıracak temennilerde bulunup ; güzel sofralarda kutlama yemeği  yemek düşmez mi?
Bunları yapabilen insanları olgun olabilme ve gönül fethetme becerilerinden dolayı  kutlamak lazımdır. .
İçimizdeki  o kötü  fısıldamayı , o bizi aşağıya çeken değersiz sesi  susturmak gerekir.
Karışacaksak kendimize; kendi kötü yönlerimizi  düzeltmeye çalışmalıyız   Toplumda haset,iftira, kıskançlık diz boyu olmuştur….
Aaaa bak adama manken gibi kızı kapmış evlenmiş ,  Aaa yaşını almış kadına bak ne giymiş ;  gencecik bir kız gibi giyinmiş , nasıl bir tarz bulmuş …
Sen de bul.
Gençlik , iyilik , sağlık ve güzellikte kıtlık yok.
Bakış açısı Sensin..
Gücün varsa seni tutan da yok. Bulamıyorsan halini değerlendir, aynanın karşısına geç kendinle yüzleş, kendini değiştir ve geliştir ..
Bu işler yalnızca fit olmakla, podyumlardaki moda ikonu gibi güzel ,yakışıklı  gözükmekle,kendi bedenini güzellik kalıbı içine sokmakla olmaz. .
Kendini değerli kılacaksın, huylarını insanlara sevdireceksin,beğendireceksin. İnsanları takdir edip , güzel iltifatlar edeceksin.
Sosyal medyada herkesi sıraya dizip  insanların sanal beğenileri ile oyalanmayacaksın .
İyiyi ve makulu bulunca aç gözlülük etmeyeceksin.
Yoksa güzel veya yakışıklı olarak  hayatını sanal gerçeklikle yalnız kurar, yalnız yaşar, çiçeklerle , kedilerle, köpeklerle fotograf çektirir,ona buna hayıflanıp  ömrünü boşuna geçirirsin..
İnsanlar, sevimlilikleri,tatlılıkları,cömertlikleri,özgüvenleriyle, bilgelikleriyle ,dürüstlükleriyle, iletişim beceriyle,karizmalarıyla, duygusal zekalarıyla, eğlenceli , güzel yönleriyle çekici ise onlardan feyz almak,örnek almak  gerekir. Fakir veya zengin erkek, çekici, güzel  veya çirkin kadın  tesellisi yaparak  aşağılık kompleksi duyarak eleştirmekle  değil….
Çamur at izi kalsın anlayışı olsa olsa  ilkel kalmış , primitif düşünce ile gerçekleşmiş basit insan sendromudur.
Ayrıca bu hayatta herkes güzel ve mutludur, kıymetlidir..Kimse  kimsenin duygusal boşluklarını doldurma aracı  olarak  görülmek istemez.
Sevgi dışında her şeyin raflarda  bulunduğu çağda  aradığımız  gerçek güzelliklerin  kimde bulacağımızı kimse bilemez .
Aslında yüzümüze sürdüğümüz kremlerden çok yaşadığımız mutlu anlara, içtiğimiz anti-aging ve vitamin haplarından çok hissettiğimiz duygulara dikkat edersek
Gerçekten
Sağlıklı, mutlu ve çekici olabiliriz..

Dr. Gülten Erdem Ünlü

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu